olivin

Farba: olivový, žltozelený, medový, červený, hnedý
Vzhľad: matný, po vybrúsení a vyleštení číre kryštály
Výskyt: bežný
Náleziská: USA, Brazília, Egypt, Írsko, Rusko, Srí Lanka, Kanada, Kanárske ostrovy

Vlastnosti
V staroveku sa verilo, že olivín dokáže udržať človeka z dosahu zlých duchov. Ide o kameň chrániaci ľudskú auru. Tento kryštál je účinný čistič. Odhaľuje prítomnosť jedovatých látok na všetkých úrovniach a neutralizuje ich. Čistí jemné vyššie i fyzické telo rovnako ako myseľ. Otvára, prečisťuje a aktivuje srdečnú čakru spoločne s čakrou solar plexu. Uvoľňuje starú záťaž, ktorú si človek nesie na ceste životom. Odstraňuje tiež staré problémy, pocity viny alebo posadnutosti. Olivín prináša poznanie, že lipnutie na ľuďoch alebo minulosti neprináša nič dobré. Súčasne radí, ako sa odpútať od vonkajších vplyvov a ako získať vlastnú vyššiu energiu ako sprievodcu životom.
Tento kameň odhaľuje negatívne štruktúry a staré vibrácie, čím uvoľňuje prístup k novým frekvenciám. Ak sa venujete duševnej práci, pomôže vám v rýchlom postupe vpred. Tento jasnozrivý kameň vám pomáha porozumieť vlastnému osudu a duchovnému zmyslu života. Zvlášť účinný je pre liečiteľov.
V duševnom živote peridot potláča žiarlivosť, ľútosť a zlosť. Súčasne dokáže odstrániť stres. Zvyšuje sebadôveru a schopnosť presadiť sa bez agresívneho jednania. Olivín, ktorý motivuje k dosiahnutiu ďalšieho rastu, pomáha vyvolávať nevyhnutné zmeny. Uľahčuje spätný pohľad do minulosti, kde upozorňuje na dary, ktorých sa vám dostalo v podobe predošlých skúseností. Súčasne naznačuje, ako môžete sami sebe odpúšťať. Jedná sa o kameň, ktorý zvyšuje zrozumiteľnosť myšlienok, ich priezračnosť a celkovú pohodu. Je naladený na prijímanie duchovnej pravdy a reguluje priebeh životných cyklov.
Na mentálnej úrovni olivín zostruje myseľ a otvára ju novým rovinám vedomia. Bráni vzniku letargie a obracia pozornosť ku všetkému, čo ste (či už vedome, alebo podvedome) zavrhli. S pomocou olivínu dokážete priznať svoje chyby a potom pokračovať ďalej. Pomôže vám prijať zodpovednosť za vlastný život, hlavne ak ste verili, že všetko bolo vždy chybou niekoho iného. Pod vplyvom olivínu môžu dôjsť k výraznému zlepšeniu dosiaľ problematických vzťahov.

Liečebné využitie
Olivín má ukľudňujúci účinok. Uzdravuje a regeneruje tkanivá. Posilňuje metabolizmus a blahodárne pôsobí na kožu. Pomáha srdcu, detskej žľaze, pľúcam, močovému mechúru, slezine a tráviacemu traktu. Lieči tiež vredy, posilňuje zrak. Keď sa položí na brucho, pomáha pri pôrode, pretože zosilňuje svalové kontrakcie a súčasne mierni bolesť. Jeho energia upravuje bipolárny nesúlad a pomáha prekonať hypochondriu.

Umiestnenie
Noste na krku. Inak umiestnite podľa potreby, zvlášť na bruchu, v mieste pečene tak, aby sa dotýkal kože.

olivin surovy
olivín surový

7 komentárov

 • Dobrý deň, chcela by som sa Vás opýtať, či majú kamienky účinok aj keď nie sú priamo umiestnené na tele, konkrétne ma zaujíma, či budú účinkovať, keď ich nosím ako náušnice. Mám náušnice z olivínu, citrínu, mystického topasu, lapis lazuri, labradoritu, koralu, akvamarínu apatitu, kyanitu … 🙂 …zároveň ich rada nosím aj na prsteňoch.
  Preto by som Vás chcela poprosiť o odpoveď, či majú aj v prípade nosenia na takýchto šperkoch účinok, prípadne na prívesku,ak sa nedotýka priamo tela (takýto mám larimar)
  Teším sa na odpoveď

 • ahoj Zdenka, kamene na človeka pôsobia, keď sa nachádzajú do 30 cm od tela, čiže nie je nevyhnutné ich mať priamo na koži.

 • ďakujem za odpoveď 🙂
  doteraz som sa s touto informáciou nestretla

 • neni za čo 🙂 tak všetko pôsobí do nejakej vzdialenosti, to sú zákony tohto sveta 🙂 aspoň myslím 😀

 • Dobrý deň ma účinok aj keď mám kamene na skriny v spálni? Ďakujem za odpoveď

  • Ahoj,
   Má účinok ale závisí v akej vzdialenosti ho máš od seba 🙂 Najlepšie ho mať pri mieste kde ho máš blízko… Ja mám povedzme olivín položený na skrini oproti postele a slabo ale účinkuje 🙂 a cítim sa z ním bezpečnejšie ale to s každým mojím polodrahokamom 😀

  • ahoj Katka,
   áno majú, ale na priestor a nie na Teba. keď chceš, aby účinkovali na Teba, tak ich umiestni do 30 cm od seba, najlepšie je, keď sa Ťa dotýkajú. Takže tak, ako napísala Karolínka 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre
nová stránka