boji

Farba: hnedá, niektoré kryštály sú modré
Vzhľad: kovový vzhľad, hladký povrch (ženský kryštál), so štvorcovými výstupkami (mužský kryštál)
Výskyt: pravý kameň boji sa získava obtiažne
Náleziská: USA, Veľká Británia

Vlastnosti
Kamene boji patria medzi najúčinnejšie uzemňovacie kamene, ktoré vás dokážu vrátiť jemne, ale súčasne i celkom pevne späť na zem, do vlastného tela a do prítomnosti. Týka s to zvlášť situácií, ktoré nastávajú po práci v inej duchovnej realite. Tieto kryštály sú mimoriadne užitočné pre ľudí, ktorým robí problém preniknúť hlbšie do tajov inkarnácie. Kameň boji má silnú ochrannú funkciu a výborne slúži pri prekonávaní blokov.
Hladké kamene v sebe prechovávajú ženskú energiu, zatiaľ čo hranatejšie zhromažďujú energiu mužskú. Jedná sa o kamene, ktoré pomáhajú udržovať rovnováhu a súčasne i energetické zásoby. Dvojice kameňov pozostávajúce z mužského a ženského exempláru pomôžu zachovať rovnováhu mužskej a ženskej energie v ľudskom tele, pričom súčasne udržujú vyváženosť medzi čakrami a jemnohmotnými telami.
Vzhľadom k silnému spojeniu kameňa boji so zemou pôsobí kryštál blahodárne na rastliny a poľnohospodársku úrodu. Pokiaľ je však ponechaný v pôde alebo vystavený vplyvom počasia, môže sa poškodiť, či dokonca rozpadnúť.
V duševnej rovine uvoľňujú kamene boji bloky každého druhu. Prečistia zablokované city a liečia bolestné spomienky. S ich pomocou v sebe môžete tiež odhaliť a postupne premeniť staré negatívne myšlienkové vzorce a návyky nútiace ustavične k sebaobrannému jednaniu. Pri hľadaní koreňov psychosomatickej nerovnováhy, dokážu odstrániť bloky na telesnej i vyššej úrovni.
Na telesnej úrovni kameň boji podnecuje tok energie systémom meridiánov v celom tele. Kameň upozorňuje tiež na duševné otlačky alebo hypnotické rozkazy pochádzajúce z minulosti. Pôsobí ako stabilizátor na dušu. Súčasne ale majú tieto kamene vo zvyku vyžadovať, aby sa najprv vykonala všetka potrebná práca.

Liečebné využitie
Kamene boji liečia zablokovanú energiu, uľavujú od bolesti a podporujú regeneráciu tkanív. Na vyššej úrovni udržujú rovnováhu čakier a opravujú „diery“ vzniknuté v aure, do ktorej aj navracajú energiu.

Umiestnenie
Pár kameňov boji držte v rukách asi desať minút, prípadne ich položte na zablokované či bolestivé miesto. Môžete ich tiež rozmiestniť okolo kresla, v ktorom sedíte pri meditácii.

Modré kamene boji majú vysoké, ale súčasne i uzemňujúce duchovné vibrácie. Mimoriadne dobre poslúžia pri cestách mimo telo. Uľahčujú astrálne cestovanie a strážia telo, pokým sa doň nevrátite.

boji
boji

2 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre