ceruzit

Farba: biely, šedý, šedočierny, žltý
Vzhľad: biele a žlté priesvitné kryštály, niekedy čierne či šedé, zrná spočívajú na matičnej hornine
Výskyt: pomerne vzácny
Náleziská: Namíbia

Vlastnosti
Ceruzit je vynikajúci uzemňovací kameň, ktorý pomáha cítiť sa príjemne tam, kde práve pobývate. Mimoriadne dobre slúži ľuďom, ktorí cítia, že Zem nie je ich prirodzeným domovom, pretože dokáže potláčať ich smútok po krajinách, ktoré považujú za svoj skutočný domov. Zásluhou ceruzitu duše takýchto ľudí nestrádajú, bez ohľadu na to, kde žijú ich fyzické telá. Ceruzit máva niekedy podobu hviezdice a funguje aj ako kryštál uchovávajúci spomienky. Tieto drahé kamene pomáhajú naladiť myseľ na vyššiu múdrosť a karmickú úroveň. Pri meditácii vydá ceruzit jedinečné tajomstvo, ktoré v sebe prechováva práve pre vás. O kryštále vo tvare hviezdy sa uvádza, že uľahčuje mimozemské kontakty. Ceruzit tiež pomáha pri skúmaní minulých životov, ktoré sa neodohrali na tejto planéte. Vďaka nemu dokážete aj identifikovať ľudí, s ktorými ste sa už v minulých životoch stretli – teraz v roliach, ktoré zastávajú v tomto prítomnom živote. Kryštál odhaľuje dôvody vášho príchodu na svet zmysel skúseností, ktoré tu získavate. Dokáže objasniť úlohu, ktorý pred vami v tomto živote stojí, spoločne s darom, ktorý práve vy prinášate v prospech rozvoja celého ľudstva. Kryštál pomáha prekonať minulosť a jej dôsledky.
Ceruzit funguje blahodárne pri cestovaní – či už obchodnom, alebo len tak pre radosť. Potláča problémy spojené s časovým posunom a pomáha privyknúť odlišnej kultúre. Jedná sa o užitočný kameň pri uzatváraní krátkodobých kompromisov a privykaní situáciám, voči ktorým cítite silný vnútorný odpor. Ceruzit je kameň, ktorý zosobňuje pragmatizmus, uľahčuje rozhodovanie a súčasne podnecuje k ďalšiemu rastu. Učí, ako sa prispôsobiť novým situáciám a preberať zodpovednosť. Uľavuje od napätia a vštepuje schopnosť taktného jednania za všetkých okolností. Podporuje extrovertné správanie namiesto sťahovania sa do seba.
Zlepšuje komunikáciu, uľahčuje výmenu názorov a posilňuje schopnosť trpezlivého počúvania. Zaisťuje rovnováhu medzi pravou a ľavou hemisférou a súčasne podnecuje kreativitu. Jedná sa o výborný kameň pre každého, kto sa nejakým spôsobom zaoberá umením.

Liečebné využitie
Ceruzit prepožičiava vitalitu a energiu – zvlášť v prípade, keď nás istú dobu trápi choroba. Uvádza do rovnováhy nervový systém, lieči samovoľné pohyby a posilňuje svaly aj kosti. Blahodárne pôsobí na Parkinsonovu chorobu Tourettov syndróm. Prekonáva nespavosť a nočné mory.

Umiestnenie
Prikladajte na potrebné miesta alebo na nich noste. Používajte ako elixír slúžiaci k hubeniu škodcov a prospievajúci domácim rastlinám.

ceruzit
ceruzit

3 komentárov

 • jansa píše:

  Dobrý deň všetkým.
  Potrebovala by som poradiť, kde by som zohnala jeden kameň – ceruzit alebo nejaký výrobok z neho.
  Vopred ďakujem za radu.

 • danusa píše:

  ahoj jansa, neviem, či sa dá kúpiť aj na slovensku, ale skôr nie ako áno by som tipovala… určite ho však kúpiš na ebayi. môj štandardný postup je nasledovný – ak neviem anglický názov, napíšem kameň do slovenskej wikipédie a prepnem na angličtinu a potom už idem na ebay.co.uk alebo ebay.com a kúpim, čo chcem. tam nájdeš všetko, ale odporúčam kupovať z anglického, lebo sa netreba obávať cla ani daní, z amerického bez problémov môžeš kupovať iba do 22 dolárov tuším vrátane poštovného. dá sa kupovať aj na rakúskom alebo nemeckom ebay.at a ebay.de ale moje skúsenosti sú také, že cenami a ponukou nič nepredčí anglický ebay 🙂

  1. jansa píše:

   ďakujem veľmi pekne za radu a prajem ti všetko dobré 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre