danburit

Farba: ružový, žltý, biely, fialový
Vzhľad: číry s ryhami
Výskyt: bežný
Náleziská: USA, Česká republika, Rusko, Švajčiarsko, Japonsko, Mexiko, Barma

Vlastnosti
Danburit je silne duchovný kameň, ktorý prenáša čisté vibrácie a pracuje na vlne srdečnej energie. Aktivuje intelektuálne schopnosti, ako aj vyššie vedomie, pretože spája svojho nositeľa s vyššou anjelskou ríšou. Jeho oslnivá brilantnosť je výsledkom pôsobenia kozmického svetla. O danburite sa niekedy hovorí v súvislosti s budhizmom, kde jeho kryštály prinášajú osvietenie a duchovný jas. Svojmu nositeľovi ukazuje cestu smerujúcu do budúcnosti.
Nosenie danburitu udržuje spojenie s nekonečnou vyššou múdrosťou. Ak tento kryštál použijete pri meditácii, uvedie vás do vyššieho stavu vedomia a pomôže vám nadviazať kontakt s vnútorným sprievodcom.
Danburit svojmu majiteľovi výborne pomáha zvládať hlboké zásadné zmeny a dodáva schopnosť nechať minulosť minulosťou. Dokáže prečisťovať karmu a pomáha v ďalšej ceste. Pomáha duši, aby vydať sa novým smerom. Ak kryštál umiestnime k lôžku umierajúceho, bude ho sprevádzať na ceste za hranice smrti a umožní, aby jeho vedomie prešlo duchovnou premenou.
V duchovnej rovine danburit podnecuje činnosť tretieho oka a korunnej a vyššej korunnej čakry a otvára ich až na štrnástu úroveň. Vyrovnáva srdečnú čakru s vyššími korunnými čakrami a prečisťuje auru. Prináša priezračné, jasné zrozumiteľné sny. Pokiaľ ide o duševný život, potláča danburit prejavy neposlušnosti a vnáša do duše trpezlivosť, kľud a mier.

Liečebné využitie
Danburit je veľmi účinný liečivý kameň. Uzdravuje alergie a chronické choroby. Súčasne má i silný detoxikačný účinok. Blahodárne pôsobí na pečeň a močový mechúr. Ak je to potrebné, pomáha zvyšovať telesnú hmotnosť. Priaznivo pôsobí na činnosť svalov a rozvoj motorických funkcií.

Umiestnenie
Položte kryštál na potrebné miesto, zvlášť na srdce. Zasuňte pod vankúš, čím vyvoláte kľudné a zrozumiteľné sny.

Ružový danburit otvára srdce a učí nás milovať seba samých.

danburit biely danburit biely
danburit biely danburit biely

danburit ruzovy
danburit ružový

14 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre