achat machovy

Farba: zelený, modrý, červený, žltý, hnedý
Vzhľad: priehľadný alebo priesvitný so vzorom pripomínajúcim lístie alebo mach
Výskyt: bežný
Náleziská: USA, Austrália, India

 
Vlastnosti
Je to kameň spojený s prírodou, so schopnosťou obnoviť narušenú rovnováhu.
O machovom acháte sa tvrdí, že osviežuje dušu a umožňuje vnímanie krásy vo všetkom naokolo. Pomáha znižovať citlivosť na počasie a znečistenie životného prostredia. Jedná sa o mimoriadne užitočný kameň pre každého, kto pracuje v poľnohospodárstve alebo je nejako spojený s botanikou.
Ako kameň zrodenia pomáha machový achát pri práci pôrodným asistentkám. Mierni bolesť a zaisťuje úspešný pôrod. Ide o kameň symbolizujúci nový začiatok a podporujúci odstraňovanie duchovných blokov alebo spútania.
Ako kameň hojnosti priťahuje machový achát aj bohatstvo. Dá sa použiť na dvojaký účel. Rozumovo orientovaným ľuďom pomáha rozvíjať intuíciu, zatiaľ čo osobám silno intuitívne založeným umožňuje nasmerovať energiu k praktickým záležitostiam.
Na duševnej úrovni zlepšuje machový achát sebadôveru a posilňuje pozitívne vlastnosti svojho majiteľa. Odstraňuje strach a hlboko zakorenený nepokoj. Napomáha rozvíjať silu a schopnosť vychádzať s ľuďmi. Súčasne podnecuje k rozlišovaniu osobného priestoru a dosahovaniu osobného rastu. Posilňuje schopnosť pokúsiť sa po neúspechu zvládnuť túto situáciu ešte raz, tento krát s použitím nových inšpirujúcich metód.
V duševnej rovine napomáha schopnosti sebavyjadrenia a komunikácie. Pomáha dosiahnuť citovú rovnováhu, obmedzuje stres a mierni strach. Ako vysoko optimistický kameň posilňuje vieru a nádej. Dobre poslúži každému, kto vinou momentálnych okolností alebo mozgovej nerovnováhy, stráda depresiami. Funguje bez ohľadu na to, aké zložité môžu tieto pôvodné okolnosti byť. Machový achát dodáva svojmu majiteľovi schopnosť vhľadu do zmyslu vecí.

Liečebné využitie
Machový achát urýchľuje uzdravovanie. Dá sa použiť proti dlhotrvajúcim chorobám. Funguje proti zápalom, prečisťuje obehový a vylučovací systém. Pomáha lymfatickej sústave a povzbudzuje ku zvýšenej činnosti imunitný systém. Machový achát odstraňuje depresie spôsobené nerovnováhou medzi ľavou a pravou hemisférou. Napomáha predchádzať hypoglykémii a dehydratácii, lieči infekcie, prechladnutie, chrípku a znižuje horúčky. Funguje proti zápalom a zmenšuje opuchy lymfatických uzlín. Ako elixír je možné aplikovať ho na kožu. Machovým achátom sa liečia aj kožné plesne a infekcie.

Umiestnenie
Noste ho na problémových miestach tela, aby bol v kontakte s kožou.

 

achat machovy zlty
achát machový žltý

4 komentárov

 • šutr :) píše:

  Ahojte mám doma flašticku s achátom machovým a našiel som v nej dva heliotropy a jeden achát bol priesvitný zltohnedy a mal na sebe dva červené bodky takže asi dačo ako dva v jednom nevadí im to v jednej fľaštičke ??

  1. danusa píše:

   ahoj šutr 🙂
   nevadí, vadil by iba hematit.

 • Mim píše:

  Je achát machovy priradený k znameniu býk?
  Lebo na niektorých stránkach som nasla, že áno a na inych nebol spomenutý pre dané znamenie…
  Ďakujem

  1. danusa píše:

   ahoj Mim,
   ja považujem spájanie kameňov so znameniami za neužitočné a teda sa v tom ani nevyznám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre