ametyst

Farba: od fialovej po levanduľovú
Vzhľad: priehľadný kryštál s hrotmi
Výskyt: bežný
Náleziská: USA, Veľká Británia, Kanada, Brazília, Mexiko, Rusko, Srí Lanka, Uruguaj, východná Afrika, Sibír, India

Vlastnosti
Ametyst je mimoriadne mocný kameň s obrovskou ochrannou silou, obdarený vysoko spirituálnymi vibráciami. Bráni nositeľa pred psychickými útokmi tým, že ich energiu premieňa na lásku. Ako prírodné sedatívum blokuje ametyst geopatogénne zóny a negatívne energie prestupujúce prostredím okolo nás. Jeho vyrovnanosť prispieva k dosiahnutiu rozšírených stavov vedomia a napomáha pri meditáciách. Ametyst má silnú liečivú a očistnú moc. Podporuje tiež spirituálne uvedomenie si všetkých súvislostí. Tradične sa nosí ako prostriedok zabraňujúci opitosti. Pôsobí proti nestriedmosti a prehnanej telesnej žiadostivosti. Podporuje triezvosť. Prekonáva závislosti a bloky každého druhu. Pokiaľ sa používa na vyšších úrovniach osobnosti, otvára ametyst bránu do inej reality.
Ametyst je mimoriadne blahodárny pre myseľ, ktorú dokáže podľa potreby upokojiť i povzbudiť. Ak meditujete, odvracia vaše myšlienky od všetkého svetského smerom k upokojujúcemu a hlbšiemu poznaniu. Dokáže zmierňovať obavy, umožňuje zlepšiť sústredenie a udržať pod kontrolou všetko, čomu sa práve venujete. Napomáha prijímaniu nových myšlienok.
Kameň pôsobí priaznivo na schopnosť rozhodovania. Posilňuje zdravé racionálne uvažovanie majiteľa a podnecuje i jeho duševný vhľad. Súčasne podporuje premenu zámerov na skutočnosť. Po duševnej stránke upokojuje a zjednocuje, napomáha prenosu nervových signálov v mozgu. Pomáha proti nespavosti spôsobenej prílišnou aktivitou mysle a chráni pred opakujúcimi sa nočnými morami. Ametyst zlepšuje pamäť aj motiváciu, pomáha zamerať sa na realistickejšie ciele. Taktiež pomáha zapamätať si sny a správne im porozumieť. Uľahčuje vznik názorných živých predstáv.
Ametyst udržuje rovnováhu medzi „vysokým“ a „nízkym“, zvyšuje citové sústredenie. Odstraňuje strach, zlosť, obavy a hnev. Potláča smútok a ľútosť. Pomáha vyrovnať sa s prežitou stratou.
Ametyst je jedným z najspirituálnejších kameňov. Prináša božskú lásku, ponúka vhľad do skutočnej podstaty človeka, povzbudzuje k nezištnosti a duchovnej múdrosti. Otvára cestu pre rozvoj intuície a podporuje telesné vlohy. Jedná sa o vynikajúci kameň pre meditáciu a veštenie. Dá sa umiestniť na tretie oko, aby povzbudil jeho činnosť. Pokiaľ ho máte pri sebe počas spánku, môžete sa dočkať zážitkov spojených s pobytom mimo telo. Ametyst prináša intuitívne sny. Premieňa nižšie energie na vyššie vibrácie duchovnej a éterickej ríše.

Liečebné využitie
Ametyst podnecuje produkciu hormónov. Vylaďuje systém žliaz s vnútornou sekréciou a metabolizmus. Posilňuje vylučovacie orgány a imunitný systém. Jedná sa o skvelý čistič krvi. Ametyst dokáže uľaviť od telesnej, citovej a duševnej bolesti alebo od stresu. Vie tiež zablokovať geopatogénne zóny. Zmierňuje bolesti hlavy a uvoľňuje napätie. Tento kameň zmenšuje podliatiny, lieči rany a pomáha odstraňovať opuchy. Pomáha aj pri poruchách sluchu. Lieči nerovnosť žalúdočného a dýchacieho systému. Pomáha pri kožných chorobách, bunkových poruchách a nerovnováhe zažívacieho traktu. Blahodárne pôsobí na črevá, kde reguluje stav črevnej flóry, odstraňuje parazity a zlepšuje vstrebávanie vody. Ametyst lieči nespavosť a zaisťuje kľudný spánok.
Na najjemnejšej úrovni udržuje ametyst rovnováhu medzi telesným, duševným a emocionálnym telom a súčasne zaisťuje ich prepojenie. Čistí auru a premieňa negatívnu energiu. Podnecuje činnosť krčnej a korunnej čakry. Poslúži ľuďom, ktorých fyzická existencia sa chýli ku koncu. Ametyst dokáže stabilizovať duševný stav, ale nemal by sa používať v prípadoch paranoje alebo schizofrénie.

Umiestnenie
Dá sa nosiť alebo prikladať podľa potreby – obzvlášť ak je súčasťou šperku. Keď kúsok ametystu namierite hrotom k sebe, budete z neho získavať energiu, keď smerom od seba, bude energiu odoberať. Ametyst zvlášť prospieva, keď sa nosí zavesený na krku tak, aby spočíval na srdci. V prípade nespavosti alebo nočných mor zastrčte kameň pod vankúš. Na slnku ametyst bledne.

Levanduľový ametyst je obdarený mimoriadne vysokými vibráciami. Fialové kryštály s dvomi koncami vás naladia na mozgové beta vlny. Tiež dokáže povzbudiť aj utíšiť krčnú a srdečnú čakru. Fialový „kvet“ vnáša so okolitého prostredia svetlo a lásku.

Ananásový ametyst sa vyznačuje malými uzlinkami pokrývajúcimi stenu, nad ktorú vyčnieva vrchol kryštálu. Vyzerá ako vežička rozprávkového hradu a skutočne napomáha kontaktu s ríšami mýtov a rozprávok. Súčasne podnecuje predstavivosť. Ide o silný archetypálny liečivý prostriedok rodinných i kolektívnych mýtov.

ametyst druza ametyst geoda
ametyst geóda ametyst drúza

ametystovy kvet
ametystový kvet

161 komentárov

 • ERRRR píše:

  PEEEKKKKKKKNNNNNNNNNNNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

 • 1zuzulik1 píše:

  Velmi zaujimavy a poucny clanok.

 • Euterpé píše:

  Ametyst je kameň kráľov aj inak povedané. Je to nádherný minerál s úžasnými vlastnosťami. Len by som chcela poopraviť drobnú chybičku čo sa týka obrázkov – 1.obr. nie je drúza ale geóda a 2.obr. je drúza 🙂

 • danusa píše:

  jéjda, ďakujem pekne za upozornenie… už som to opravila 🙂

 • laura píše:

  pekne to mas 🙂 ak sa nenahnevas rada by som tento text spracovala do prezentácie 🙂

 • danusa píše:

  ďakujem 🙂 len smelo použi, čo potrebuješ

 • oazamora píše:

  Prosím kde si tieto kamene objednať…ďakujem

 • danusa píše:

  ametysty sú jedny z najľahšie dostupných kameňov, takže ich kúpiš úplne všade, v každom zapadnutom obchodíku, dokonca aj v stánkoch s kameňmi v obchodných domoch. ak chceš nejaké drúzy alebo geódy, tak treba pohľadať na internete, ja sa žiaľ v slovenských obchodoch veľmi nevyznám…

 • oazamora píše:

  Ďakujem za odpoveď…

 • TiMu píše:

  Naozaj krásny kameň :). Je to môj obľúbený.

 • kvetkamolnarova píše:

  prekrásny kameň cmuk zbožňujem ho dava mi velmi vela do života…:)

 • evita3126 píše:

  aj ja ho mám,je to kamen môjho znamenia,nosím ho ako prívesok na srdci

 • lucik píše:

  ahooj 🙂 chcela by som sa spytat ze zacal mi blednut ametyst a ja neviem co s tym , nevedel by mi niekto poradit ? dakujem 🙂

  1. Róbert Šimon píše:

   Kúpiť nový s tým už nič nenarobíš,ale funkcia mu ostala,nič nestratil.Robi.Ak mi chceš napisat tak imeil:……robisimon7@gmail.com

 • danusa píše:

  ahoj lucik 🙂 ametyst bledne na slnku, takže ak už zbledol, tak Ti ani pán boh s tým nepomôže 🙂 treba ho nabíjať na mesiaci a nosiť tak, aby naňho veľmi nepieklo slnko. ale čo sa týka účinku, tak to nemá žiaden vplyv.

 • Hela píše:

  Ahojte čo si myslite o mojej skúsenosti s ametystom?je to na dlho ale aspoň v skratke. Mame v Martine obchodik s veľmi príjemnou a šikovnou pani majiteľkou.Vybrala som sa k nej kúpiť geodu na nabíjanie naramku z ametrinu ktorý mi predtým doporucila.po chvíli som si uvedomila ako stále musím do boku pozerať na jednu nádhernú druzu z ametystu a tak som si ju kúpila aj s prstienkom z ametystu.Doma som ich dala do soli a po dvoch dňoch som si dala prsteň a ametyst na nočný stolík ako mi pani kazala.na druhý deň som zistila že môj kameň v prstienku praskol a druhu noc som sa prebudila na pocit ako pri silnom menzese aj keď som bola uprostred cyklu a vždy mávam cyklus pravidelný asi po dvoch hodinách som musela opäť stať a doslova zo mna vyletel veľký kus zrazeniny.vylakala som sa ale do rana všetko prešlo.bola som asi týžden po gynekologickej prehliadke ktorú lekárka ohodnotila na 1.zasla som za pani a povedala mi že mám byt rada že vyšlo von čo v tele nepotrebujem.O kamene som sa začala zaujímať asi iba pred 4 mesiacmi a uznavam že sú úžasne.Tesim sa že som objavila tuto stránku našla som tu veľa zaujímavých informácii a teraz sa snažím ich pomaličky spracovať pre svoju potrebu ďakujem za informácie:-)

  1. channelin-ka píše:

   To čo z teba „vyletelo“ nebudem komentovať, podľa mňa je to spontánny potrat. Kamienky niesú filipínsky liečitelia aby vyletelo z teba niečo iné… Hlavne,že si v poriadku. Prstienok by prasknúť nemal.Neviem či si vydatá alebo máš partnera ale dávaj si pozor vo vzťahu!

  2. Terézia píše:

   Dobrý deň. To ste 2 dni v kuse mala ametyst v soli ? Robíte to zo všetkými kameňmi

 • danusa píše:

  ahoj Hela, súhlasím s pani v obchode, asi Ťa kameň zbavil niečoho, čo Ti neslúžilo. a už máš od toho pokoj 🙂 teším sa, že si tu našla užitočné informácie 🙂

 • jadyin píše:

  Dobrý deň, v článku bolo napísané že kameň sa má nosiť hrotom k sebe, inak bude energiu odoberať… čo to znamená hrotom k sebe?? :)) Pretože môj ametyst má hroty z každej strany…:))

 • danusa píše:

  jadyin, funguje to tak, že základňa zbiera energiu a hrot ju vysiela ďalej a keď máš štandardný kryštál s hrotom, tak hrot namierený na seba mi dodá energiu a hrot namierený od seba mi odoberie energiu. je to ako s rukami – jedna ruka prijíma, druhá dáva a používa sa to tak, že keď chceš niečo prijať od kameňa, tak ho držíš v prijímacej ruke a keď mu chceš niečo odovzdať (obvykle niečo, o čo nestojíme), tak ho držíme v ruke, ktorá dáva (to je dominantná ruka, teda pravá u pravákov a naopak). neviem, či je Tvoj kameň obrúsený tak, že má viac hrotov, alebo je to zhluk kryštálov, ale keď ich má viac, tak ktorýkoľvek namieriš na seba, budeš prijímať.

 • Thomas píše:

  Dobrý večer,

  chcel by som sa spýtať, ako je to so znášanlivosťou ostatných kameňov. Je vhodné mať v jednej izbe napríklad ametyst a malachit ? Alebo sú nejaké kamene, ktoré sa „nemusia“ s ostatnými ? Dakujem za odpoveď

 • danusa píše:

  ahoj Thomas, v jednej izbe môžeš mať ľubovoľne veľa kameňov, pretože majú dosah iba 30 cm, takže tie, ktoré sa „neznášajú“ stačí dať trochu ďalej od ostatných. jediný, o ktorom viem, že by mohol pôsobiť nepriaznivo je hematit, keďže vybíja ostatné kamene, ale na druhej strane to tiež neni nič zlé, len treba vždy nabiť kameň, ktorý chceš aktuálne používať.

  1. Thomas píše:

   Ďakujem za odpoveď. Momentálne mám ametyst a malachit tak preto som sa pýtal, či sa znášajú alebo nie. Obidva sú nabité.

  2. danusa píše:

   v pohodičke 🙂 znášajú sa, žiadny problém 🙂

 • ildaro píše:

  Mozem nosit kamen vo vrecku nohavic? Nie je jeho vplyv nejako obmedzeny?

 • danusa píše:

  môžeš, ale najlepší efekt bude mať pri dotyku s kožou. ale to vôbec nevadí, funguje aj cez látku.

  1. channelin-ka píše:

   Naozaj kamienky fungujú aj cez látku….V zime som si kupila citrín , ktorý dáva energiu a mal by „hriať“. Keď som vyšla z obchodíku ,dala som si citrín do naprsného vačku na bunde a cez látku som skušala či mi ohreje zamrznuté prsty- ohrieval ako teplý radiátor,prešiel skúškou kvality 🙂

 • ildaro píše:

  Môže sa nosiť ametyst spolu s horským krištáľom? Mohli by sa navzájom nejako ovplyvňovať?

 • sara píše:

  Ahojte vie my niekto poradit som novacik.Objednala som si Hematit,Karneol,Jaspis cerveny surovy,Ametyst surovy,Krystal surovy.Docitala som sa ze Hematit cisty krv mam problemi zo zrazanlivostou krvi prekonala som trombozu.Ma niekto skusenosti s tymto kamenom?

 • sara píše:

  Ešte som sa dočitala že karneol,jaspis cerveny,treba vybit na hematite a nabyt na horskom krystali.Ako mam tomu chapat ze vybyt to aby neucinkoval a nabyt ho ked ho budem chciet pouzit?A po použity ho dat ku hematitu aby sa vybil?A to nabijanie mam iba surovy kristal to mozem aj na tom?

 • danusa píše:

  aho sara, karneol aj jaspis môžeš vybíjať aj vo vode a nabíjať na slnku. Vybíja sa kvôli energiám, ktoré na seba nabral pri používaní a nabíja sa, aby mal silu zas pôsobiť. čiže raz za čas, asi raz za mesiac, pri intenzívnom používaní častejšie, najprv vybiť, potom nabiť a potom zas používať. môžeš samozrejme aj na surovom krištáli nabíjať.

 • Feng-shuistka píše:

  Ahoj,mam tiez par otazok 🙂 Ale najprv par postrehov z ineho sudka.
  Ja sa venujem feng shui.Tam sa ametyst prave kvoli svojej sile neodporuca mat pod hlavou,ani v jej tesnej blizkosti pocas spanku.Umiestneny v prazdnej vaze pritahuje duchovne bohatstvo.Ked sa da pod postel,pod nohy partnera,povzdbudzuje vernost,respektive toho cloveka priputa,ale ak ho ma pod nohami iba jeden,je to trochu nefer :))

  A k otazkam-maju chalcedon a ametyst nieco spolocne(ucinky)?
  Znasaju sa?
  Ako sa nabijaju/vybijaju?
  Ako casto to treba robit?
  Mne znama spominala iba misku s vodou a solou/cistou solou,ale neviem,ci je to dostatocne.A posledna otazka,co si myslite o tom(ak je to podla Vas mozne,aspon ja tomu verim a ini ludia,ktorych poznam z oblasti feng shui tiez),ked kamen pritiahne cloveka?(Aby som bola zrozumitelna,tak okrem ruzeninu a ametystu som nikdy kamene nekupovala ucelovo,podla ucinkov,a ani planovane.Pacia sa mi a fascinuju ma,tak vzdy,ked nejaky taky obchod alebo stanok vidim,obzeram si kamene,a uz dvakrat sa mi stalo,ze ma nejaky kamen neskutocne zaujal.Nie krasou,ale proste som mala pocit,ze si ho mam zobrat.V minulosti to bol cierny avanturin-aj ked neviem,ci ma aj syntetika nejake ucinky,dnes modry chalcedon).

 • danusa píše:

  ahoj Feng-shuistka 🙂

  informácie o pôsobení kameňov sú rôzne a tie, ktoré sú napísané tu, sú iba jednou z možností, čo znamená, že nemusia takto pôsobiť na každého, nakoniec tak je to so všetkým, všakáno 🙂 jediné relevantné informácie sú tie, ktoré si získame sami pre seba skúsenosťou a ostatné by mali byť iba pomôcky pri hľadaní tých vlastných. teda aspoň ja to tak vnímam, takže je úplne v pohode, keď každý tvrdí niečo iné, nakoniec sme každý iná bytosť, takže to ani inak nemôže byť 🙂

  aj chalcedón aj ametyst pôsobia priaznivo na oči, lymfatický systém, imunitu a krv a zlepšujú pamäť. ametyst a dendrický chalcedón dobre pôsobia na pľúca.
  ametyst podnecuje snívanie a chalcedón ruší nočné mory, čiže by mohlo byť v niektorých prípadoch nevhodné použiť ich naraz, ale inak sa znášajú dobre.
  vybíjať sa môžu oba vo vode, nabíjať ametyst na mesačnom svite, chalcedón na slnku, oba sa dajú riešiť hematitom a krištáľom.
  vybíjať/nabíjať tak často, ako sa používajú a ako máš pocit, že treba.
  ja to vnímam tak, že okrem vedomia, teda racionálnych pochodov, pôsobia na človeka aj nevedomé, či už podvedomé alebo intuitívne sily, ktoré majú podľa mňa na ľudí určite väčší vplyv, než racionálne postupy. no a všetky tie akcie, ktoré človek spraví, hoci na ne nemá žiadne racionálne vysvetlenie sú výsledkom pôsobenia týchto síl. myslím si, že je užitočnejšie sa riadiť týmito silami, než rozumom (ak sú tieto dve veci v rozpore), pretože zohľadňujú informácie, ktoré naše vedomie nemá k dispozícii, ako napríklad skutočný stav nášho tela, mysle… ale aj príčiny, ktoré sú často v minulých životoch, alebo napríklad vonkajšie príčiny budúcich udalostí, ktoré zas obvykle nevieme čítať na vedomej úrovni. takže podľa mňa je ideálne, keď si Ťa kameň pritiahne, v mojom preklade to znamená, že si si ho pritiahla Ty, ale nie vedomou časťou Tvojho bytia, ale racionálny výber kameňa je tiež dobrý spôsob.
  umelé kamene majú tiež určite nejaké pôsobenie, ale neviem aké a myslím si, že môže byť principiálne odlišné od prírodných a nie som si istá, či musí byť vždy pozitívne. ale toto som nikdy nezisťovala, takže to môže byť úplne inak.

 • ivana píše:

  ahoj danusha

  vsimla som si zaujimavu vec, mozno mi budes vediet povedat co to znamena. Mam na krku zaveseny ametyst aj spolu s chryzokolom. Ked sa ich v priebehu dna dotknem, zoberiem ich do ruk, tak maju normalnu teplotu, dalo by sa povedat teplotu mojho tela. Mam ale jedneho kolegu, o ktorom viem, ze ma nema rad a som mu nesympaticka, rozprava o mne, ze som arogantna. Ja ho nijako neriesim, neprejavujem sa voci nemu, v nutnym pripadoch komunikacie som mila. Mavame zriedka spolocne meetingy a uz asi 2x sa mi stalo, ze ked som si nahodou pocas meetingu siahla na kamene, tak doslova horeli. Este dodam, ze jeho pritomnost ma nijako neznervoznuje, ze by som aj ja horela alebo tak…bavim sa s nim milo, aj napriek tomu, ze si o mne mysli to co si mysli. V inych pripadoch som si nevsimla, ze by kamene horeli, len pocas tychto meetingov v jeho pritomnosti…

 • danusa píše:

  ahoj ivanka 🙂

  Tvoje kamene asi odchytávajú to, čo k Tebe kolega vysiela. možno preto dokážeš byť v pohode s tým, ako Ťa berie. ak je to tak, tak odvádzajú dobrú prácu 🙂 len potom je dobré po každom stretnutí s týpkom kamene očistiť, aby neuvoľnili to, čo zachytili do Teba, lebo by to celé stratilo zmysel 🙂

 • kala píše:

  Danusa kupila som si surovy ametyst..mam ho nieco vyse tyzdna..som este aj v znameni strelca..prvy den v pohode tesila som sa z neho,druhy den som ho vycistila pod prudom vody a cez noc dala na okno..dalsie 2noci som ho mala pri vankusi a nemohla som spat skoro vobec,vzdy ked som sa ho chytila nemala som z neho dobry pocit,ale povedala som si ,ze sa mi to zda ,ved to je ametyst 🙂 ..potom som ho neriesila asi 3 dni niekde v kabelke vo vrecku zazipsovany som ho mala,vcera v noci som si ho vytiahla ked som bola v posteli,najprv som si ho dala nachvilu do lavej ruky (som pravacka) ,nič…potom do pravej a zacala som uplne citit ako mi bije srdce..nebilo mi rychlejsie ale viac som v hrudi citila ze bije..ale zase som si povedala,ze nahoda..dnes ho mam v praci so sebou na stoliku a zacalo ma sem tam pichat pri srdci,myslela som si ze je to z cigariet ,ale potom som ho uz zobrala a schovala do krabičky a zahadzala vecami..pri srdci ma uz prestalo zatial pichat 3hodiny nehororim,ze to nemohlo byt z tych cigariet..ale uz si sa stretla ,ze by niekto mal take pocity z ametystu?

 • danusa píše:

  ahoj kala, nestretla som sa s tým, že by také niečo niekomu robil ametyst, ale ja som sa s mnohými vecami nestrela 🙂 môže sa to kľudne stať, že niekto reaguje takto na nejaký kameň. riešením je zakopať ho na pár dní do zeme a skúsiť znova a keď to bude robiť stále, tak sa ho vzdať, lebo možno ste nekompatibilní. skús nejaký iný ametyst, či Ti robí to isté a keď áno, tak si radšej nájdi iný kameň.

 • Lermon píše:

  …..

  1. Dalibor otcenas píše:

   Nechcem vyznieť blbo ale podľa mňa kamene nemajú až takú moc ako sa všade hovorí mám retiazku prívesok srdce a.etyst ale žeby má to nejak zvlášť ovplyvňovalo to sa nedá vôbec povedat

 • danusa píše:

  sorry kámo, ale toto nie je plocha na reklamy zadarmo

 • Kinkdzaba píše:

  Danusa:

  Ahoj,
  ametyst je fialovy kamen a ta moja pyramida z ametystu je uplne vyblednuta,
  vies preco?

 • danusa píše:

  ahoj Kinkdzaba 🙂

  ametyst, tak ako všetky kremene, bledne na slnku, preto sa nemá nabíjať na slnku. nedá sa to nijak zvrátiť, ostáva už len akceptovať, že bledá fialová je rovnako dobrá ako sýta fialová 🙂 a na účinky to nemá žiaden vplyv, takže ak nemáš problém s bledo fialovou, kľudne sa na to vybodni 🙂

 • Vlado píše:

  dobrý den,nedavno som si kupil naramky : howlit modrý,krištál s turmalinom a karneol.Chcel by som sa opýtať ako tieto jednotlive kamene nabijem,pretože hladám na internete a všade píšu inak,dakujem 🙂 a do buducna si planujem kupiť ruženin,jadeit a ametyst , tak aj tu by som poprosil o radu ako ich potom nabijem 🙂

 • danusa píše:

  ahoj Vlado 🙂
  sú jednoduché postupy, ktoré sa dajú použiť vždy. niektoré kamene neznášajú dobre slnko, lebo z nich vyťahuje farbu. sú to všetky kremene, čiže v Tvojom prípade ruženín a ametyst, krištáľ je tiež kremeň, ale tam nie je žiadna farba, ktorá by sa mohla vytiahnuť 🙂 potom niektorým vadí soľ, niektorým vadí voda a tak rôzne. a potom sú bezpečné spôsoby, ktoré sa dajú aplikovať na všetky kamene bez rozdielu. čistiť sa dá každý kameň hematitom alebo dymom a nabíjať zas krištáľom alebo mesačným svetlom. ale z tých Tvojich môžu ísť všetky do vody, takže ich môžeš čistiť aj vodou.

  1. Jakub píše:

   Danusa kolko nabijat tie kamene pod vodou(amethyst,kristal,ruzenin)dakujem za odpoved.

   1. danusa píše:

    vodou sa kamene vybíjajú, čistia a pod tečúcou stačí 5 minút, v miske s vodou dve hodiny až deň.

 • nicol píše:

  Ahojte. Stala sa mi taka vec. Cez tyzden som sa s kamoskou rozpravala o kamenoch. A vravela jej ze jeden nosim v penazenke uz dlho – amethyst. Podla znamenia sa ku mne nehodi, som rak ale ked som si vyberala kamen pred rokmi tak mi nanho padol zrak. V tento isty vecer som citala ze priatelovi ktory je ryba sa tento kamienok hodi. Druhy den sme boli spolu a rozmyslala som ze mu ho darujem no nemala som srdce vzdat sa ho. Dalsi den som sa v praci hrabala vzadu v sklade v jednej starej krabici s haraburdami papierenskymi haraburdami (pracujem v banke) ked zrazu z roztrhnutej krabice sa mi vkotulal kamen do ruky. Amethyst. Bola to nahoda? Alebo znamenie? Velmi cudne to bolo cele… par dni potom ako sme sa o kamenoch bavili… stalo sa nieco podobne uz niekomu?

 • danusa píše:

  ahoj nicol, mne sa také veci občas udejú. kedysi som nad tým rozmýšľala, ale teraz už ani nie, lebo je to jedno podľa mňa 🙂 no ale toto konkrétne, čo sa stalo Tebe by mohlo znamenať, že teraz Ti ametyst vie nejak pomôcť.

 • tangra píše:

  Ahoj danusa.Mam viacero kamenov.Niektore dlhu dobu. Vsimla som si, ze niektore su poskodene(odstepene).Ale take neboli ked som ich kupovala alebo dostala.Pocula som,ze ked sa nieco take stane ten kamen nema pre mna vyznam uz,ze svoju ulohu splnil a uz sa ho mam zbavit.Je to pravda?

 • danusa píše:

  ahoj tangra, nie je to pravda, dá sa používať aj taký kameň.

 • Johny píše:

  Veľmi pekné

 • Colt 45 píše:

  ako chapem ze niecomu treba verit…ale nech vam nejebe…Peace

 • danusa píše:

  a Ty čomu veríš?

 • Messiah píše:

  Ahoj , chcem sa opýtať …som v tomto nový … mám 45cm nahrdelnik ametyst , náramok čisto z citrinu ,naramok z čisteho kryštalu a jeden čakrovy naramok ktory obsahuje …
  1. čakra – Tigrie oko
  2. čakra – Karneol
  3. čakra – Aventurín
  4. čakra – Ruženín
  5. čakra – Sodalit
  6. čakra – Ametyst
  7. čakra – Krištáľ

  v podstate ma zaujima podla toho čo som sa dočital ,či ich po očisteni vodou (môžem všetky naraz?? ) treba nabíjať na mesačnom svite…alebo stačí že je tam ten kryštalov naramok ? dakujem veľmi pekne…

 • danusa píše:

  ahoj Messiah (zaujímavý výber mena) 🙂
  všetky môžeš čistiť naraz a nabíjať na mesačnom svite. ten krištáľový náramok nestačí na vybitie a nabitie tých ostatných.
  s radosťou 🙂

 • Messiah píše:

  ďakujem ,používam ho už roky …myslím že má niečo do seba 🙂 ďakujem za Tvoju odpoveď a môžeš mi objasniť ako sa to robí ?? očisťovať pod tečúcou studenou vodou to viem čiže iba pustím vodu a držím tam všetky tie krásne kamene ? koľko ? 5 min ? …a o nabíjaní to nemám šajnu že ako … mesačný svit je nejaká špeciálna časť alebo to môžem proste v noci položiť len tak na trávu ? 😀 alebo na kapotu auta ? 😀 snažím sa aby to neznelo až tak hlúpo …:D ďakujem

  1. Messiah píše:

   a ešte ma napadlo …že ako dlho to ma byť na tom svite…či už je to mesačny alebo slnečny….a svit je vlastne len to že na kamene to dané vesmírne teleso svieti ? 🙂 kto sa nepýta nevie..:D dakujem

 • danusa píše:

  s radosťou 🙂
  no buď tak, že ich čistíš pod prúdom minútu, dve alebo ich dáš do misky s vodou a necháš také dve hoďky, alebo cez noc.
  nabíjaš vystavením na slnečný alebo mesačný svit, keď máš možnosť dať ich na trávu, tak to je najlepšie, keď nie, tak na okno stačí, proste tak, aby mali výhľad na slnko alebo mesiac 🙂 kľudne aj na kapotu, ak nemáš auto zaparkované na ulici 🙂 a necháš ich tak dve hoďky zas, kľudne dlhšie, ale dve hodiny stačia, keď ich chceš použiť. no a väčšinu kameňov môžeš nabíjať na slnku, okrem tých, ktorým slnko vyťahuje farbu, čo nevadí, kvôli účinkom, len kvôli estetike. to sú všetky kremene, čiže ametyst, ruženín, citrín, záhneda, horskému krištáľu je to jedno, lebo menej farby mať nebude 🙂 ale aj farebné krištále. no a samozrejme mesačný kameň je tiež lepšie v mesačnom svite nabíjať z pochopiteľných príčin 🙂
  pýtaj sa ľubovoľne, však tu nie je žiadna komisia na posudzovanie intelektuálnej úrovne otázok 🙂 a jak hovoril môj dedek – nikto učený z neba nespadol 🙂

  hej, presne to je svit, je to svetlo. asi je to slovo, ktoré sa už tak hojne nepoužíva, si ma normálne zneistil, musím sa ísť pozrieť do slovníka 🙂

  1. Messiah píše:

   😀 prepáč ,nechcel som ťa zneistiť 🙂 nuž a pri nabíjaní musí byť jasno či ten svit pôsobí aj cez obláčik ? 🙂 a napadlo ma , že či to mám vybíjať pravidelne alebo stačí raz (po kúpe) a potom už len v nejakom cykle kamienky nabíjať ?? a to vybíjanie a nabíjanie má nejaký hlbší význam ? či bez nabitia sa neprejavia tie účinky ktoré sú v popise k danému kameňu ? 🙂 ďakujem si zlatá – časť „aby mali výhľad na slnko alebo mesiac“ ma fakt pobavila 😀

  2. danusa píše:

   🙂 úplne v pohodičke, ja sa rada hrabem vo významoch slov, to je taký môj tajný koníček 😀 cez obláčik prechádza nejaké žiarenie, neviem ktoré presne, ale asi je lepšie, keď neni obláčik a keď je dlhodobo hnusne, napríklad na jeseň alebo v zime, tak sa musíme uspokojiť s tým, čo je 🙂 aj vybíjať treba pravidelne, nie len nabíjať, pretože kamene absorbujú všetky typy energií, ktoré ich obklopujú, čiže aj negatívne a potom ich zase zo seba vydávajú, takže keď Tvoj náramok naberie nejaké nepeknosti, tak Ti ich odovzdá a to nechceš. asi 🙂 ale ja toto napríklad riešim tak, že keď nejaký šperk nosím dlhodobo, tak sa s ním aj sprchujem a tým sa očistí a vonku sa zas nabije, čiže ho vôbec neriešim samostatne 🙂
   hehe, som rada, že Ti môžem byť vtipne nápomocná 😀

   1. Messiah píše:

    no a ešte ma zaujíma ako to je s tým že keď nosíš kameň tak mu dávaš a keď na ľavej tak príjmaš …ale neviem čo je to čo mu dávam ja … ak sa jedná napríklad o ruženín tak nejaké zlé skúsenosti v láske ? alebo napríklad citrin nejake bloky ohladom hojnosti ? či ho stači nosiť na lavej a on tym že dáva to prebije ? tomu nejak nerozumiem … 🙂 aspoň sa usmejem …:)

   2. danusa píše:

    no to je tak, buď máš niečo, čo nechceš a chceš sa toho zbaviť, ako napríklad choroba alebo nejaká nežiadúca vlastnosť alebo pocit, napríklad strach a vtedy to potrebuješ kameňu odovzdať, čiže presne tak, ako si to chápal. no a potom máš veci, ktoré chceš z kameňa získať, napríklad odvahu, alebo podporu pre nejaký orgán, ktorý nie je fit alebo tak a vtedy prijímaš z kameňa energiu. no kamene je najlepšie nosiť tam, kde je vec, ktorú chceme zmeniť, čiže na tele tam, kde je problém a s duševnými vecami si napríklad nájdeme spojenú čakru alebo orgán a tam nosíme kameň, alebo prikladáme, ak to je miesto, kde sa nedá nosiť nič 🙂 no a ruženín je špeciálny prípad, pretože okrem iného pôsobí v rámci vzťahov a vtedy ho používame tak, že ho máme v dominantnej ruke, vďaka čomu cez nás pôsobí na naše okolie, čiže v prípade ruženínu nám pomáha získať kladné prijatie od okolia, či už vo veciach vzťahových alebo praktických, napríklad keď si ideme voľačo vybaviť na úrady a pochopiteľne očakávame, že nás tie beštie pošlú do hája, tak si zoberieme ruženín, môžeme ho mať aj vo vrecku na strane dominantnej ruky a už sa len usmievame ako slniečko na hnoji a čakáme, že tie obludy spravia, čo od nich chceme 😀

 • ISKA píše:

  Včera som si kúpila ametist, vyčistila pod tečúcou vodou a na noc dala na balkón. Dnes som kameň držala v ruke asi 15 minút bol teplý a musela som ho pustiť, lebo sa mi začalo ťažko dýchať a začala mi veľmi rýchlo vysychať sliznica v nose. Po chvíľke ako som ho odložila ulovilo sa mi. Doteraz som čítala o pozitívnych vlastnostiach. Môže to byť negatívny účinok? Doteraz som žiadne kamene nemala. Má niekto podobné skúsenosti, príp.vysvetlenie? ďakujem.

  1. danusa píše:

   ahoj ISKA, s kameňmi sa môžu diať rôzne veci, tak ako so všetkým. v tomto prípade Ti buď nesedí ametyst ako taký, alebo tento konkrétny kus. skús ísť do obchodu s kameňmi a skús iný ametyst, či na Teba bude pôsobiť rovnako, ak áno, tak ametyst je kameň, ktorý pre Teba nie je prospešný. skús aj iné kamene a vnímaj, ako na Teba pôsobia a potom si vyber ten, ktorý Ti bude najmilší. ten ametyst, čo máš hoď niekam do jazera, rieky, mora, zakop do lesa alebo inde do zeme, tak sa vráti do prírody a dôkladne sa očistí. určite ho nedávaj nikomu inému, lebo môže mať v sebe niečo nedobré a ten niekto nemusí byť taký citlivý, aby to odhalil tak ľahko, ako Ty. toto samozrejme neplatí v prípade, že si nerozumieš s ametystami všeobecne.

   1. iska píše:

    Danuska, dakujem za odpoveď a vyskúšam podľa tvojej rady a uvidím.

  2. danusa píše:

   s radosťou 🙂 tak potom daj vedieť, ako to dopadlo, keď sa Ti bude chcieť.

 • antinim píše:

  Pred nedavnom som si kupil ametyst vybruseny do kyvadla. Rychlo som spoznal, ze je to zrejme najsilnejsi kamen, aky som drzal v ruke. Nie tak rychlo som tiez spoznal, ze ma taha do nizkych vibracii, tak som ho na tyzden zakopal. Nejaku malu zmenu tam citim, ale stale plati, ze ma taha dole (ukludnuje az unavuje, rozhodne neprinasa radost..).
  Nezda sa mi teda, ze ‚udržuje rovnováhu medzi „vysokým“ a „nízkym“‘, ani ze ‚premieňa nižšie energie na vyššie vibrácie duchovnej a éterickej ríše‘.

  Mozete mi, dobri ludia, povedat vasu skusenost? Je to normalne? Nemal by som ho radsej zakopat do zeme na vecne veky?

  1. antinim píše:

   *
   Vcera vecer som si ho nechal nad postelou, nech na mna ‚svieti‘. Bral som to ako posledny test (podla toho, co sa stane). No a co sa nestalo: pred 2 hodinami (4:11am) som sa zobudil z velmi zivych snov, celkom ciperny.

   Nuz, mam este mnoho skumania pred sebou, zda sa…

 • danusa píše:

  ospravedlnujem sa vsetkym, ale nemozem teraz reagovat, lebo malujeme byt (pomoooc) a mam obmedzeny pristup k pocitacu. odpoviem hned, ako to bude mozne.

 • danusa píše:

  ahoj antinim 🙂
  keďže si unikát a Tvoj ametyst tiež, nemôžeš spraviť nič lepšie, než získať vlastné odpovede. vynikajúco cítiš, takže sa len drž toho a budeš vedieť veci z prvej ruky.
  tak hor sa do výskumu! 🙂

 • Nelka píše:

  Ahojte, chcem sa opytat ci ak si kupim privesok Ametystovy zbruseny a z jednej strany bude kov(na.kozi)ci to bude mat rovnaky ucinok ?

 • danusa píše:

  ahoj Nelka, áno, bude to mať rovnaký účinok. samozrejme keď potrebuješ riešiť nejaký akútny problém, tak je optimálne prikladať kameň priamo na kožu na miesto, kde sa problém vyskytuje, ale keď chceš dlhodobé pôsobenie, tak takto to stačí.

  1. Róbert Šimon píše:

   Pisal som ti neviem či ti to prišlo,v postate kameň na svojej sile nestratí nič,treba sa vyvarovat slnku,nesmie byt na slnku,slnko vytiane farbu z neho,alebo potom kúpiť nový……môj imeil……….robisimon7@gmail…..ak by si mi chcela napisať,ahoj….

 • tintin píše:

  docital som sa, ze ametyst na slnku bledne, to je presne to co sa stalo s mojim ametystom, ktory som este ako dieta dostal pred mozno 10 rokmi
  zaujimalo by ma, ci tym o nieco prichadza (okrem farby samozrejme 😀 ) alebo aj po vyblednuti ma svoje schopnosti.
  dakujem 🙂

  1. danusa píše:

   ahoj tintin 🙂
   blednutím sa našťastie nič nedeje s účinkom ametystu, takže môžeš veselo používať a očakávať výsledky 🙂

 • viki píše:

  Ahoj vedela by si mi prosim poradit? kupila som si dnes ametyst ako privesok na snurke… mam ho na krku .. a chcem sa spytat ci ho treba na zaciatku nejako vycistit alebo nabit ak ano tak ako. Inak je uplne tmavy … dakujem 🙂

 • danusa píše:

  ahoj viki 🙂 áno, každý kameň, čo máš nový treba najprv očistiť od bordelu, ktorý na seba zobral a potom zas potrebuje nabiť, aby mal silu pôsobiť. ametyst je najjednoduchšie vyčistiť vodou – na dve hoďky až ľubovoľne dlho do misky/pohára s vodou a potom buď na mesačnom svite nabiť alebo na krištáli (rovnako dlhý čas, ako čistenie). počítaj s tým, že Ti vybledne časom, keď ho budeš nosiť na krku, ale to nijak nevadí účinkom.

 • Filip píše:

  Danusa:
  Ahoj.Ze vraj ked chcem si zacat komunikovat s vilami tak potrebujem Anasovy ametyst.Vies nieco o tom?

 • Filip píše:

  Ananasovy Ametyst som myslel

 • danusa píše:

  ahoj Filip 🙂 víly nepatria do môjho okruhu záujmov, takže k tomuto sa žiaľ neviem vyjadriť. ale skús a potom daj vedieť.

 • Filip píše:

  Danusa:
  ja som to zistil praveze na tejto stranke.
  Tam je napisane v zozname kamenov a ich pouzitia,
  ze vilia risa ananasovy ametyst.
  Ale da sa kupit asi len tazko.

 • danusa píše:

  chápem, ale nie všetko sú moje skúsenosti, to by bolo na niekoľko životov 🙂 sú to vyzbierané informácie. keď chceš ananásový ametyst, tak sa dá kúpiť tu: http://www.ebay.com/sch/Collectibles/1/i.html?_from=R40&_nkw=pineapple+amethyst

 • Lucy píše:

  Povedzte mi prosím prečo svrbí náramok Ametystu a Ruženínu :/ Ďakujem

 • danusa píše:

  hmm, to naozaj neviem… nemá nejaké kovové súčasti, ktoré Ti vadia? rozhodne ho dobre poumývaj a skús znova, možno sa na neho nachytalo niečo, čo Ťa dráždi.

  1. Lucy píše:

   Ďakujem 🙂

 • Filip píše:

  Danusa:
  Ahoj Danusa,chcel som ti napisat,ze uz mam ananasovy ametyst mama bola na velkej vystave mineralov a tam mi to kupila.

  1. danusa píše:

   ahoj Filip, asi som prehliadla Tvoj komentár, keď až teraz reagujem, prepáč… fantázia a ako Ti funguje?

 • Sju píše:

  Ahoj,mozem nosit naramky citrin a ametyst spolu?pripadne aj tigrie oko?vdakaaa

 • danusa píše:

  ahoj Sju, áno, môžeš 🙂

 • Gabriela píše:

  Ahoj, má energetický ametystový náramok taký istý účinok ako kameň a môžem ho nosiť s bežným náramkom, teraz mám citrín s kryštálom, alebo spolu s inými.
  Ďakujem

  1. danusa píše:

   ahoj Gabriela, energetický náramok je podľa mňa iba názov, ktorý má pritiahnuť záujem, ale navyše oproti kameňu nemá nič… môžem sa v tom samozrejme mýliť, ale aj nie 🙂 takže keď máš ametystový náramok, tak funguje ako ametyst. netuším, čo by mal mať ten energetický náramok navyše, takže neviem, ale keď nič, ako si myslím, tak kľudne môžeš, hoci kvôli účinkom je lepšie nosiť vždy iba jeden kameň. čo ale neplatí pre krištáľ, pretože ten síce má vlastné účinky, ale s ostatnými kameňmi dobre spolupracuje – zosilňuje ich účinky.

 • Naster píše:

  ..v utorok som sa odobral z tohto sveta ,ale lekárka u ktorej som práve bol ma vrátila späť zástava chviľkova srdca a moja dcéra mi dnes doniesla veľkú asi 10cm skalu ametistu je tam neskutočne veľa kryštálikov v kope vraj mi to ma pomôcť ale ja som tomu akosi neveril .Zatial som to neskúšal ani nemám s tím skúsenosti.Mal som zastavu srdca a som narodený 29.5. je dobrý pre mňa?

 • danusa píše:

  waw Naster, to muselo byť niečo… a máš aj nejaké zážitky?

  no a vieš prečo si mal zástavu srdca? ametyst sám osebe neúčinkuje na srdce, ale možno účinkuje na niečo, čo Ti to spôsobilo a dcéry obvykle poznajú svojich rodičov natoľko, aby vedeli vybrať správny kameň. dátum narodenia nie je rozhodujúci faktor pri výbere kameňa. a ako si na tom momentálne?

 • annabellee píše:

  Ahoj.
  Kde nosit ametyst, kdyz je nekdo alkoholik-samozrejme krome varianty ze v ustech jako spunt?

  1. danusa píše:

   ahoj annabellee 🙂
   hehe, ametyst sa môže nosiť kdekoľvek, kľudne na krku ako prívesok, kľudne vkladať pod vankúš na noc a v pohode aj ako náušnice 🙂

 • filip píše:

  danusa

  ahoj danusa my sme sa bavili o tom ananasovom ametyste,
  uz mam taky vecsi kusok mama mi ho priniesla z vystavy mineralov
  mam tiez kyvadlo z neho a pred par dnami som ho kupil v obchode s mineralmi v avione taky stanok este maju par kuskov a si po vyplate pojdem dokupit.
  som s nim velmi spokojny.vies ako som ho trafil?tam na rozdelenie ucelu pise niekto,ze vilia risa ananasovy ametyst.ale mozem prezradot,ze lepsie sa hlada
  pod nazvom kaktusovy ametyst je to iste a viem to na 100 percent.to sa vola kaktusovy ametyst preto lebo to ma druzy tie spice ako gastan.tak to mam nove.odpis ak chces.

 • danusa píše:

  ahoj filip 🙂
  ako sa Ti darí?
  no jaká paráda… ja som tiež chcela ísť na nejakú výstavu, ale už peknú dobu nie som organizátorka vlastného času 😀
  ten stánok v avione som aj ja minule omrkla, majú prekvapivo slušný výber.
  aha, to som nevedela, ďakujem za informáciu.

 • filip píše:

  ahoj danusa mam sa dobre,dakujem
  ja tam obcas chodim okolo toho stanku v avione a obcas tam kupim ked mam naladu
  a chodis do obchodov s ezoterikou?to je moja zaluba.
  ja chodim na tara ezoterika,gaia ezoterika akasa ezoterika a sem tam zanna ale malo do zanny nemam to s cestou.

  1. danusa píše:

   ahoj 🙂 prepáč, ale teraz odpisujem ešte horšie, než kedykoľvek predtým, lebo mám malé dieťa, tak nemám veľmi čas na „nepodstatnosti,“ čo je v podstate všetko okrem obhospodarovania dieťaťa a základných potrieb rodiny 🙂
   no parádička 🙂
   nechodila som do ezoterických obchodov, až minule sme išli okolo Tara ezoteriky a nejak som pocítila potrebu ísť dnu a úplne ma to omráčilo, veľmi silná energia, veľmi príjemné, veľmi prekvapivé 🙂 aj Ty to tak cítiš? ja som to tak nikdy nemala doteraz…

 • Magdalena Galova píše:

  Ahoj danusa,dnes som si kupila svoj prvy ametist,pred par dnami som sa docitala,ze je to kamen mojho znamenia/som rybka/.Zatial nemam s kamenmi ziadne skusenosti.
  Uplnou nahodou som natrafila aj na teba?,citam tu zaujimave rady a skusenosti.
  Urcite dam vediet,co zaujimave mi kamen do zivota prinesie?

  1. danusa píše:

   ahoj Meggie 🙂 veľmi dobre, tak nech sú to len samé príjemnosti 🙂
   budem sa tešiť, keď dáš vedieť.

 • filip píše:

  danusa
  ananasovy ametyst sa vola aj kaktusovy ametyst pod tymto nazvom sa hlada lepsie

 • Sofia píše:

  Ahojte vsetci 🙂
  Chcem sa opytat na vas nazor, ci sa vam stalo nieco take, ako mne, ze zrazu vas zacali velmi zaujimat liecive kamene. Ani neviem ako som k tomu prisla. Ale stale si pozeram obrazky, citam si o nich vselico, a uz len ked takto “rešeršujem” tak citim take vnutorne prijemne napatie, take vzruso 😀 😀
  Stalo sa vam take nieco? Rada si precitam nazory 🙂
  Moj prvy kamen bol turmalin cierny, nosim ho na krku na striebre, dalsi bol Ametyst druza, tym sa moj repertoar (zatial) konci 🙂

  1. danusa píše:

   ahoj Sofia 🙂
   hehe, mne sa to stalo a preto vznikla táto stránka 😀
   tiež som začala s pár kameňmi, a potom som našla ebay a už sa to so mnou viezlo 😀 a super sú aj kameňové burzy, neviem, či si z bratislavy, ale keď hej, tak tu bývajú tak raz za pol roka a tam sa dá teda všeličo naloviť 🙂

   1. Sofia píše:

    A nebala si sa z enay nakupovat?
    O tych burzach nic neviem, kukala som na nete, nasla som take nejake podujatia-vystavy, Ruzinov bolo myslim, druhe nepamatam. To si myslela? ❓

   2. Sofia píše:

    A otázočka Danuš, nebojíš sa cez e-bay nakupovať? Resp., nie že či sa „nebojíš“, ale myslím tak, že vieš, či ti nemôžu poposielať všelijaké padelky a tak…?

   3. danusa píše:

    ja nakupujem na ebayi už aspoň 10 rokov a všetko možné, nie len kamene a okrem drobností som nemala žiadny problém. Ty vieš predajcom veľmi zavariť, ak by si bola nespokojná, takže sa im neoplatí robiť problémy. čo sa týka nepravých kameňov, tak v zásade si treba dávať pozor pri nákupe tyrkysu a citrínu, ostatné by nemal byť problém.
    áno, výstavy v ružinove a na vajnorskej a v národnom múzeu býva na vajanského.

  2. Valika píše:

   Sofia ste ako ja. Tiež som sa začala zaujímať o kamienky. Ale kniha jedna, kniha druhá, tak sa toto čistí…..niekedy mišuge! Ale keď vidím krásny kameň som hotová. Môj bol hematitový náhrdelník kúpený na burze len tak s kamoškou sme išli ona si kúpila no a ja nie som horšia. Potom som o tom čítala a dala som si ho pod vankúš. Môžem povedať, že spím OK. Predtým mi trhalo nohou kým som zaspala. A potom ametyst – to je moja slabosť. Tak veľa zdaru a vytrvalosti!

 • filip píše:

  danusa:
  ahoj danuska,
  chcem sa ta opytat,ze ci vies preco sa nazyva ten ananasovy ametyst ananosovy.
  ma tiez nazov kaktusovy lebo to ma druzy ako kastan.
  uz mam niekolko kusov budu dalsie.

  1. danusa píše:

   myslím si, že sa nazýva a ananásový aj kaktusový kvôli tvaru, ale možno sa mýlim… ako je to teda? 🙂 a čím Ťa berie tento kameň? a pomohol Ti v tom, v čom Ťa fascinuje?

 • Jana píše:

  Ahoj Danuška, aj ja som nováčik v oblasti kameňov, veľmi ma priťahujú, tak som lovila na nete a našla túto stránku, za čo som Ti veľmi vďačná. Mám pár otázok??ako sa čistia kamene na krištálových drúzach? Ako často ich čistit a nabíjat? Dostala som dva náramky: ametystový a čakrový. Nosím ich na ľavej ruke oba. Je to správne? Alebo ich mám striedať podľa potreby? A ako je to s tou dominantnou rukou, keď som praváčka? Na ktorej ruke nosiť náramok, keď chcem prijať jeho energiu? A keď mu chcem niečo odovzdať? Napr.strach, chorobu? Na ktorej ruke nosiť náramok, keď chcem podporiť vnútorný orgán? Mám náramky a chcem si zadovážiť ďalšie, lebo pre mňa sú náramky najpraktickejšie. Rozmýšlam aj nad náhrdelníkom.Veľmi pekne ďakujem za Tvoje odpovede. Želám veľa úspechov pri rozširovaní vedomostí o kamienkoch a podávaní ich ďalej. Jana

  1. danusa píše:

   ahoj Janka 🙂
   som rada, že je Ti stránka užitočná 🙂 krištáľom sa kamene nabíjajú, čistia sa hematitom. a robí sa to tak, že ich položíš na drúzu, alebo tak, aby sa dotýkali a necháš pár hodín pri/na hematite a potom pár hodín pri/na krištáli. lepšie je nosiť iba jeden, tie čakrové ja veľmi nechápem, to bude skôr na parádu, ako na efekt 🙂 keď chceš prijímať veci, tak nos na ľavej ruke a keď dať, tak na pravej.
   ideálne je, keď máš kameň čo najbližšie k problému, čiže ku orgánu môže byť blízko vo vrecku nohavíc napríklad a keď náramok, tak na tej strane, kde orgán je. keď je vyššie orgán, tak na krku, na takej dlhej šnúrke, retiazke, aby bol čo najbližšie k orgánu.
   s radosťou a ďakujem Ti 🙂

 • filip píše:

  ahoj danuska 🙂
  pytal som sa v tom obchode s mineralmi v avione co maju stanok,
  povedala mi veduca,ze to sa vola kaktusovy ametyst,ale,ze sa k tomu uz dopracovala 🙂
  vola sa to preto lebo tie druzy co vycnievaju su ako kastan,ale podla mna su ako ananas.preto ma to taky nazov.ale na ebay aj tak pisu,ze kastanovy ametyst/ananasovy ak sa pozries lepssie.
  mna ten kamen zaujal preto,lebo som hladal mineral na komunikaciu s vilami,
  a vyslo mi to na tejto stranke vilia risa ananasovy ametyst a potom mame povedali ked mi ho z vystavy priniesla,ze sa vola aj kastanovy,podla mna sa lepsie
  hlada pod nazvom kastanovi.na komunikaciu s vilami staci aj klasicky ametyst?ten fialovy vybruseny…?

 • danusa píše:

  ahoj filip 🙂
  aha. no niektoré kamene majú viacero názvov.
  na víly funguje iba ten ananásový… a ako Ti to ide? keď sa Ti nejaká ozve, tak daj vedieť, ok?

 • Jakub píše:

  Ahoj Danusa 1.cim mam viac amethystov tym maju vecsiu silu?2.kolko mam nabijat amethyst
  3.mam rôzne knihy o kamenoch ale chcel by som sa spytať ;v knihach som sa docital ze na pokojny spanok su ruzenin amethyst a krystal ako sa maju nabijat;neodoberaju si energiu?☺budem rad za odpoved?.

 • danusa píše:

  ahoj Jakub 🙂
  1. to neviem, ale čím je väčší, tým má väčšiu silu podľa mojich skúseností
  2. dve hodiny stačí, keď chceš tuhšie, tak deň
  3. neodoberajú, ale na spánok by som odobrala ten krištáľ, lebo zosilňuje účinky ostatných kameňov a v tomto prípade si myslím, že to nie je užitočné. keby mali malú silu, potom ho skús pridať

 • Michal píše:

  Ahoj, ako sa da rozoznat ci je ametyst pravý ? A aj napodobeniny majú nejaký účinok ?

 • danusa píše:

  ametysty sa nezvyknú falšovať, lebo sú veľmi lacné. napodobeniny nemajú účinok, ak sú umelé, ak ide o iný kameň len nafarbený, tak majú účinok toho iného kameňa.

 • Dušana 21 píše:

  Ahojte. Chcem sa opytat na vhodny kamen na nefunkcnu stitnu zlazu, pomaly metabolizmus, slabu imunitu a zapaly v tele. Mam rozne kamienky, skusam vsetky, no neviem ci s nimi dobre pracujem. Vzdy ich novozakupene ocistim v pode, nabijam a cistim podla najdenych info, no neviem, ci na mne funguju. A to na 1000% verim ucinkom kamienkov… Neviem nikde najst ani to, na ktorej ruke (vacsinou nosim naramky zo sekaneho kamena), nejake som nasla, no vela nie. Dakujem za pomoc a rady.

 • danusa píše:

  ahoj Dušana 21 🙂
  na štítnu žľazu by som Ti odporučila sagenit, na metabolizmus magnezit, imunitu heliotrop a na zápaly modrý krajkový achát.
  tie sekané náramky sú podľa mňa nanič, lebo tie kamienky sú veľmi malé a moja skúsenosť je taká, že na veľkosti záleží 🙂 takže si kúp väčšie kúsky, aspoň 3-4 cm
  priemer, najlepšie neopracované a používaj vždy iba jeden. kamene nos tam, kde je problém. na štítnu na krku, metabolizmus na bruchu, imunitu na bruchu a zápaly tam, kde sú. nemusíš ich nosiť neustále, radšej si rob také seanse, že si dáš chvíľku kľudu a v rámci nej budeš mať priložený kameň na príslušné miesto. alebo pri meditácii, ako Ti bude príjemne.

 • Jaroslav píše:

  Ževraj je vhodný pre znamenie baran 😛

 • Majuš píše:

  Ahojte 🙂
  prosím Vás vie mi niekto poradiť a zodpovedať na otázky? Dnes som si kúpila neopracovaný Ametyst, jeden opracovaný na ruku ametystový náramok, 1 kameň Lapis Lazuli ( opracovaný) a jeden horský krištál ( neopracovaný).
  Ametysty som oba dala do pohara s vodou s tým, že večer ich nabijem na okne. Detto aj krištál a Lapis. Každý som namočila zvlášť.
  Otazka znie.. 1/znesú sa na jednom tanieriku ametyst + Lapis+ krištál?
  2/ Ak áno, môžu byť takto položené na nočnom stolíku?
  3/ A ešte k tomu náramku z ametystu…
  Kedže je to náramok, ako s tým pracovať ak sa mi niekto dotkne ruky a chytí sa kamienkov? Stačí len opláchnuť? Lebo bývam v kontakte často so psíkmi, a jedneho mám aj doma. Či to bude vadiť ak sa bude o neho dotykať a naopak, či to nebude vadiť zasa tomu náramku? Ďakujem 😎

 • danusa píše:

  ahoj Majuš 🙂
  1. áno
  2. áno
  3. myslím, že to nie je také vážne, pokojne sa oňho staraj tak, akoby sa nič nedialo

 • Majuš píše:

  Veľmi pekne ďakujem Danuska 🙂

  Ešte by som sa chcela opýtať, lebo neviem kam to zaradiť. 😐
  Prosím Ťa, aký kameň odporúčaš pre chlapa, ktorý má problémy s nízkymi energiami, resp. často ho navštevujú duše? On vidí a počuje to, čo väčšina z nás nie, je dosť citlivý aj keď ide na cintorín, cíti ich. A taktiež aj doma, väčšinou v jednej miestnosti.
  Prosím, ktorý z tých kamenov- náramkov by si mal kúpiť?
  Ďakujem

  1. danusa píše:

   neni za čo 🙂
   prečo máš pocit, že ide o nízke energie? on to vníma negatívne? čo sa deje s tými dušami? obťažujú ho?

 • Majuš píše:

  Danus, on to veľmi zle a citlivo vníma, a to doslova. Vidí len tiene, ktoré sem tam prebehnú. Vycíti v domácnosti že tam nie je sám. Jedna duša sa mu prihovorila. Ale to bola taká, ktorú osobne poznal ešte kým žila. Tie zvyšné sú len čierne tiene, resp. vidí niečo prebehnúť.
  Preto chcel ten človek náramok, ale nevie aké druhy kameňa. Prosím, čo by si ty poradila? Ďakujem . krásne sviatky 😳 🙂

 • danusa píše:

  hmm, chápem z toho, čo píšeš, že mu to nie je príjemné, ale na druhej strane je jasné, že mu duše nič nerobia, akurát on to zle vníma. čo je pre mňa plne pochopiteľné, len hľadám jadro problému 🙂 ok, takže možnosť jedna – nájsť kameň, ktorý mu priblíži pochopenie a prijatie – bez strachu – faktu, že vníma duše, ktoré možno majú preňho nejaké informácie, alebo niečo potrebujú, to sa zatiaľ nevie, a tu by som použila mesačný kameň na prijatie duševných darov, ruženín sa sebalásku (láska je opakom strachu, čiže pri strachu sú dve možnosti, ako sa ho akútne zbaviť – láskou, alebo hnevom 🙂 odporúčam lásku :))
  a možnosť číslo dva – nosiť pri sebe nejaké ochranné kamene, nech si prečíta a vyberie z týchto možností – achát, ametyst, heliotrop, karneol, jet, obsidián, prehnit. ako zabezpečiť, aby duše nevidel, necítil, neviem, ja osobne to vnímam ako zavretie schopnosti, ktorú by sme mali mať všetci, ale ju máme potlačenú, takže možno nejakým intenzívnym presmerovávaním pozornosti, ale v tomto neviem poradiť účinne…

 • Michal píše:

  Ahoj Danuša, chcem sa opýtať, že či môžem nosiť na krku ametyst so smaragdom, poprípade ametyst s larimarom. Ďakujem pekne za odpoveď.

 • danusa píše:

  ahoj Michal, nosiť môžeš, keď Ti ide o parádu, ale ak chceš účinky, tak po jednom.

 • Michal píše:

  Nie, nejde mi o parádu, potrebujem práve účinky. A pani v obchode mi povedala, že ametyst napríklad zosilňuje účinky smaragd.alebo aj larimaru. Veľmi ma zaujali minerály a kamene a keďže som nováčik, tak potrebujem radu…. Mam larimar, ametyst a smaragd náhrdelníky, preto som sa pýtal, nad vhodnou kombináciou. Ďakujem pekne za odpoveď, je to veľmi zaujímavý a náučný portál…

 • danusa píše:

  ok, tak potom Ti odporúčam na zosilnenie účinkov používať horský krištáľ, ale ja by som postupovala takto – nos týždeň jeden kameň samotný, potom druhý (larimar a smaragd, neviem, či chceš obomi riešiť rovnakú vec, alebo každým inú, tak sa rozhodni podľa toho, čo potrebuješ prednostne riešiť) a keď sa nedostaví žiadna zmena (nemusí byť nevyhnutne rovno tá, ktorú chceš, môžu riešiť najskôr niečo, čo musí byť vyriešené prv, ako sa bude môcť riešiť to, čo chceš, takže sleduj akúkoľvek zmenu, zatiaľ len testuješ, či to funguje), tak zas po jednom kameni spolu s krištáľom. z toho, čo píšeš mi vyplýva, že krištáľ nemáš, tak si myslím, že najlepší postup by mohol byť taký, že si kúpiš väčší kus (5-10 cm) surového krištáľu, ktorý si budeš dávať pod vankúš, na ktorom spíš a ten kameň na krku budeš mať stále, takže cez deň bude pôsobiť tak, aby Ťa to neobťažovalo v denných činnostiach a v noci pôjde na plné pecky 🙂 a nezabudni aspoň raz za týždeň čistiť a nabíjať, krištáľ netreba.
  s radosťou a teším sa, že si tu našiel pre seba niečo užitočné 🙂

 • Michal píše:

  Danuša náhrdelníky mam na šnúrkach a zauzlickovane, že raj ich nemám čistiť pod vodou… Môžem ich čistiť tak, že ich dám respektíve položím vedľa horiacej sviečky???

 • Michal píše:

  Ahoj Danuša, odpovieš mi prosím ta? Ďakujem pekne… Naozaj super portál o kameňoch.

 • danusa píše:

  ahoj Michal, prepáč, mala som teraz naozaj ťažké obdobie, nemala som čas na pomoc iným, ledva som vládala pomáhať sebe…
  ak sú tie šnúrky kožené, tak by nemali byť dlho vo vode, lebo sa časom roztrhnú, ale iným šnúrkam voda nevadí. ak sú teda kožené, tak skôr do dymu sviečky alebo vonnej tyčinky, alebo priložiť k hematitu.

 • Michal píše:

  Držím palce a dúfam, že už máš secko v poriadku. Nakúpil som si aj literatúru o kameňoch a poctivo študujem. Tie šnúrky nie sú kožené, ale myslím ze bavlnené a bavlnený je aj uzlicek pred a za kameňom. Čiže nedávam ich nad plameň sviečky. Už som kúpil aj hematitovu drť. Pozerám aj iné spôsoby čistenia, aby som nepoškodil šnúrky. Ďakujem ti pekne za odpoveď ?

 • danusa píše:

  ďakujem pekne, od „šecko v poriadku“ som ešte pomerne ďaleko, ale nejaké veci už „odpadli“ 🙂
  no fajne, tak keď zistíš niečo zaujímavé, daj vedieť a dovtedy Ti prajem príjemné štúdium a používanie kameňov 🙂

 • Teri píše:

  Ahoj, potrebovala by som pomôcť, poradiť. Nedávno som po ťažkej chorobe prišla o manžela. Čím ďalej tým ťažšie sa s tým viem vysporiadať,strácam všetku energiu a chuť do života. Verím v silu kameňov, len neviem, ktorý použiť,aby sa mi vrátila energia a sila. Ďakujem za pomoc.

 • danusa píše:

  ahoj Teri,
  je mi ľúto, že prežívaš takú ťaživú skúsenosť 😥
  na uľavenie v ťažkej situácii a zároveň na prijatie stavu, aký je a lásky v podobe, v ktorej je prítomná Ti odporúčam ruženín. kúp si väčší surový kus a maj ho v blízkosti hlavy, keď spíš, niekde nad vankúšom, alebo také niečo.
  a keď budeš mať príležitosť, medituj s týmto kameňom v ruke, alebo rukách, alebo len tak, bez kameňov, ako to budeš cítiť, a zameraj sa na zastavenie myšlienok, ktoré v Tebe vyvolávajú nežiadúce pocity. jedna možnosť je presmerovávať pozornosť na niečo iné a druhá je presmerovávať pozornosť na nemyslenie. tá druhá možnosť je užitočnejšia. proces je veľmi jednoduchý – niekam si sadni, alebo ľahni tak, aby Ti bolo pohodlne, zavri oči a iba buď. nič nerob, o nič sa nesnaž, nevyvíjaj žiadnu aktivitu. Tvoja myseľ bude stále vnucovať Tvojej pozornosti nejaké myšlienky a Ty rob všetko, čo vieš, aby si im nevenovala pozornosť. niekedy chytíš myšlienky hneď, inokedy sa do nich zamotáš a uvedomíš si to až po chvíli. je jedno, kedy ich chytíš, keď sa to stane, presmeruj svoju pozornosť na bytie, na život, ktorý cítiš. čím viac to budeš robiť, tým ľahšie to pôjde. myseľ nám neustále predhadzuje niečo, obvykle niečo, o čo vôbec nestojíme. naše pocity sú iba reakciou na to, čo nám myseľ predloží. takto sa naučíš odkláňať svoju pozornosť od všetkých myšlienok, ktoré sabotujú Tvoj životný pocit.

  1. Teri píše:

   Ďakujem za radu 🙂

 • šutr :) píše:

  Ahoj Danusa, v obchode mali mix základných kameňov (sodalit,kremene,hematit,jaspis…),medzi drahokammy nižšieho hodnoty(drahokamovej) som našiel dúhový ametyst. Keď nevieš o čo sa jedná je to vlastne fialovo – zelený chevron ostal som v úžase a musel som ho mať, prevláda hlavne zelená farba a je nádherný aj dosť veľký cca 5×3cm. Prosím vás nevie niekto aké má účinky?
  Veľmi ma zaujal a je krásny :^D

  1. šutr :) píše:

   Je to v podstate prírodne „prepálený“ ametyst(vlastne časť z neho u toho môjho, ale mám aj srdiečko z neho ale menšie a malinká časť na svetle je vidno že je zelená a aj číry prasiolit s mini fantómami).
   Keď je čisto zelený nazýva sa prasiolit alebo amegreen,bi-color ametyst,popr.chevron-prasiolit chevron.

 • danusa píše:

  ahoj šutr 🙂
  no pozerala som a našla som, že pomáha pri nočných morách, upokojuje prepracované a vystresované mysle, rozpúšťa negativitu a vytvára pokojné prostredie. pomáha pri meditácii upokojiť myseľ, vraj je vynikajúcim pomocníkom pri astrálnych cestách a mimotelových zážitkoch, čiže je presne pre teba 🙂 pomáha nájsť pre seba vhodnú cestu a vidieť auru. odstraňuje energetické bloky a harmonizuje čakry. pomáha pri bolestiach každého druhu a depresiách.

 • šutr :D píše:

  Ďakujeeem Danusa,už pri kúpe som si ho obľúbil! :^D

  1. danusa píše:

   hehe, s radosťou 🙂 nečudo 🙂

 • Janne píše:

  Dobrý deň.
  Dostala som sa s bledulinko zeleným ametyst.Je vôbec pravý?
  Ďakujem za odpoveď. 🙂

  1. šutr :) píše:

   Je pravý volá sa prasiolit 🙂

 • Lu píše:

  Ahoj. Asi ta sklamem no o zelenych ametystoch som nepocula. Podla mna to nie je ametyst. No mozno sa mylim.

  1. šutr :D píše:

   He he he :Dddd

 • Lenka píše:

  Ahoj, mam naramky z akvamarinu, fluoritu, jadeidu,larimaru,chalcedonu,chryzokolu a obsidianu. Je v poriadku ich nosit spolu,ale by sa niektore z nich nemali spolu nosit?
  Vdaka

  1. Lubomir píše:

   Kombinácie kameňov tvoria nové vlastnosti.Pozorna by si mala byť pri chryzokole. Všetky náramky by si mala nosiť najprv samostatne, potom v dvojiciach a pozorovať na sebe ich účinky v dvojiciach. To čo sa o kameňoch píše je len orientačné. Kamene sú len usmernovače našej energie a to je veľmi individuálne. Sama zistíš čo je vhodné. Pri usporiadaní vlastnej energie časom zistíš, že kamene vlastne nepotrebuješ. Môže to trvať pol roka, ale aj desať rokov. Je to o vlastnom duševnom nastavení. Kameň je len pomocník, to čo robí, riadiš sama. Nie je to kameň ale Ty sama. To je základná poučka.

 • Livia píše:

  Super článok??

 • Livia píše:

  ( ꈍᴗꈍ)dá sa s toho aj naučiť

 • Simona píše:

  Ahoj, chcela by som pomôcť môjmu 3,5 ročnému synovi s nočnými morami. Má ich takmer každý deň, začína to pred polnocou. Veľmi ťažko sa dá utíšiť, veľmi plače a hovorí zo sna, aby som mu pomohla. Niekedy vidí niečo v izbe (nevie mi opísať, co vidí…len mi povie „vidíš?“ a ukáže vždy niekde inde)…alebo sa so zatvorenými očami pozerá na dlane a vraví „páli „. Pôrod bol komplikovaný, je narodený o mesiac skôr a boli sme odlucení, lebo bol na novorodeneskej Jiske. Objednala som mu ametyst a ruzenin…na jednej strane by som bola rada, keby sa nočných desov zbaví, ale ba druhej strane mám obavy, aby sa mu nepohoršilo a aby som mu nejako s kameňmi neublížila…budem ti vďačná za tvoj názor…ďakujem veľmi pekne za odpoveď

  1. Darcy píše:

   ametyst je skôr na rozmýšľanie, sústredenie. pre malé dieťa môže pôsobiť rušivo.
   Zožeň si červený koral, proti urieknutiu, na ľavú ručičku ideálne – tou človek prijíma a teda mal koral by selektovať čo malý človiečik prijme. pozor aby to malý neroztrhol a neprehltol koralky. Stačit môže podľa mňa aj napr. donut z koralu priviazany na kočik alebo pri postieľke..
   +ruženín je na emócie, ale môže tiež pôsobiť neriadené precitlivenie Vás oboch, môže viac pôsobiť na tvoje nálady a budete moc uplakaní a unavení obaja.. Radšej daj do rohov spalne a bytu čistý horský krištáľ, pravidelne houmy pod studenou vodou, aspoň 1x mesačne a ukladaj ho do tých istých miest, ak zmení farbu alebo sa urobí prasklina = funguje, ochraňuje a reaguje. Poškodený ktorý nejde vyprať a nabiť – tomu sa poďakuj a zakop ho a vymeň za nový.
   Dětské nočné mory sú často viazané na matku, preto akákoľvek ochrana Teba, domu aj dieťaťa je vždy spojená… A tiež skús vydymovanie bielou salviou. Aspoň 1x, idealne po nejakej návšteve pri ktorej bol malý letargický alebo naopak veľmi uplakaný a nervózny.

 • Peter píše:

  Ahoj, poprosím Ťa o radu.
  Kúpil som si 7,7 kg geódu Ametysu. Len neviem ako ju nabíjať a čistiť. Nehovoriac o jej umiestnení, kde si ho mám dať. Esteticky sa hodí do predsiene, ale kúpil som si ho pre pozitívne účinky hlavne. Najskôr mi tieto otázky nenapadli až keď som z obchodu ďaleko preč. Chcem využívať silu toho kameňa, len geodu si na krk ani ruku nepriviažem ?

  1. Darcy píše:

   Ahoj, ametyst hlavne mimo priameho svetla, pretože slnko likviduje väčšinu kryštálov a buď im vytiahne farbu, alebo im môže zaniesť aj praskliny a nečistoty.
   Ametyst sa vyborne hodí tam, kde si čítaš, kde sa učíš, alebo k pracovnému stolu.
   Ja mám svoj na polici pri pracovnom stole, občas ho opláchnem pod studenou tečúcou vodou a nechám na mesačnom svetle nabiť..
   Ametysty doslova požieram ? – ak na geodu položím ruku, ostane tam bledšia farba, ale deň dva a je to zase OK.
   Väčšinu svojich minerálov beriem so sebou z času na čas na túry a opláchnem ich v potoku s tečúcou vodou. Môžem len odporúčať. Lapis tak chytí druhý dych, aj ruženíny a ametysty, olivin detto a horské kr detto.

 • Darcy píše:

  ametyst je skôr na rozmýšľanie, sústredenie. pre malé dieťa môže pôsobiť rušivo.
  Zožeň si červený koral, proti urieknutiu, na ľavú ručičku ideálne – tou človek prijíma a teda mal koral by selektovať čo malý človiečik prijme. pozor aby to maly merotrhol a neprehltol koralky. Stačit môže podľa mňa aj napr. donut z koralu priviazany na kočik akebo pri postieľke..
  +ruženín je na emócie, ale môže tiež pôsobiť neriadené precitlivenie Vás oboch, môže viac pôsobiť na tvoje nálady a budete moc uplakaní a unavení obaja.. Radšej daj do rohov spalne a bytu čistý horský krištáľ, pravidelne houmy pod studenou vodou, aspin 1x mesačne a ukladaj h odo tých istých miest, ak zmení farbu alebo sa urobí prasklina = funguje, ochraňuje a reaguje. Poškodený ktorý nejde vyprať a nabiť – tomu sa poďakuj a zakop ho a vymeň za nový.
  Dětské nočné mory sú často viazané na matku, preto akákoľvek ochrana Teba, domu aj dieťaťa je vždy spojená… A tiež skús vydymovanie bielou salviou. Aspoň 1x, idealne po nejakej návšteve pri ktorej bol malý letargický alebo naopak veľmi uplakaný a nervózny.

 • Mariahr píše:

  Preco ametyst sa neodporúča pri schizofrenii? Mam sociálnu fobiu a problém so závislostou.. môžem si zaobstarať ametyst alebo odporúčas niečo iné
  Dakujem

  1. octomaník píše:

   Předpokládám, že je to z důvodu jeho velmi silných „schopností“:
   Ametyst je mimoriadne mocný kameň s obrovskou ochrannou silou, obdarený vysoko spirituálnymi vibráciami. Bráni nositeľa pred psychickými útokmi tým, že ich energiu premieňa na lásku.
   Uľahčuje vznik názorných živých predstáv. – asi z důvodu tohoto!
   a také umožňuje „cestování mezi realitami – což je pro schizofreniky velmi rizikové!
   *****
   Osobně jsem měl nedávno možnost vyzkoušet co dokáže ametyst – schizofrenik by skončil buď v blázinci anebo sebevraždou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre