<apatit

Farba: žltý, zelený, šedý, modrý, biely, fialový, hnedý, hrdzavý
Vzhľad: Matný, niekedy priesvitný, podobný sklu. Šesťstenné kryštály rôznych veľkostí.
Výskyt: modrý je bežný, žltý iba vzácne
Náleziská: Mexiko, Nórsko, Rusko, USA

Vlastnosti
Apatit má podnetné vlastnosti. Predstavuje styčný bod medzi vedomím a hmotou. Je to kameň, ktorý podporuje filantropické sklony a vzbudzuje túžbu po službe druhým. Apatit je naladený na budúcnosť, ale napriek tomu dokáže spájať človeka s jeho minulými životmi. Je zdrojom psychických darov a duchovného naladenia. Prehlbuje meditáciu a zvyšuje tzv. hadiu silu alebo kundalíni. Napomáha komunikácii a sebavyjadreniu vo všetkých rovinách.
Psychologicky apatit zvyšuje motiváciu a vytvára rezervy energie. Vyvoláva otvorenosť, uľahčuje kontakt s ostatnými ľuďmi, podnecuje k otvorenému jednaniu. Potláča ľahostajnosť a nepriateľstvo. Odstraňuje negatívne postoje. Pomáha hyperaktívnym a autistickým deťom.
Povzbudzuje tvorivé schopnosti a intelekt. Apatit prečisťuje zmätky a spory, pomáha získavať informácie, ktoré sa dajú použiť k osobnému i spoločnému prospechu. Apatit rozširuje vedomie, otvára cestu pravde. Utišuje ľútosť, apatiu a zlosť. Znižuje podráždenosť a prekonáva citové vyčerpanie. Uvoľnením energie koreňovej čakry odstraňuje sklamanie a podporuje vášeň, v ktorej nie je prítomná vina.

Liečebné využitie
Apatit lieči kosti a podporuje tvorbu nových buniek. Napomáha vstrebávaniu vápniku a prospieva chrupavkám, kostiam, zubom, pohybovému ústrojenstvu. Zlepšuje stav pri problémoch s kĺbmi a krivicou. Tento kameň potlačuje pocit hladu a zvyšuje účinnosť metabolizmu. Podnecuje ku zdravému stravovaniu. Pôsobí liečivo na žľazy, meridiány a vnútorné orgány.
Slúži k zníženiu vysokého tlaku. Uvádza do rovnováhy telesné, emocionálne, duševné a duchovné telo, rovnako ako čakry. Obmedzuje hyperaktivitu a pôsobí podporne pri malátnosti a príliš nízkej aktivite. Ak sa použije apatit spolu s ďalšími kryštálmi, uľahčuje dosiahnutie žiadúcich výsledkov.

Umiestnenie
Noste podľa potreby priamo na tele na postihnutom mieste.

Modrý apatit zaisťuje spojenie s duchovnými sprievodcami pohybujúcimi sa vo výrazne vyšších rovinách. Prospieva pri prenášaní verejných prejavov, podporuje komunikáciu v skupine, otvára krčnú čakru a pôsobí blahodárne na srdce a stavy citovej nevyrovnanosti.

Žltý apatit účinne odstraňuje jedovaté látky. Aktivuje solar plexus a odvádza z tela stagnujúcu nečinnú energiu. Žltý apatit pôsobí liečebne na syndróm trvalej únavy, depresie a pomáha prekonať nedostatok koncentrácie spoločne s nedostatočnou schopnosťou učiť sa a zlým trávením. Odstraňuje celulitídu, lieči pečeň, podžalúdkovú žľazu, žlčník a slezinu. Na citovej úrovni neutralizuje nahromadenú zlosť. Elixír zo žltého apatitu potláča chuť k jedlu.

apatit apatit
apatit modrý apatit hnedý

2 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre