fluorit

Farba: číry, modrý, zelený, fialový, žltý, hnedý
Vzhľad: priesvitné kocky či osemsteny
Výskyt: bežný
Náleziská: USA, Veľká Británia, Austrália, Nemecko, Nórsko, Čína, Peru, Mexiko, Brazília

Vlastnosti
Fluorit je kryštál obdarený silnou ochrannou mocou, zvlášť na duševnej úrovni. Pomôže rozoznať, kedy sa v našom vnútri snažia prejaviť cudzie vplyvy. Súčasne dokáže zastaviť pôsobenie psychickej manipulácie a nevhodného duševného vplyvu. Kryštál fluoritu prečisťuje a stabilizuje auru. Mimoriadne účinne funguje proti škodlivým vplyvom počítačov a elektromagnetickému žiareniu. Ak je správne umiestnený, blokuje geopatogénne zóny. Ak sa použije k liečbe, zaháňa fluorit negatívne energie a poruchy každého druhu. Čistí, odstraňuje a reorganizuje v tele všetko, čo nie je v absolútnom poriadku. Jedná sa o najlepšie fungujúci kryštál, pokiaľ ide o prekonanie akéhokoľvek nesúladu v tele.
Fluorit uzemňuje a vstrebáva duchovnú energiu. Vďaka jeho pôsobeniu budete citlivejší na vyššiu duchovnú realitu a môžete dosiahnuť aj rýchlejšie duchovné precitnutie. Súčasne pomáha sústrediť myseľ a spojiť ju s univerzálnym vedomím vesmíru. Fluorit dodáva stabilitu skupinám, ktoré stmeľuje k dosiahnutiu spoločného cieľa.
Na všetkých úrovniach súvisí s pokrokom a dáva každodennému životu rád. Jedná sa o kameň, ktorý dokáže zvládnuť chaos a opätovne uviesť do súladu telesnú, citovú i duševnú rovinu osobnosti.
V duševnom živote pomáha fluorit prekonávať zafixované vzorce správania a jemne otvárať dvere do podvedomia. Z neho necháva vyplávať na hladinu potláčané pocity, čo umožňuje dospieť k potrebnému rozhodnutiu. Zvyšuje sebadôveru, zručnosť, telesnú u duševnú koordináciu a súčasne uľahčuje prekonávanie duševných problémov. Odstraňuje utkvelé predstavy a pomáha dospieť od obmedzeného dielčieho pohľadu k širšiemu celkovému obrazu skutočnosti. Fluorit odstraňuje ilúzie a odhaľuje pravdu. Výrazne pomôže, ak potrebujete konať nestranne a objektívne.
Fluorit tiež výborne pomáha pri učení – dokáže usporiadať a spracovať informácie, pretože spája známe s tým, čo sa práve učíme. Zvyšuje koncentráciu. Pomáha stráviť nové informácie a zvyšuje rýchlosť myslenia. Na citovej úrovni má fluorit stabilizujúci účinok. Pomôže vám porozumieť vplyvu, aký má myseľ spoločne s citmi na telo. Vo vzťahoch učí dôležitosti rovnováhy. Na telesnej úrovni fluorit uľahčuje uchovanie harmónie a koordinácie.

Liečebné využitie
Fluorit je účinným prostriedkom k liečbe, ktorý si poradí s infekciami a najrôznejšími poruchami. Blahodárne pôsobí na zuby, bunky i kosti a dokáže naprávať aj poškodenia DNA. Účinne zasahuje proti vírom, hlavne v podobe elixíru. Fluorit dokáže regenerovať kožu a sliznice, najmä v dýchacích cestách. Prispieva k hojeniu vredov a rán. Blahodárne účinkuje pri prechladnutí, nádche a zápaloch dutín. Zlepšuje fungovanie kĺbov. Prináša úľavu pri artritíde, reumatizme a bolestiach chrbta. Keď ním pohybujete po tele smerom k srdcu, uľavuje od bolesti. Pomáha tiež pri bolestiach spojených s chorobami nervového systému. Lieči kožu, z ktorej odstraňuje škvrny a vrásky. Dá sa použiť počas stomatologických zásahov. Fluorit prispieva k obnove sexuálnej rozkoše.

Umiestnenie
Noste v ušnom lalôčiku alebo položte kdekoľvek v miestach, kde sa zdržujete. Fluorit odstraňuje negatívne energie a poruchy. Po každom použití je nutné ho čistiť. Položte ho na počítač alebo medzi seba a zdroj elektromagnetického smogu. Rozprášte trochu drahokamovej esencie do priestoru okolo seba. Drobné hladké kúsky, ktoré sa dajú držať v dlaniach, pomáhajú k upokojeniu.

Modrý fluorit zvyšuje tvorivé schopnosti, usporadúva myšlienky a zlepšuje komunikáciu. Ako dvojznačne fungujúci kameň dokáže upokojovať alebo naopak „nabíjať“ podľa toho, ako to fyzická či biomagnetická rovina tela práve potrebuje. Modrý fluorit účinne pôsobí na očné, nosné, ušné a krčné problémy. Zosilňuje liečivý potenciál tým, že dokáže presne zacieliť mozgovú aktivitu a podnietiť v mozgu duchovné prebudenie.

Číry fluorit podporuje činnosť korunnej čakry, dodáva energiu aure a nastoľuje harmóniu medzi rozumom a duchom. Vylaďuje vzájomne čakry a privádza do fyzického tela univerzálnu energiu. Jedná sa o kameň, ktorý počas liečenia zosilňuje účinky iných kryštálov a dokáže rozjasniť dosiaľ temné a nezreteľné vízie.

Zelený fluorit uzemňuje nadbytok energie, zažehnáva citové traumy a lieči infekcie. Mimoriadne účinný je pri pohlcovaní negatívnych energií z okolitého prostredia. Prináša informácie z podvedomia a uvoľňuje prúd intuície. Účinne čistí čakry a dušu, odkiaľ odstraňuje už prekonané postoje a názory. Pomáha pri žalúdočných problémoch a črevných kŕčoch.

Fialový fluorit podnecuje činnosť tretieho oka a napomáha duševnej komunikácii. Jedná sa o vynikajúci kameň pre meditáciu. Dobre poslúži pri liečení kostí a pri poruchách kostnej drene.

Žltý fluorit zvyšuje tvorivé schopnosti a udržuje energiu skupiny na stabilnej úrovni. Obzvlášť prospešný je pri vzájomnej spolupráci. Podporuje intelektuálne aktivity. Na telesnej úrovni odbúrava toxické látky. Znižuje hladinu cholesterolu a blahodárne pôsobí na pečeň.

Yttrofluorit sa v niektorých smeroch mierne odlišuje od ostatných druhov fluoritu a nedokáže naprávať nesprávne usporiadanie prvkov v organizme. Iné choroby a problémy, na ktoré fluorit obyčajne účinkuje, však samozrejme liečiť dokáže. Jedná sa o kameň zameraný na poskytovanie služieb svojmu majiteľovi. Priťahuje k nemu bohatstvo a spoločne s hmotným dostatkom zvyšuje duševnú činorodosť.

fluorit ciry fluorit duhovy
fluorit číry fluorit dúhový

fluorit fialovy fluorit hnedy
fluorit fialový fluorit hnedý

fluorit modry fluorit oranzovy
fluorit modrý fluorit oranžový

fluorit yttro fluorit zeleny
yttrofluorit fluorit zelený

25 komentárov

 • Erika píše:

  Ako sa nabíja náramok Z fluoritu? Čítam rôzne články niekde píše na slnku inde pri splne…Ak dobre viem fluorit na slnku stráca farbu..Ak sa má nabiť pri splne, náramok by som nemala nosit kým ho nenabijem??

 • danusa píše:

  ahoj Erika,
  kamene je dobré pred prvým nosením vybiť, teda očistiť energeticky, aby si z nich neprebrala nejaké zlé veci od predošlých majiteľov (aj od predavača v obchode vie chytiť kameň nejaký problém). vybíja sa buď vodou alebo na hematite, fluorit v pohode vo vode, daj ho do misky s vodou a nechaj cez noc, prvý krát kľudne aj dlhšie, potom stačí dve hodiny. a potom treba kameň nabiť, aby mal energiu na pôsobenie, čiže ho buď vystavíš na slnko alebo položíš na horský krištáľ. fluoritu nevadí slnko.

 • fiši píše:

  poprosím o objasnenie, na vašej stránke sa píše, že fluorit zelený sa vybíja ale aj nabíja na horskom krištáli. Ako mám tomu rozumieť ? Viď. na vašej stránke starostlivosť.

 • danusa píše:

  ahoj fiši, horský krištáľ sa vie postarať o všetko, ale lepšie je vybíjať vo vode alebo hematitom.

 • Natália píše:

  Ahoj, chcela by som si ujasniť či kameň má rovnaké účinky keď ho nosím ako náramok ? Inak mám veľmi rada túto stránku a máte tu úžasné články 🙂

  1. Jozef píše:

   Milá Naty.
   Od syna som dostal krásny kryštál /náhrdelník/.
   Staral som sa on.Nechal som ho čistit pod tečúcou vodou, dokonca som išiel do potoka, kde sa dá čakat,že tečúca voda ho ,,vyčistí“.
   Nabíjal som ho na slnku,prihováral sa mu, pretože viem, že to je živá bytost, ale v inej ,,forme“ ako ja. Tieto všetky ,,procedúry“ som energeticky podporoval svojou myslou.Vysielal som myslienky / to je energia / a snažil sa prispôsobit kamen / krystál / tomu čo od neho očakávam.
   Nosil som ho asi 2-roky /s prestávkami – skúšal som aké je to bez neho /
   Prišiel som k záveru / nemusí to byt aj tvoj názor / že všetko aj tak ovplyvnujem JA.Je na mne ako sa zachovám v rôznych situáciách. Je na mne,čo svojim správaním a SLOVOM ovplyvním, ako na druhých zapôsobím.
   Nijaký kamen to za mna neurobí.
   Mám nádherné a drahé kryštály,velmi si ich vážim, mám k nim úctu.
   Nie sú tu ale pre to aby som sa prebudil.
   Kamene sú iba začiatok cesty, ktorá sa ti otvorí ak začneš HLADAT.

  2. danusa píše:

   ahoj Natália,
   ďakujem pekne, teším sa 🙂
   kameň má rovnaké účinky, keď ho nosíš ako náramok, len menšie kamienky majú menší efekt, ako väčší kus, ktorý ale nemôžeš nosiť stále, lebo by Ti narúšal statiku 🙂 takže sila verzus čas nosenia… výsledok plus mínus rovnaký 🙂

 • Romana píše:

  zdravím, potrebovala by som zistiť aký kameň vlastním pretože sa mi nepodobá ani na jeden z tejto stránky 😀 . Najviac je podobný fluoritu s tým rozdielom že má vnútro úplne matné a nemá žiadne ryhy. Farbu ani neviem opísať nie je to typická zelená ale skôr bledá „žabacia“.

  1. danusa píše:

   ahoj, pošli mi obrázok mailom.

 • Reina píše:

  Mám náramok presne takejto farby a tiež som hľadala,na ktorý kameň sa „podobá“,najviac fluoritu,ale tiež nie som si istá…

 • danusa píše:

  mohol by to byť prehnit, nefrit, jadeit… je priehľadný? priesvitný? má nejakú štruktúru?

 • Alžbeta píše:

  Dobrý deň je fluorit vhodný proti bolestiam hlavy a na dnu? Všade píšu niečo iné a som z toho zmätená. Ak nie prosím o radu. Potrebujem si kúpiť vhodný kameň ktorý by bol na tieto dve choroby pretože ho chcme aplikovať do náramku vyrobeného vlastnoručne. Ďakujem za odpoveď

 • danusa píše:

  dobrý deň,
  áno, fluorit je vhodný kameň do Vášho náramku.

 • šutr :) píše:

  Ahoj čítal som na veľa stranách že fluorit veľmi pomáha pri učení a sodalit tiež takže mohol by som ich skombinovať aj s kryštálom ??

  1. danusa píše:

   určite, krištáľ môžeš pridať ku každému kameňu, aj ku každej kombinácii kameňov. krištáľ je zosilňovač účinkov.

 • Žabiatko Boboríkove píše:

  Ahoj, stáva sa niekomu, že ak chvíľu drží fluorid začnu mu slziť oči a má podráždenú nosovu sliznicu? Cítim sa tiež ako by som mala zvýšenú telesnú teplotu. Je to v poriadku? Vďaka za odpoveď.

  1. danusa píše:

   ahoj Žabiatko,
   mne sa to ešte nestalo a napadajú ma dve možné príčiny – kameň Ťa takto očisťuje, najprv sa stav zhorší, potom zlepší, alebo nie je dostatočne očistený a tak prenáša nejaké veci z niekoho iného. ja by som postupovala nasledovne – dôkladne by som kameň očistila, nabila a vyskúšala znova, ak sa to bude diať aj potom, tak si premysli, či sa Ti aktuálne také niečo hodí a použi ho nejaký čas a uvidíš, čo sa bude diať, keď to bude nepríjemné, alebo trvať dlho, tak by som ho nepoužívala a skúsila znova neskôr.

  2. Slavka píše:

   zaujímavé, mne sa to stalo tiež, s fluoritom a mierne zvýšenou teplotou. myslela som či to nebude iná príčina, ale inú som nezistila zatiaľ, takže asi môže byť taký silný účinok.

 • Jana píše:

  Dobry den Danusa,

  prosim Ta o radu, ktory fluorit (farba) je najvhodnejsi k podpore ucenia.
  Lepsie je ako naramok alebo do ruky oblazok, vajicko…?

  Vopred velmi pekne dakujem za odpoved.

  Jana

  1. jirik píše:

   Jana: mě se osvědčil náramek na zápěstí – směs barev: čirý, fialový, žlutý a zelený; zda tam byl modrý nevím, ale paměť se fenomenálně zlepšila, můžeš podpořit čajem z rozrazilu.

 • Jana píše:

  Dakujem Jirik

 • BlaZena píše:

  Zdravim. Vedel by mi volakto poradit? Mam treti fluorit a kazdy do cca tyzdna-dvoch zmatnel.prvy zeleno/fialovy,zelenu uplne stratil a treti ju straca(ten je o dost vacsi,ale viditelne sa to deje) hoc som ho mala pri sebe mozno dvakat,vacsinou je na miske s ostatnymi kamenmi. Vdaka 🙂

 • Jeanett píše:

  Dobrý deň.
  Ako spraviť drahokamovú esenciu? dať do vody kameň? ak ano je zrejme lepší prirodny, neopracovaný kamen použiť?

  Ďakujem

  1. jirik píše:

   http://kamene.vzostup.sk/pouzitie Elixíry, přímá metoda nepřímá metoda. Surový kámen je ideální, ale např.: malachit se používá opracovaný a esence/elixír se z něho vyrábí nepřímou metodou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre