ametrin

Farba: fialový a žltý
Vzhľad: priehľadný kryštál, kombinácia ametystu a citrínu
Výskyt: bežný
Náleziská: Bolívia

Vlastnosti
Ametrín účinne kombinuje vlastnosti ametystu a citrínu. Účinkuje rýchlo a silno. Zvlášť užitočný je v prípade dlhodobých chorôb, pretože umožňuje odhaliť príčiny nerovnováhy. Ametrín spája telesný svet s ríšou vyššieho vedomia. Tento kameň uľahčuje astrálne cestovanie a pôsobí pri ňom ako ochranca. Bráni nositeľa pred psychickými útokmi. Očisťuje myseľ od stresu a napätia, ukľudňuje ju a umožňuje väčšie sústredenie pri meditácii. Ametrín otvára tretie oko, napomáha liečbe a vešteniu. Zjednocuje mužskú a ženskú energiu.
V duševnej rovine ametrín zvyšuje znášanlivosť medzi ľuďmi a pomáha odstraňovať predsudky. Ako kameň mimoriadne nabitý energiou podporuje tvorivé schopnosti a zvyšuje schopnosť rozhodovať o vlastnom živote. Ide o kameň, ktorý vie zmieriť i očividné protiklady.
V duševnej rovine prináša ametrín jas, uvádza do súladu vnemy a činy, posilňuje sústredenie a pomáha všetko dôkladne premyslieť. Je tiež nápomocný pri skúmaní všetkých vhodných možností a prináša tvorivý spôsob riešenia. Ponúka intelektu cestu za hranice každodennej reality, aby sa spojil s vyšším vedomím.
V citovom živote ametrín prekonáva bloky vrátane negatívneho citového naprogramovania a očakávaní. Prináša vhľad do vnútorných príčin citových problémov. Ametrín prináša optimizmus a pohodu, ktorá nie je narúšaná negatívnymi vonkajšími vplyvmi.

Liečebné využitie
Ametrín preniká až ku koreňom problémov. Jeho silná očistná moc odstraňuje z aury všetko negatívne a z tela všetko jedovaté. Mimoriadne účinný čistič krvi a zdroj energie, ktorý prispieva k regenerácii fyzického tela a posilňuje imunitný systém. Blahodárne pôsobí na vegetatívny nervový systém a fyzické dospievanie. Stabilizuje DNA a napomáha okysličovaniu tela. Ametrín lieči syndróm chronickej únavy, potláča príliš silné vzrušenie, depresie, poruchy trávenia a vredy. Lieči tiež únavu, malátnosť, trvalé bolesti hlavy a poruchy spojené so stresom. Uvoľňuje zablokovanie telesného, emocionálneho a duševného tela.

Umiestnenie
Noste ho dlhšiu dobu priamo na tele – na solar plexe. Vďaka ametrínu vyplávajú na povrch dosiaľ hlboko skrytých vecí, o ktorých je možne teraz hovoriť a preto sa dajú aj liečiť.

ametrin ametrin
ametrín brúsený ametrín surový

3 komentárov

  • V článku spomínate, že kombinuje ametyst a citrín a tieto dva kamene mám. Znamená to, že ak by som ich použila spolu, mali by podobný účinok ako ametrín?

  • ahoj Kira, to je zaujímavá úvaha. mrkla som na to a vyzerá, že má časť vlastností ametystu, časť citrínu a časť vlastnú, takže najlepšie spravíš, keď si prečítaš o ametyste a citríne a zistíš, či niektorý z nich má účinky, ktoré potrebuješ.

  • Ahoj danusa, máš perfektnú stránku. Objavila som ju len nedávno a to pritom snorím po takýchto stránkach už dosť dlho. :mrgreen: Ale všetko má svoj pravý čas… 🙂 Prosím o radu ohľadom ametrínu. Predvčerom som si ho kúpila a rada by som ho očistila a nabila. Problém je, že všade píšu o nabíjaní na krištáľovej alebo ametystovej drúze, ktoré ja nemám k dispozícii. Existuje nejaký kompromis napr. nabíjanie na mesačnom svetle ako klasický ametyst/citrín? Zároveň ma zaujíma, aký je tvoj názor na nosenie kamienkov na ľavej či pravej ruke. Ako to máš ty? Alebo ideš na to cez intuíciu?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre