heliotrop

Farba: červeno-zelený
Vzhľad: zelený s červenými alebo žltými škvrnami
Výskyt: bežný
Náleziská: Austrália, Brazília, Čína, Česká republika, Rusko, India

Vlastnosti
Ako už napovedá jeho názov odkazujúci na slovo krv, jedná sa o vynikajúci čistič krvi s obrovskou liečivou silou. Oddávna sa verí, že tento kameň má mystické a magické vlastnosti. Údajne dokáže ovplyvňovať počasie, prepožičiava schopnosť zaháňať zlo spolu so všetkými nedobrými silami a usmerňuje duchovnú energiu. V dávnych dobách bol heliotrop považovaný za „zvukové orákulum“ – udeľoval vraj hlasné rady svojmu majiteľovi. Každopádne však zvyšuje intuíciu i kreativitu. Vynikajúci uzemňovací a ochranný kameň. Heliotrop udržuje v dostatočnej vzdialenosti nežiadúce vplyvy, podnecuje snívanie a slúži ako účinný zdroj nových síl.
Psychologicky dodáva heliotrop odvahu a učí, ako sa vyhýbať nebezpečným situáciám pomocou strategického uvažovania a prispôsobivosti. Povzbudzuje k nezištnému a idealistickému jednaniu. Súčasne napomáha k poznaniu, že po každom období chaosu prichádza transformácia. Heliotrop vám pomôže získať rozhodnosť k okamžitému činu.
Upokojuje myseľ, zaháňa zmätok a posilňuje schopnosť rozhodovania. Vyčerpanej mysli dokáže dodávať nové sily. Tento kameň tiež pomáha prispôsobiť sa nezvyčajných situáciám.
V citovej rovine heliotrop pomáha uzemniť srdečnú energiu. Znižuje podráždenie, agresívnosť a netrpezlivosť. V duchovnej sfére napomáha preniesť spiritualitu do každodenného života.

Liečebné využitie
Heliotrop dokáže prečistiť energiu a zvýšiť imunitu voči akútnym infekciám. Podnecuje fungovanie lymfatického systému a metabolické procesy. Dodáva silu vo chvíľach telesného vyčerpania, čistí krv, pečeň, črevá, obličky, slezinu a močový mechúr. Heliotrop blahodárne pôsobí na bohato prekrvované orgány. Reguluje a podporuje krvný obeh. Obmedzuje tvorbu hnisu a neutralizuje prekyslenie organizmu. Pomáha pri leukémii, pretože pôsobí prospešne na krv a odstraňuje z nej toxické látky. Starovekí Egypťania ho používali na vyrezávanie nádorov. Heliotrop pomáha o pri liečbe dedičných chorôb. Čistí nižšie čakry a udržuje ich energie v rovnováhe.

Umiestnenie
Podľa potreby. Nosí sa trvale až do celkového vyliečenia. Pre kľudný spánok ho umiestnite do misky s vodou vedľa postele. Ako stimulátor imunitného systému ho položte na týmus.

heliotrop heliotrop surovy
heliotrop heliotrop surový

5 komentárov

  • Existujú nejaké internetové databázy (najlepšie slovenské), kde sa k nemu alebo aj ostatným kúskom dostanem ?

  • žiaľ, nie je mi vôbec jasné, na čo sa pýtaš… opíš obšírnejšie, nech sa mi vyjasní 🙂

  • Zdravicko, je potrebne nejake specialne zachadzanie s tymto kamienkom co sa tyka cistenia a nabijania?

    • Práveže áno ako prvotná očista stačí 2-3minutky pod tečúcou vodou a potom po každom použití ho oplachnut vodou zo štipkou soli nabíja sa vždy pri splne

  • ahoj Viktor 🙂
    nie, toto je kameň, ktorý je plne sebestačný, takže nepotrebuje žiadnu starostlivosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre