caroit

Farba: fialový
Vzhľad: škvrnitý alebo žilkovaný
Výskyt: bežný
Náleziská: Rusko

Vlastnosti
Čaroit je kameň premeny. Jedná sa o kryštál ovládajúci dušu, ktorý napomáha prekonávať strach. Podnecuje vnútorné videnie a duchovný vhľad a napomáha vyrovnať sa s mimoriadnymi zmenami na duchovnej úrovni. Aby to dokázal, prebúdza k životu srdečnú a korunnú čakru, prečisťuje auru a prebúdza v ľuďoch bezvýhradnú lásku. Čaroit napomáha zmenám vibrácií a spája svojho majiteľa s vyššou realitou. Súčasne má obrovskú hojivú moc na telesnú i citovú rovinu osobnosti. Pomôže svojmu nositeľovi, aby práve prítomnú chvíľu prijal ako tu najlepšiu možnú.
Na duševnej úrovni pomáha čaroit každému, aby sa vyrovnal so „zápornými vlastnosťami“ a získal uznanie od druhých. Zbavuje svojho majiteľa pocitu zakoreneného strachu, pričom pôsobí blahodárne zvlášť pri prekonávaní odporu a osvojovaní si schopnosti nahliadať na veci zo širšej perspektívy.
Podnecuje k energetickému a spontánnemu jednaniu a súčasne dokáže potláčať stres i obavy. Svojho majiteľa uvádza do stavu uvoľnenia. Čaroit sa dá použiť na prekonanie rôznych nutkaní a posadnutostí. Tým, že uvádza do rovnováhy korunnú čakru, pomáha čeliť pocitu odcudzenia alebo frustrácie.
Na duševnej úrovni podnecuje čaroit schopnosť bystrého pozorovania a analýzy, pričom súčasne napomáha ich využitiu k rýchlemu rozhodovaniu. Pôsobí ako spojenec každého, kto je nútený riadiť sa častejšie názormi iných ľudí, než svojimi vlastnými.
V duchovnom svete ukotvuje tento kameň duchovné ja do každodennej reality. Nabáda svojho majiteľa, aby sa vydal na púť v znamení služby ľudstvu. Vie vyvolávať jasné zreteľné vízie udalostí z minulých životov. Súčasne naznačuje spôsoby, ako napraviť karmické predurčenie a to na osobnej i kolektívnej úrovni.

Liečebné využitie
Čaroit transformuje negatívnu energiu na hojivú silu, rovnako ako mení pocit nerovnováhy v príjemný stav harmónie. Vyčerpanému telu dodáva energiu, uvádza do súladu protiklady a reguluje krvný tlak. Pôsobí blahodárne na oči, srdce, pečeň a podžalúdkovú žľazu. Napravuje poškodenie pečene spôsobené alkoholom. Pomáha sa zbaviť kŕčov a bolestí. Čaroit prináša hlboký tvrdý spánok plný živých snov. Zaháňa nespavosť a pomáha deťom kľudne zaspávať. Blahodárne pôsobí tam, kde je srdce ohrozené zlou funkciou autonómneho nervového systému. Lieči autizmus a narušenú rovnováhu protikladov.

Umiestnenie
Na srdci alebo na inom vhodnom mieste tak, aby bol v kontakte s kožou. Rozmiestnenie kúskov čaroitu je vysoko účinné. Elixír z čaroitu pôsobí ako vysoko účinný čistič fyzického tela a súčasne uvádza do rovnováhy zmätené emócie.

caroit caroit
čaroit čaroit

22 komentárov

 • mám čaroit, ktorý ale nieje v tejto „sklovitej“ forme ako priesvitný kameň, ale má hustejšiu štruktúru – pevnú a nepriesvitnú. Máte aj také obrázky -býva čaroit i v takejto forme? Ďakujem

 • takéto niečo? http://store.higherheart.com/shopimages/products/normal/Charoite–tumble-stones.jpg
  ja myslím, že býva aj v takej forme. čaroit na obrázku napravo je iba veľmi vyleštený.

 • aj tu su zaujimave infosky ww.fler.cz/blog/caroit-levandulovy-zazrak-z-jakutska-8944

 • dobrý deň, mám prsten s väčším oválnym čaroitom / charoite.
  kameň je krásny, levanduľovo fialová sa v ňom miesy so sýto fialovou. Má na sebe čiernu škvrnu v tvare kvetu (napr. ako astra) alebo ako keď „mráz kreslí po skle“ kvety cez zimu.
  Viete mi povedať či tvorí čierne škvrny v čaroite a či môže niesť nejakú symboliku aj pre majiteľa?
  ďakujem

 • ahoj Stark, hneď na úvod Ťa poprosím o tykanie 🙂 tie čierne škvrny budú nejaký minerál, pozerala som na internetoch a našla som dva, ktoré sa zvyknú „miešať“ s čaroitom – tinaksite a canasite (ani neviem slovenské názvy, ani neviem, čo sú to za kamene…). no a symbolika je vec individuálna, teda aspoň vo väčšine prípadov 🙂 čiže, ak to má pre Teba nejaký význam, tak to má pre Teba ten význam.

 • Zdravím a pozdravujem 🙂 mám čaroit a nosím ho v pohode, no dcéra má problém… ako drží svoj čaroit, tak ju bolí až tŕpne ruka aj niekoľko desiatok minút potom. Má niekto na to vysvetlenie? Ďakujem 🙂

 • ahoj Zlatuška (aké rozkošné meno :)) rôzni ľudia reagujú rôzne na rôzne kamene. skús čaroit najprv dôkladne vybiť, nabiť a nech ho dcéra vyskúša znova, keď bude ruka stále tŕpnuť, asi sa s dcérou nebudú ľúbiť… niekedy sa to tak stane, že niečo v človeku sa bije s kameňom, niekedy je to konkrétny kus, niekedy typ kameňa, prečo to tak je, vie iba najvyšší 😀

 • Už mi visí na krku kúsok od srdiečka a veľm 😛

 • Ahoj Danuša prosím neviem, či mi aj v tomto poradíte. Kúpila som si v Kamienkove v ESC prívesok čaroid. Myslela som si, že je v striebre pekne osadený. Vraj to robí nejaký pán v Čechách. Za takú cenu!! No a po 4 mesiacoch mi z vnútornej strany /tej pri tele/ sa objavila hrdza! Išla som reklamovať a pani mi povedala, že to je od potu.A ja že hrdza? A ona, že to je galvanizované, tak že to je normálne. Nie je to len výhovorka na pot? /áno čítala som aj o tom/. Ale nemočím ho toľko vo vode, nenosím ho každý deň, v noci vôbec! Šetrím si ho! Je to možné? Ďakujem.

 • ahoj Valika 🙂
  striebro nehrdzavie a keď vravia, že je to galvanizované, tak je to iba potiahnuté vrstvou striebra a asi neporiadne, keď sa voda dostane ku vnútornému kovu a ten hrdzavie. ak tvrdili, že je to strieborný šperk, tak odporúčam vrátiť.

  • Danuška Ďakujem ti za odpoveď pri predaji nepovedali nič. Ja som si bola istá, že je to striebro. Veď čo iné by mohli dať na taký drahý a krásny šperk? /47,-eur/ Nenapadlo ma iné. Neuznali reklamáciu. Ale krásne bolo, že na výstave šperkov som natrafila na toho, kto im tie šperky robí!! Predával tam. Nechcem sa baviť o cene,to bolo ďaleko k tejto sume ale aj on povedal, že to bude z agresívneho potu. Výhovorka, lebo mám ho 4 mesiace nenosila som ho stále, v noci som ho nemala, v horúčavách som ho nenosila, pri kúpaní absolutne nie… no proste poučila som sa zase!!!

  • nuž, stane sa každému… predávajúci sa pochopiteľne chcú zbaviť starostí, tak povedia hocičo. aspoň budeš vedieť, kde už nenakupovať.

 • A nemá Čaroit účinky na zlepšenie zraku?

 • Prosim vas može sa miešat čaroit aj z inymi myneralmi? Kryštalom ? Dakujem za odpoved

  • ahoj Ketrin, s krištáľom sa môže miešať všetko, s inými radšej nie, ak chceš dostať z kameňa to najlepšie

 • Môže sa čaroit nabíjať na nepriamom dennom svetle podobne ako Ruženín? 😊

 • Bude čaroit na mňa pôsobiť aj v prípade že ho budem nosiť vo vrecku?

 • určite áno 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre
nová stránka