nebular

Farba: čierny so zelenými škvrnami
Vzhľad: ťažký kameň s výraznými políčkami
Výskyt: vzácny
Náleziská: juhozápad USA, Mexiko

Vlastnosti
Nebulár zložený zo štyroch rôznych minerálov má údajne jedinečné metafyzické vlastnosti, ktoré sú stále ešte predmetom výskumu. Dnes sa už vie, že kameň vnáša svetelné vibrácie prenášané jeho kremennou zložkou do fyzického tela, kde dochádza k osvieteniu buniek a aktivácii ich vedomia. Týmto spôsobom dochádza ku zvýšeniu hladiny vedomia a lepšiemu uvedomovaniu si duchovných koreňov.
Pohľad do nebuláru vás dovedie až do nekonečných diaľok vonkajšieho sveta a súčasne i do najmenších čiastočiek vnútra všetkého bytia. Oba tieto svety sa potom zlúčia do jedného. Nebulár je kryštál neduality a jednoty.

Liečebné využitie
Nebulár vyvoláva hlboké liečivé procesy na bunkovej úrovni.

Umiestnenie
Držte v ruke alebo položte na tretie oko.

2 komentárov

  • Lilly píše:

    Dobrý den, prosím o radu. Je nebulár to samé jako nebula stone? Jedná se o typ jaspisu? Protože jsem ho našla v jednom internetovém obchodě přikládám odkaz http://www.naturshop.cz/cz/katalog/jaspis-kambala-nebula-stone-vel-jumbo-9547/ a je v popisu jaspis kambala – nebula stone a vypadá jako nebulár. Předem děkuji za všechny rady a názory. Přeji krásný nový rok všem milovníkům drahých kamenů.

  • danusa píše:

    ahoj Lilly, nebulár a nebula stone je to isté, akurát, že nebulár je slovenský názov pre nebula stone, ktorý vymyslela jedna pani, takže to nie je oficiálny názov slovenský. taký ešte neexistuje, lebo je to celkom nový kameň, ktorý bol nájdený len pred pár rokmi. naturshop by si mal overovať to, čo opisuje z iných stránok, pretože jaspis kambala neexistuje, je to jaspis kambaba a je to úplne iný kameň ako nebula stone. a to nie je prvý krát, čo majú takýto nezmysel uvedený pri kameňoch. ak chceš nebula stone, tak hľadaj skôr v zahraničí. hlavný rozdiel medzi jaspisom kambaba a nebulárom je v tom, že sú opačne sfarbené – nebulár je čierny a má zelené kruhy a kambaba je zelený a má tmavé kruhy.
    šťastný nový rok aj Tebe 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre