caroit

Farba: fialový
Vzhľad: škvrnitý alebo žilkovaný
Výskyt: bežný
Náleziská: Rusko

Vlastnosti
Čaroit je kameň premeny. Jedná sa o kryštál ovládajúci dušu, ktorý napomáha prekonávať strach. Podnecuje vnútorné videnie a duchovný vhľad a napomáha vyrovnať sa s mimoriadnymi zmenami na duchovnej úrovni. Aby to dokázal, prebúdza k životu srdečnú a korunnú čakru, prečisťuje auru a prebúdza v ľuďoch bezvýhradnú lásku. Čaroit napomáha zmenám vibrácií a spája svojho majiteľa s vyššou realitou. Súčasne má obrovskú hojivú moc na telesnú i citovú rovinu osobnosti. Pomôže svojmu nositeľovi, aby práve prítomnú chvíľu prijal ako tu najlepšiu možnú.
Na duševnej úrovni pomáha čaroit každému, aby sa vyrovnal so „zápornými vlastnosťami“ a získal uznanie od druhých. Zbavuje svojho majiteľa pocitu zakoreneného strachu, pričom pôsobí blahodárne zvlášť pri prekonávaní odporu a osvojovaní si schopnosti nahliadať na veci zo širšej perspektívy.
Podnecuje k energetickému a spontánnemu jednaniu a súčasne dokáže potláčať stres i obavy. Svojho majiteľa uvádza do stavu uvoľnenia. Čaroit sa dá použiť na prekonanie rôznych nutkaní a posadnutostí. Tým, že uvádza do rovnováhy korunnú čakru, pomáha čeliť pocitu odcudzenia alebo frustrácie.
Na duševnej úrovni podnecuje čaroit schopnosť bystrého pozorovania a analýzy, pričom súčasne napomáha ich využitiu k rýchlemu rozhodovaniu. Pôsobí ako spojenec každého, kto je nútený riadiť sa častejšie názormi iných ľudí, než svojimi vlastnými.
V duchovnom svete ukotvuje tento kameň duchovné ja do každodennej reality. Nabáda svojho majiteľa, aby sa vydal na púť v znamení služby ľudstvu. Vie vyvolávať jasné zreteľné vízie udalostí z minulých životov. Súčasne naznačuje spôsoby, ako napraviť karmické predurčenie a to na osobnej i kolektívnej úrovni.

Liečebné využitie
Čaroit transformuje negatívnu energiu na hojivú silu, rovnako ako mení pocit nerovnováhy v príjemný stav harmónie. Vyčerpanému telu dodáva energiu, uvádza do súladu protiklady a reguluje krvný tlak. Pôsobí blahodárne na oči, srdce, pečeň a podžalúdkovú žľazu. Napravuje poškodenie pečene spôsobené alkoholom. Pomáha sa zbaviť kŕčov a bolestí. Čaroit prináša hlboký tvrdý spánok plný živých snov. Zaháňa nespavosť a pomáha deťom kľudne zaspávať. Blahodárne pôsobí tam, kde je srdce ohrozené zlou funkciou autonómneho nervového systému. Lieči autizmus a narušenú rovnováhu protikladov.

Umiestnenie
Na srdci alebo na inom vhodnom mieste tak, aby bol v kontakte s kožou. Rozmiestnenie kúskov čaroitu je vysoko účinné. Elixír z čaroitu pôsobí ako vysoko účinný čistič fyzického tela a súčasne uvádza do rovnováhy zmätené emócie.

caroit caroit
čaroit čaroit

31 komentárov

 • Stark píše:

  mám čaroit, ktorý ale nieje v tejto „sklovitej“ forme ako priesvitný kameň, ale má hustejšiu štruktúru – pevnú a nepriesvitnú. Máte aj také obrázky -býva čaroit i v takejto forme? Ďakujem

  1. Darcy píše:

   pred mesiacom som si z hradu Valdštejn (CZ) doviezla prívesok s nádherným unikátnym kusom čaroidu – nebudem kecať, čisto investične, keďže situácia s bratmi Rusmi je blbá a čaroidy časom proste nebudú ????????
   Mám ho v platine, vyzerá ako z rozprávky, pre malú morskú vílu, proste naaadhera. V malom obchodíku tam predávajú kadejaké šperky, ceny primerané.
   Volal ma k sebe, nosí sa príjemne, nemám pri ňom studené ruky a som menej unavená.

 • danusa píše:

  takéto niečo? http://store.higherheart.com/shopimages/products/normal/Charoite–tumble-stones.jpg
  ja myslím, že býva aj v takej forme. čaroit na obrázku napravo je iba veľmi vyleštený.

 • we are diamonds píše:

  aj tu su zaujimave infosky ww.fler.cz/blog/caroit-levandulovy-zazrak-z-jakutska-8944

 • Stark píše:

  dobrý deň, mám prsten s väčším oválnym čaroitom / charoite.
  kameň je krásny, levanduľovo fialová sa v ňom miesy so sýto fialovou. Má na sebe čiernu škvrnu v tvare kvetu (napr. ako astra) alebo ako keď „mráz kreslí po skle“ kvety cez zimu.
  Viete mi povedať či tvorí čierne škvrny v čaroite a či môže niesť nejakú symboliku aj pre majiteľa?
  ďakujem

 • danusa píše:

  ahoj Stark, hneď na úvod Ťa poprosím o tykanie 🙂 tie čierne škvrny budú nejaký minerál, pozerala som na internetoch a našla som dva, ktoré sa zvyknú „miešať“ s čaroitom – tinaksite a canasite (ani neviem slovenské názvy, ani neviem, čo sú to za kamene…). no a symbolika je vec individuálna, teda aspoň vo väčšine prípadov 🙂 čiže, ak to má pre Teba nejaký význam, tak to má pre Teba ten význam.

 • Zlatuška píše:

  Zdravím a pozdravujem 🙂 mám čaroit a nosím ho v pohode, no dcéra má problém… ako drží svoj čaroit, tak ju bolí až tŕpne ruka aj niekoľko desiatok minút potom. Má niekto na to vysvetlenie? Ďakujem 🙂

 • danusa píše:

  ahoj Zlatuška (aké rozkošné meno :)) rôzni ľudia reagujú rôzne na rôzne kamene. skús čaroit najprv dôkladne vybiť, nabiť a nech ho dcéra vyskúša znova, keď bude ruka stále tŕpnuť, asi sa s dcérou nebudú ľúbiť… niekedy sa to tak stane, že niečo v človeku sa bije s kameňom, niekedy je to konkrétny kus, niekedy typ kameňa, prečo to tak je, vie iba najvyšší 😀

 • Jana píše:

  Už mi visí na krku kúsok od srdiečka a veľm 😛

 • Valika píše:

  Ahoj Danuša prosím neviem, či mi aj v tomto poradíte. Kúpila som si v Kamienkove v ESC prívesok čaroid. Myslela som si, že je v striebre pekne osadený. Vraj to robí nejaký pán v Čechách. Za takú cenu!! No a po 4 mesiacoch mi z vnútornej strany /tej pri tele/ sa objavila hrdza! Išla som reklamovať a pani mi povedala, že to je od potu.A ja že hrdza? A ona, že to je galvanizované, tak že to je normálne. Nie je to len výhovorka na pot? /áno čítala som aj o tom/. Ale nemočím ho toľko vo vode, nenosím ho každý deň, v noci vôbec! Šetrím si ho! Je to možné? Ďakujem.

 • danusa píše:

  ahoj Valika 🙂
  striebro nehrdzavie a keď vravia, že je to galvanizované, tak je to iba potiahnuté vrstvou striebra a asi neporiadne, keď sa voda dostane ku vnútornému kovu a ten hrdzavie. ak tvrdili, že je to strieborný šperk, tak odporúčam vrátiť.

  1. Valika píše:

   Danuška Ďakujem ti za odpoveď pri predaji nepovedali nič. Ja som si bola istá, že je to striebro. Veď čo iné by mohli dať na taký drahý a krásny šperk? /47,-eur/ Nenapadlo ma iné. Neuznali reklamáciu. Ale krásne bolo, že na výstave šperkov som natrafila na toho, kto im tie šperky robí!! Predával tam. Nechcem sa baviť o cene,to bolo ďaleko k tejto sume ale aj on povedal, že to bude z agresívneho potu. Výhovorka, lebo mám ho 4 mesiace nenosila som ho stále, v noci som ho nemala, v horúčavách som ho nenosila, pri kúpaní absolutne nie… no proste poučila som sa zase!!!

   1. jozef píše:

    Striebro môže niekomu „brutálne“ sčernať. Príčinou je agresívny pot. Niekedy je to aj príznak ochorenia. Ak je to striebro mal by tam byť punc. Dá sa tomu do určitej miery zabrániť (roztok, ktorý sa používa na konzervovanie nábojníc. http://www.tribotechnika.sk/tribotechnika-22012/lubrikace-pasivace-a-hydrofobizace-kovovych-povrchu-monomolekularni-samoorganizujici-se-vrstvou.html
    Mne to pomohlo. Dokedy neviem :mrgreen:
    Jednoduchá obruba zo striebra 10 €+-

  2. danusa píše:

   nuž, stane sa každému… predávajúci sa pochopiteľne chcú zbaviť starostí, tak povedia hocičo. aspoň budeš vedieť, kde už nenakupovať.

 • Marián píše:

  A nemá Čaroit účinky na zlepšenie zraku?

  1. danusa píše:

   áno, má

 • Ketrin píše:

  Prosim vas može sa miešat čaroit aj z inymi myneralmi? Kryštalom ? Dakujem za odpoved

  1. danusa píše:

   ahoj Ketrin, s krištáľom sa môže miešať všetko, s inými radšej nie, ak chceš dostať z kameňa to najlepšie

 • Marián píše:

  Môže sa čaroit nabíjať na nepriamom dennom svetle podobne ako Ruženín? ?

  1. danusa píše:

   áno, určite 🙂

 • Marián píše:

  Bude čaroit na mňa pôsobiť aj v prípade že ho budem nosiť vo vrecku?

 • danusa píše:

  určite áno 🙂

 • Angelika píše:

  Ahoj Danuša, už som tu niekde čítala niečo o prasklinách na kameňoch. Mám čaroit pod vankúšom a ten je v pohode. Po poslednom splne keď som nabíjala kamene som nosila čaroit prívesok. Dnes som si všimla že má veľku oválnu prasklinu na spodnej strane.Takže tusím ho treba zakopať do zeme. Čo myslíš, mám si dať pauzu a nekupovať nový? Ma to normálne rozhodilo:)

 • danusa píše:

  ahoj Angelika 🙂
  keď ho zakopeš, tak sa tým nič nepokazí, ale prasklinu to nemusí odstrániť. môže, ale nemusí, tak potom nebuď sklamaná, ak sa to nestane. praskliny nie sú zlé, sú to iba praskliny. mne praskliny neprídu ako dôvod na nejaké pocity, ale keď Ťa to rozhodilo, tak sleduj sama seba a odpoveď nájdeš. sadni si niekam, kde Ťa nebudú rušiť, zavri oči a polož si všetky otázky, ktoré potrebuješ zodpovedať a sleduj svoj pocit. ten Ťa povedie najlepšie. otázky pokladaj jednoduché, nie zložené z viacerých informácií a tak, aby sa na ne dalo odpovedať iba áno, alebo nie.

 • Jano píše:

  Dobrý deň ?môžem čaroit nabíjať na priamom slnku ? Ďakujem

 • danusa píše:

  ahoj Jano, prosím tykaj 🙂
  áno, môžeš 🙂

 • Edita píše:

  Pozdravujem, rada by som sa dozvedela viac o elexire z caroitu. Dakujem

  1. jirik píše:

   Elixír z čaroitu pôsobí ako vysoko účinný čistič fyzického tela a súčasne uvádza do rovnováhy zmätené emócie.
   vyzkoušej a uvidíš jak bude organismus reagovat.

 • Tama píše:

  Možem čaroit nosit spolu s lepidulitom?

  1. danusa píše:

   Áno, môžeš

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre