chiastolit

Farba: šedohnedý, ružový, šedý, červenohnedý, olivový
Vzhľad: uprostred kameňa je jasne viditeľný kríž
Výskyt: bežný
Náleziská: Chile, Rusko, Španielsko

Vlastnosti
Chiastolit je mocný ochranný kameň. V stredoveku sa používal ako ochranca pred kliatbami a zlou vôľou iných ľudí. Jedná sa o kameň zasvätený tvorivým schopnostiam, nadaný silou rozháňať negatívne myšlienky a city. Premieňa konflikty v súlad a napomáha zmenám vedúcim k riešeniu.
Chiastolit predstavuje bránu, ktorou sa dá vydať na tajomné cesty mimo telo. Pomáha pochopiť a preskúmať ríšu nesmrteľnosti. Spája smrť so znovuzrodením a poslúži všetkým, ktorí prejdú za hranicu smrti. Tento kryštál dokáže ponúknuť odpovede na otázky týkajúce sa tajomných mystérií.
Na duševnej úrovni chiastolit rozháňa zbytočné ilúzie, zaháňa obavy a pomáha hľadieť tvárou v tvár realite. Zvlášť účinne pomáha zvládnuť strach z psychickej poruchy. Pomáha tiež pri prechode z jednej situácie do druhej – najmä v psychickej rovine. Dokáže v našom vnútri odhaliť staré a už nefunkčné vzorce správania.
Na duševnej úrovni radí chiastolit, ako riešiť problémy posilnením analytických schopností. Zbavuje pocitu viny a pomáha stabilizovať city. Počas choroby alebo traumy zvyšuje duchovné schopnosti svojho majiteľa, pretože prebúdza k životu ochranné sily. Funguje ako pomocník pri ceste za pochopením, akou úlohou bola vaša duša v skutočnosti poverená.

Liečebné využitie
Chiastolit zráža horúčku, zastavuje krvácanie a znižuje prekyslenie. Lieči reumatizmus a dnu. I kojacich matiek zvyšuje produkciu mlieka. Jedná sa o kameň, ktorý napravuje poškodenie chromozómov a rovnováhu imunitného systému. Dokáže liečiť paralýzu a spevňuje nervy.

Umiestnenie
Položte kryštál na vhodné miesto alebo ho noste na krku.

Zelený chiastolit prečisťuje krk a navracia rovnováhu. Uvoľňuje emócie a zablokovanie čakier spôsobené potláčaným strachom a staršími citovými traumami. Dá sa veľmi úspešne použiť v liečbe psychických porúch alebo pri liečení pomocou kryštálov.

chiastolit surovy
chiastolit surový

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre