celestit

Farba: modrý, žltý, biely
Vzhľad: priesvitné kryštály, tvar ihlanu
Výskyt: vzácny
Náleziská: Veľká Británia, Egypt, Mexiko, Peru, Poľsko, Líbya, Madagaskar

Vlastnosti
Celestit sa vyznačuje vysokými vibráciami a funguje ako učiteľ múdrosti nového veku. Je nabitý božskými energiami. Poskytne nekonečný kľud duchovného sveta a privedie svojho majiteľa do kontaktu s ríšou anjelov. Prudko naštartuje duchovný vývoj a podnieti vás, aby ste sa vydali na cestu smerujúcu k duchovnému osvieteniu. Jedná sa o užitočný kameň pre jasnovideckú komunikáciu a pre cesty mimo telo, vyvoláva spomienky na sny. Tento nádherný kryštál prináša čistotu srdca a priťahuje k svojmu nositeľovi šťastie. Lieči auru, odhaľuje pravdu a prináša rovnováhu. Hlboký mier, ktorý v ňom tkvie, pomáha pri riešení konfliktov a vo chvíľach stresu šíri atmosféru kľudu. Celestit môže napraviť pokazené vzťahy tým, že otvorí priestor pre vyjednávanie o zmieri. Celestit je kameň zasvätený tvorivosti, čo sa týka hlavne umenia.
Na duševnej rovine prináša jemne pôsobiacu silu a mimoriadny vnútorný mier, ktorý však súčasne podnecuje majiteľa kameňa otvoreniu sa novým skúsenostiam. Učí človeka viere v nekonečnú božskú múdrosť. Svojim utišujúcim účinkom dokáže celestit schladiť príliš horúce emócie.
Duševne celestit upokojuje a bystrí myseľ, zmierňuje obavy a zvyšuje prenikavosť ducha a plynulosť komunikácie. Pomáha pri analýze zložitých myšlienok. V tomto kameni sa snúbi rozum s inštinktami. Zaisťuje duševnú rovnováhu.
Celestit položený na tretie oko otvára spojenie s vesmírnou univerzálnou energiou. Prináša pocit láskyplného spolužitia so všetkým živým a ponúka možnosť dosiahnutia absolútnej harmónie.

Liečebné využitie
Celestit je vynikajúci liečivý kameň, ktorý potláča bolesť a prináša lásku. Pomáha pri poruchách zraku a sluchu, odstraňuje z tela jedovaté látky a zaisťuje súlad vo vnútri jednotlivých buniek. Pomáha uvoľniť svalové napätie a mierni duševnú trýzeň. Podobne ako všetky modré kamene pomáha i celestit účinne otvárať a liečiť krčnú čakru a s ňou súvisiace časti tela.

Umiestnenie
Položte na miesto potrebné na liečenie alebo veštenie. Veľký kus celestitu umiestnený v izbe zvyšuje úroveň vibrácií. Nenechávajte na priamom slnku, lebo by začal blednúť.

celestit biely
celestit biely

14 komentárov

 • Lilly píše:

  Je celestit a celestýn stejný kámen? V e-shop jsem našla jen celestýn.

 • danusa píše:

  je, celestín je po česky.

 • matúš vaľko píše:

  Mohol som ho nájsť na Slovensku?

 • danusa píše:

  asi áno 🙂

 • Kinkdzaba píše:

  Na slovensku sa predavaju celestinove druzy ale videl som aj zvlast celestin ako kamen,asi to bol tromel.

 • Kinkdzaba píše:

  Danusa:

  Ahoj,ako sa celestit ocistuje a nabija?
  Z celestinu mam tri male druzy a jeden tromel,ktory som kupil vcera.
  Nevies ako sa nabiju a ocistuju aj celestin druzy?su prekrasne.

 • Kinkdzaba píše:

  vraj celestin bledne na slnku

 • Kinkdzaba píše:

  tam je pisane,ze celestit nas spoji s univerzalnou energiou na tretom oku.
  a to v takej dobe ked bude polozeny na tretom oku?

 • danusa píše:

  ahoj Kinkdzaba 🙂 celestit sa môže vybíjať vo vode alebo na hematite a nabíjať na mesačnom svetle alebo na krištáli. drúzy rieš rovnako, ako tromel.
  áno, celestit bledne na slnku.
  neviem kedy Ťa spojí s univerzálnou energiou, však vyskúšaj a uvidíš, keď nie hneď, tak to treba robiť, kým sa to nestane, ale neviem, či to stačí a netreba k tomu robiť ešte niečo ďalšie, nejaký zmenený stav vedomia navodiť alebo tak. však otestuj a potom daj vedieť, aby sme vedeli.

 • Kinkdzaba píše:

  Ahon Danusa,
  ja som si kupil tri druzy z celestinu a su prekrasne,
  v navode,je,ze sa maju nabijat nie do vody,ale postreknut/co sa striekaju kvety,
  vies asi takym sprejom,su velmi krehke druzy tak aby sa nerozpadly,ale pre isistou som ich trosku dal do vody.
  Este som si kupil tromel kamen celestin.

 • danusa píše:

  ahoj Kinkdzaba 🙂
  no ja neviem, ako to je… myslím si, že pokropenie vodou nestačí a neviem, prečo by malo vadiť ponorenie do vody, takže ja by som to robila rovnako, ako Ty.

 • Kinkdzaba píše:

  Danusa:
  Vies ta pani co mi to predavala hovorila,ze druzy z celestinu su hornina,a,ze to nesmie ist do vody,ale pre istotu som to dal na chvilu do vody,ono ked to su dlhsie vo vode sa mozu rozpadnut su velmi krehke.
  kamen tromel celestin je uplne uzasny.jeden z najlepsich kamenov co mam,este lepsi ako angelit.

 • danusa píše:

  no drúzy sú kryštály vyrastajúce z matičnej horniny a niektoré horniny sú rozpustné vo vode. tak ak je to tento prípad, tak je lepšie ich nenamáčať 🙂 ale samotnému celestitu voda nevadí.

 • Sona M. píše:

  Nechala sim druzy celestitu 24 h vo vode a naozaj sa mi odlupili male krystaliky z okrajov. Necitala som vasu komunikaciu pred „experimentovanim“, preto svoju skusenost odovzdavam ako potvrdenie, ze druzy celestitu voda naozaj poskodzuje. Ked som skusila prstom prejst po hrane, odlupli sa dalsie krystaliky z okraja druzy a to pri celkom slabom pritlaceni. ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre