jet

Farba: čierny
Vzhľad: podobný uhliu
Výskyt: bežný
Náleziská: po celom svete, hlavne v USA

Vlastnosti
Čierny jantár je v skutočnosti skamenené drevo, ale vyzerá ako uhlie. Už od doby kamennej sa používal na výrobu amuletov. Čierny jantár odvádza negatívnu energiu a odstraňuje bezdôvodný strach. Ako ochranný prostriedok sa nosí na krku. Pomáha proti násiliu a chorobám. Chráni tiež počas duchovných ciest. V minulosti sa používal ako ochrana proti „silám temnoty“. Súdi sa, ľudia, ktorých čierny jantár priťahuje, patria medzi „staré duše“, ktoré majú s inkarnáciou na Zemi už veľmi dlhú skúsenosť.
Čierny jantár sa dá tiež použiť na otvorenie cesty za novými duševnými skúsenosťami a ako pomocník na púti za duchovným osvietením.
Tradične sa uvádza, že čierny jantár sa postupne stáva súčasťou tela svojho majiteľa. Vyplýva z toho, že pokiaľ ho niekto zdedí alebo kúpi, mal by ho najprv mimoriadne dôkladne vyčistiť. Rovnako, ak sa použije na liečenie, musíme ho po každom použití vždy znovu čistiť.
Čierny jantár údajne dokáže udržať v rovnováhe financie a ochrániť podnikanie. Dá sa umiestniť do pokladne, rohu hojnosti (najvzdialenejší ľavý roh) alebo do sídla firmy.
Na duševnej úrovni ponúka možnosť udržať si kontrolu nad vlastným životom. Dokáže zachovať rovnováhu v premenlivých náladách, potláčať depresie a vnášať do života vyrovnanosť a stabilitu.
Čierny jantár prečisťuje základnú čakru a podporuje rast kundalíni. Pokiaľ sa položí na hruď, nasmeruje silu kundalíni ku korunnej čakre.

Liečebné využitie
Lieči migrény, epilepsiu a prechladnutie. Potláča opuchy žliaz a lymfatických uzlín. Lieči bolesť v krku. Tradične sa používal na menštruačné kŕče.

Umiestnenie
Kdekoľvek. Pokiaľ sa jedná o šperk, mal by byť zasadený do striebra.

jet jet surovy
jet jet surový

4 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre