chryzopras

Farba: jablkovo zelený, citrónový
Vzhľad: matný, škvrnitý
Výskyt: bežný
Náleziská: USA, Rusko, Brazília, Austrália, Poľsko, Tanzánia

Vlastnosti
Chryzopras prepožičiava človeku pocit, že je súčasťou vyššieho božského celku. Uvádza svojho nositeľa do stavu hlbokej meditácie. V staroveku sa súdilo, že prináša lásku k pravde. Chryzopras súčasne poskytuje nádej a prepožičiava schopnosť vhľadu do vnútra vecí. Podnecuje rôzne talenty a rozvíja tvorivé schopnosti. Zvyšuje dôveru v obchodných i osobných medziľudských vzťahoch. Tento kryštál nabíja energiou srdečnú aj krížovú čakru a vnáša do fyzického tela univerzálnu vesmírnu energiu.
Na duševnej úrovni má chryzopras ukľudňujúci vplyv. Pomáha rozpoznať egoistické motívy skrývajúce sa za vlastným jednaním v minulosti a upozorňuje na ich skryté dôsledky pre osobný rozvoj. Nastoľuje rovnováhu medzi ideálmi, v ktoré veríme a vašim skutočným správaním. Prekonáva nutkanie k unáhleným a impulzívnym myšlienkam a činom, pretože obracia pozornosť svojho nositeľa k pozitívnym javom. Jedná sa o kameň, ktorý sa stavia proti akémukoľvek odsudzovaniu, podporuje schopnosť prijímať seba samých rovnako ako iných. Pomáha odpúšťať a súcitiť s ostatnými ľuďmi.
V duševnom živote rozvíja schopnosť plynulo hovoriť a bystro rozmýšľať. Zaháňa tiesnivé predstavy, bráni vzniku nočných mor – najmä u detí. V citovom živote vyvoláva chryzopras pocit bezpečia, istoty a dôvery. Podporuje nezávislé jednanie, ale súčasne záujem o druhých.
Pokiaľ ide o fyzické telo, má chryzopras silné detoxikačné účinky. Dokáže z neho vypudiť ťažké kovy a podporuje funkciu obličiek.

Liečebné využitie
Chryzopras výborne pomáha pri relaxácii a prináša pokojný spánok. Rezonuje s krížovou čakrou, zvyšuje plodnosť, zbavuje svojho majiteľa neplodnosti spôsobenej infekciou a chráni pred pohlavne prenosnými chorobami. Jedná sa o kameň, ktorý lieči zrak a duševné choroby. Blahodárne pôsobí na kožné problémy, srdečné choroby a poruchy štítnej žľazy. Udržuje v rovnováhe hormóny a uzdravuje tráviaci systém. Chryzopras lieči celkovú slabosť a vnáša do celého tela vesmírnu univerzálnu energiu. Zvyšuje mieru ukladania vitamínu C. v kombinácii s dymovým krištáľom lieči plesňové infekcie. Elixír tíši žalúdočné problémy spôsobené stresom. Chryzopras pôsobí blahodárne na vnútorné dieťa, pretože uvoľňuje emócie uzamknuté vnútri od detstva. Zmierňuje klaustrofóbiu a nočné mory.

Umiestnenie
Dá sa nosiť alebo umiestniť na ktorékoľvek miesto tela podľa potreby. V akútnych prípadoch používajte ako elixír. Pri dlhodobom nosení chryzoprasu dôjde k naladeniu mysle na vyššiu božskú sféru.

chryzopras chryzopras surovy

chryzopras citronovy chryzopras citronovy surovy

4 komentárov

  • ahoj při dlouhodobém nošení se myslím jak dlouho přibližně? děkuju za odpověď.

  • ahoj Lenka 🙂
    ja by som povedala tak od jedného mesiaca po celý život 🙂 je to naozaj veľmi individuálne, proste dovtedy, kým sa stane to, čo chceš, aby sa stalo 🙂

  • Ja nosím chryzopraz asi mesiac a už cítim účinky o ktorých som čítala až dnes a som milo prekvapená,že som si to uvedomila.Ale myslím si že ak chceme cítiť účinky chryzoprasu tak je veľmi dôležité na sebe pracovať,lebo každý kameň nám môže napomôcť,ale hlavnú prácu za nás nespraví.SEBAPOZNANIE!:-D Katarína

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre