dioptaz

Farba: temne modrozelený alebo smaragdovo zelený
Vzhľad: žiarivé kryštály, väčšinou v matičnej hornine alebo ako nekryštalická hmota
Výskyt: veľmi vzácny a drahý
Náleziská: Irán, Rusko, Namíbia, Kongo, severná Afrika, Chile, Peru

Vlastnosti
Dioptaz pôsobí ako účinný liečivý kameň na srdce a súčasne dokáže otvárať vyššiu srdečnú čakru. Jeho nádherné modrozelené zafarbenie dvíha všetky čakry na vyššiu úroveň a napomáha ich duchovnému naladeniu. Majiteľ kameňa sa s jeho pomocou dostáva do vyšších rovín vedomia. Jeho pôsobenie má dramatický dopad na ľudské energetické pole.
Po duševnej stránke napomáha dioptaz vniesť do súčasného života pokoj a zároveň – trochu paradoxne – vyvoláva aj spomienky na životy minulé. Podporuje pozitívny vzťah k životu a upevňuje schopnosť naladiť sa na vlastný zdroj energie. Vo všetkých oblastiach ľudského konania dokáže meniť negatívne javy na pozitívne a súčasne odbúrava dôsledky neschopnosti naplniť vlastný potenciál. Zvlášť pomáha vo chvíľach, keď už nevieme, čo ďalej, pretože vie ukázať správny smer do budúcnosti.
V duševnom živote pôsobí dioptaz ako silný mentálny čistič a pomocník pri detoxikácii. Zbaví vás tiež túžby ovládať druhých. Na citovej úrovni môže fungovať ako most smerujúci k emocionálnemu zotaveniu – zvlášť zásluhou dieťaťa ukrytého vnútri v kameni. Jeho zelené lúče preniknú hlboko do srdca, kde dokážu pohlcovať staré rany a zdanlivo zabudnuté bolesti. Dioptaz odstraňuje smútok a ľútosť a mimoriadne dobre dokáže hojiť bolesti srdca spoločne s útrapami sprevádzajúcimi pocit opustenosti.
Naučí nás chápať, že bolesť a problémy v medziľudských vzťahoch sú odrazom vnútorného odcudzenia človeka sebe samému. Kryštál toto narušené spojenie napraví a vnáša lásku do života na všetkých úrovniach. Dioptaz dokáže zaceliť aj citovú „čiernu dieru“, ktorej dopad na lásku je celkom ničivý. Tento kryštál je schopný odsunúť bokom už prekonané predstavy o tom, akú podobu by láska mala mať a namiesto nich vyvoláva nové vibrácie navodzujúce pocit lásky.
V duchovnej rovine aktivuje dioptaz položený na tretie oko vyladenie duševného videnia. Kameň nám umožňuje pocítiť svoje vlastné duševné bohatstvo.

Liečebné využitie
Dioptaz upravuje nesúlad prejavujúci sa na bunkovej úrovni, aktivuje bunky a detskú žľazu. Prináša úľavu pri Méniérovej chorobe, znižuj vysoký krvný tlak a pomáha potlačiť bolesti a migrény. Preventívne účinkuje proti infarktu lieči tiež kardiovaskulárne choroby. Znižuje únavu a pomáha prekonať šok. Zbavuje telo jedov, potláča žalúdočnú nevoľnosť a napomáha regenerácii pečene. Zvlášť účinný je pri prekonávaní rôznych závislostí a stresu. Proti bolestiam hlavy a ďalších častí tela sa dá použiť vo forme elixíru.

Umiestnenie
Nad vyššou srdečnou čakrou. Vynikajúci je v podobe drahokamovej esencie.

dioptaz
dioptaz

16 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre