fenakit

Farba: číry, niekedy zakalený do žlta, žltočervená, červena, ružova a hneda
Vzhľad: sklený, podobný krištáľu
Výskyt: vzácny
Náleziská: Madagaskar, Rusko, Zimbabwe, USA, Brazília

Vlastnosti
Fenakit je obdarený jednými z najvyšších vibrácii, aké boli dosiaľ u kryštálov objavené. Spája osobné vedomie s vyššou frekvenciou, čím umožňuje prevedenie informácií pochádzajúcich z vesmíru na túto Zem. Naväzuje kontakt s anjelskou ríšou a s najvyššími Majstrami.
Fenakit má očistný a integrujúci účinok. Privádza dole na Zem vyššie duchovné vibrácie. Rezonuje s éterickým telom, aktivuje vyššie svetelné telo a napomáha pri procese duchovného rastu. Tento kryštál dokáže liečiť dušu a očisťuje vyššiu jemné i nižšie fyzické telo, aby mu dokázalo slúžiť ako použiteľný dopravný prostriedok. Energiu tohto kameňa ale môžu používať iba tí, ktorí sú sami pripravení, aby sa so svojimi vlastnými vibráciami posunuli na vyššiu úroveň.
Fenakit má silný vzťah ku všetkým čakrám. Súčasne napovedá, ako ich všetky liečiť a aktivovať. Podnecuje tiež činnosť tretieho oka a aktivuje vyššiu korunnú čakru, sprostredkovateľku vnútorného poznania.
Madagaskarský fenakit má interdimenzionálnu povahu. Pokusmi sa zistilo, že dokáže navodzovať spojenie medzi rôznymi galaxiami. Fenakit z Brazílie má často svojho vlastného „kryštálového sprievodcu“.

Liečebné využitie
Fenakit účinkuje na jemnej vyššej úrovni, kde sa stará o očistu tela a súčasne prečisťuje i cesty, po ktorých prechádzajú energie. Prináša informácie pochádzajúce zo záznamov akáše, to všetko na základe éterického plánu, vďaka ktorému sa dá identifikovať príčina nerovnováhy a potom aj odstrániť. Fenakit aktivuje liečivé procesy na všetkých úrovniach od éterického tela až po fyzické. V prípade potreby dokáže uviesť do rovnováhy éterický plán ako nutný predpoklad fyzického uzdravenia. Fenakit dokáže zosilňovať energiu iných liečivých kameňov.

Umiestnenie
Brúsený kameň noste alebo prikladajte podľa potreby – hlavne však na hlavu.

fenakit fenakit zlty
fenakit z Uralu fenakit žltý

2 komentárov

  • Veronika píše:

    Dobrý deň,

    potrebovala by som kúpiť tento kameň, viete mi poradiť, kde je možné ho kúpiť, je ťažko dostupiteľný. Dakujem.

  • danusa píše:

    ahoj Veronika, prosím tykaj 🙂
    fenakit určite kúpiš na ebayi – ebay.com alebo ebay.co.uk po anglicky sa volá phenacite alebo phenakite

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre