amazonit

Farba: modrý, zelený
Vzhľad: opalizujúci so žilkami rôznej veľkosti
Výskyt: bežný
Náleziská: USA, Rusko, Kanada, Brazília, India, Mozambik, Namíbia, Rakúsko

Vlastnosti
Amazonit má obdivuhodnú filtračnú schopnosť. Na telesnej úrovni blokuje geopatogénne zóny, pohlcuje vyžarovanie mikrovlnej rúry a mobilného telefónu. Chráni tiež pred elektromagnetickým znečistením prostredia. Mali by sme ho umiestniť medzi seba a zdroj elektromagnetického žiarenia. Druhou možnosťou je pripevniť kameň priamo k mobilnému telefónu.
Na duševnej úrovni filtruje informácie prechádzajúce mozgom a vzájomne ich kombinuje s pôsobením intuície. Jedná sa o mimoriadne ukľudňujúci kameň. Pôsobí utišujúco na mozog i nervový systém a dokáže prepojiť fyzické telo s éterickým. Napomáha zachovaniu priaznivého zdravotného stavu. Udržuje v rovnováhe mužskú a ženskú energiu i jednotlivé roviny osobnosti. Na emocionálnej úrovni hojí amazonit citové traumy a pomáha zmenšovať obavy a strach. Odstraňuje negatívne energie a hnev.
V duchovnej oblasti je elixír z amazonitu mimoriadne prospešný pre všetky roviny vedomia. Samotný kameň pomáha pri prežívaní prejavov univerzálnej všeobjímajúcej lásky.

Liečebné využitie
Amazonit uzdravuje a otvára srdečnú aj krčnú čakru, čím pomáha rozvíjať milostnú komunikáciu. Otvára tiež tretie oko a zvyšuje intuíciu. Kameň rozptyľuje negatívne energie a uvoľňuje bloky v nervovom systéme. Je prospešný pri liečbe osteoporózy, zubného kazu, nedostatku vápnika. Napomáha udržovať v rovnováhe metabolizmus narušený uvedenými problémami. Amazonit rovnako prináša úľavu v prípade svalových kŕčov. Významnou vlastnosťou je schopnosť ochrany pred zdravotnými rizikami vyplývajúcimi z použitia mikrovlnej rúry a ďalších zdrojov elektromagnetického smogu.

Umiestnenie
Môžete ho pridržať alebo priložiť na postihnuté miesto, prípadne ho nosiť na zaistenie trvalej ochrany proti mikrovlnému žiareniu. Umiestnite ho blízko počítača alebo pripevnite na mobilný telefón.

amazonit
amazonit

5 komentárov

 • Zuzka píše:

  Ahojte, chcela som sa poradit.Kamaratke som kupila amazonitovy naramok, kedze sa jej pacil ten moj. Pisali, ze prirodny amazonit, naramok obsahuje aj hnede a sive gulicky.
  Zacala ho nosit na lavej ruke, kde mala problemy s karpalnym tunelom a po 2 hodinach, ju ruka zacala boliet – ako ked na nom nosila predtym Apple watch-prestala ich nosit. Prehodila ho na pravu ruku a tam ju nebolelo nic, nosila ho na pravej ruke 2 tyzdne. Tak si myslela, ze sa jej to iba zdalo a opat si ho prehodila na lavu a zas ju po 2 hodinach zacala boliet ruka. Povedala som jej, ze ma naramok umyt pod tecucou vodou a nabit na mesacnom svite -tak som si to precitala …co moze byt pricinou bolesti, vyzaruje amazonit nieco?Podla popicu prave chrani pred vyzarovanim. Je nejako urcene ako casto sa ma naramok cistit a na ktorej ruke nosit?

 • danusa píše:

  ahoj Zuzka,
  ak by ju tá ruka nebolela bez toho kameňa aj tak, tak ma napadlo, že ten kameň práve cez bolesť upozorňuje na to, že sa kamarátka venuje veci, ktorá jej ruke neprospieva. nech skúsi nechať ruku v pokoji, keď začne bolieť a zistí, či bolesť prejde, ak nie, tak nech kameň nenosí.
  čistiť tak často, ako často treba, častejšie, keď sa nosí stále, keď sa používa akútne, tak po každom použití. pri nosení raz za týždeň stačí. nosiť sa môže kdekoľvek.

 • Judka píše:

  Dobrý deň, Danuška, chcela by som sa informovať či sa dá nosiť amazonit náramok spolu s citrínom, či sa nejako nenarúšaju, poprípade s akým kameňom sa amazonit ešte dá kombinovať. Za odpoveď vopred ďakujem a prajem pekný deň ?

  1. danusa píše:

   ahoj Judka,
   prosím tykaj 🙂 ide Ti o účinok tých kameňov, alebo o estetiku? ak účinok, tak napíš aký a tak Ti najlepšie nájdem vhodný kameň.

   1. Judka píše:

    Ahoj Danuška, ide mi o účinok, a amazonit a citrin majú účinky ktoré mi práve teraz vyhovujú, len som chcela vedieť, či sa navzájom nerušia. Nepíšu to ani v Biblii kameňov(Book of Stones od Roberta Simmsa a Naishe Ashian?), tak som myslela či mi nevieš poradiť. Inak mám náramkov asi 12 druhov, nosím ich podľa potreby. Ďakujem, prajem pekný deň ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre