fluorit

Farba: číry, modrý, zelený, fialový, žltý, hnedý
Vzhľad: priesvitné kocky či osemsteny
Výskyt: bežný
Náleziská: USA, Veľká Británia, Austrália, Nemecko, Nórsko, Čína, Peru, Mexiko, Brazília

Vlastnosti
Fluorit je kryštál obdarený silnou ochrannou mocou, zvlášť na duševnej úrovni. Pomôže rozoznať, kedy sa v našom vnútri snažia prejaviť cudzie vplyvy. Súčasne dokáže zastaviť pôsobenie psychickej manipulácie a nevhodného duševného vplyvu. Kryštál fluoritu prečisťuje a stabilizuje auru. Mimoriadne účinne funguje proti škodlivým vplyvom počítačov a elektromagnetickému žiareniu. Ak je správne umiestnený, blokuje geopatogénne zóny. Ak sa použije k liečbe, zaháňa fluorit negatívne energie a poruchy každého druhu. Čistí, odstraňuje a reorganizuje v tele všetko, čo nie je v absolútnom poriadku. Jedná sa o najlepšie fungujúci kryštál, pokiaľ ide o prekonanie akéhokoľvek nesúladu v tele.
Fluorit uzemňuje a vstrebáva duchovnú energiu. Vďaka jeho pôsobeniu budete citlivejší na vyššiu duchovnú realitu a môžete dosiahnuť aj rýchlejšie duchovné precitnutie. Súčasne pomáha sústrediť myseľ a spojiť ju s univerzálnym vedomím vesmíru. Fluorit dodáva stabilitu skupinám, ktoré stmeľuje k dosiahnutiu spoločného cieľa.
Na všetkých úrovniach súvisí s pokrokom a dáva každodennému životu rád. Jedná sa o kameň, ktorý dokáže zvládnuť chaos a opätovne uviesť do súladu telesnú, citovú i duševnú rovinu osobnosti.
V duševnom živote pomáha fluorit prekonávať zafixované vzorce správania a jemne otvárať dvere do podvedomia. Z neho necháva vyplávať na hladinu potláčané pocity, čo umožňuje dospieť k potrebnému rozhodnutiu. Zvyšuje sebadôveru, zručnosť, telesnú u duševnú koordináciu a súčasne uľahčuje prekonávanie duševných problémov. Odstraňuje utkvelé predstavy a pomáha dospieť od obmedzeného dielčieho pohľadu k širšiemu celkovému obrazu skutočnosti. Fluorit odstraňuje ilúzie a odhaľuje pravdu. Výrazne pomôže, ak potrebujete konať nestranne a objektívne.
Fluorit tiež výborne pomáha pri učení – dokáže usporiadať a spracovať informácie, pretože spája známe s tým, čo sa práve učíme. Zvyšuje koncentráciu. Pomáha stráviť nové informácie a zvyšuje rýchlosť myslenia. Na citovej úrovni má fluorit stabilizujúci účinok. Pomôže vám porozumieť vplyvu, aký má myseľ spoločne s citmi na telo. Vo vzťahoch učí dôležitosti rovnováhy. Na telesnej úrovni fluorit uľahčuje uchovanie harmónie a koordinácie.

Liečebné využitie
Fluorit je účinným prostriedkom k liečbe, ktorý si poradí s infekciami a najrôznejšími poruchami. Blahodárne pôsobí na zuby, bunky i kosti a dokáže naprávať aj poškodenia DNA. Účinne zasahuje proti vírom, hlavne v podobe elixíru. Fluorit dokáže regenerovať kožu a sliznice, najmä v dýchacích cestách. Prispieva k hojeniu vredov a rán. Blahodárne účinkuje pri prechladnutí, nádche a zápaloch dutín. Zlepšuje fungovanie kĺbov. Prináša úľavu pri artritíde, reumatizme a bolestiach chrbta. Keď ním pohybujete po tele smerom k srdcu, uľavuje od bolesti. Pomáha tiež pri bolestiach spojených s chorobami nervového systému. Lieči kožu, z ktorej odstraňuje škvrny a vrásky. Dá sa použiť počas stomatologických zásahov. Fluorit prispieva k obnove sexuálnej rozkoše.

Umiestnenie
Noste v ušnom lalôčiku alebo položte kdekoľvek v miestach, kde sa zdržujete. Fluorit odstraňuje negatívne energie a poruchy. Po každom použití je nutné ho čistiť. Položte ho na počítač alebo medzi seba a zdroj elektromagnetického smogu. Rozprášte trochu drahokamovej esencie do priestoru okolo seba. Drobné hladké kúsky, ktoré sa dajú držať v dlaniach, pomáhajú k upokojeniu.

Modrý fluorit zvyšuje tvorivé schopnosti, usporadúva myšlienky a zlepšuje komunikáciu. Ako dvojznačne fungujúci kameň dokáže upokojovať alebo naopak „nabíjať“ podľa toho, ako to fyzická či biomagnetická rovina tela práve potrebuje. Modrý fluorit účinne pôsobí na očné, nosné, ušné a krčné problémy. Zosilňuje liečivý potenciál tým, že dokáže presne zacieliť mozgovú aktivitu a podnietiť v mozgu duchovné prebudenie.

Číry fluorit podporuje činnosť korunnej čakry, dodáva energiu aure a nastoľuje harmóniu medzi rozumom a duchom. Vylaďuje vzájomne čakry a privádza do fyzického tela univerzálnu energiu. Jedná sa o kameň, ktorý počas liečenia zosilňuje účinky iných kryštálov a dokáže rozjasniť dosiaľ temné a nezreteľné vízie.

Zelený fluorit uzemňuje nadbytok energie, zažehnáva citové traumy a lieči infekcie. Mimoriadne účinný je pri pohlcovaní negatívnych energií z okolitého prostredia. Prináša informácie z podvedomia a uvoľňuje prúd intuície. Účinne čistí čakry a dušu, odkiaľ odstraňuje už prekonané postoje a názory. Pomáha pri žalúdočných problémoch a črevných kŕčoch.

Fialový fluorit podnecuje činnosť tretieho oka a napomáha duševnej komunikácii. Jedná sa o vynikajúci kameň pre meditáciu. Dobre poslúži pri liečení kostí a pri poruchách kostnej drene.

Žltý fluorit zvyšuje tvorivé schopnosti a udržuje energiu skupiny na stabilnej úrovni. Obzvlášť prospešný je pri vzájomnej spolupráci. Podporuje intelektuálne aktivity. Na telesnej úrovni odbúrava toxické látky. Znižuje hladinu cholesterolu a blahodárne pôsobí na pečeň.

Yttrofluorit sa v niektorých smeroch mierne odlišuje od ostatných druhov fluoritu a nedokáže naprávať nesprávne usporiadanie prvkov v organizme. Iné choroby a problémy, na ktoré fluorit obyčajne účinkuje, však samozrejme liečiť dokáže. Jedná sa o kameň zameraný na poskytovanie služieb svojmu majiteľovi. Priťahuje k nemu bohatstvo a spoločne s hmotným dostatkom zvyšuje duševnú činorodosť.

fluorit ciry fluorit duhovy
fluorit číry fluorit dúhový

fluorit fialovy fluorit hnedy
fluorit fialový fluorit hnedý

fluorit modry fluorit oranzovy
fluorit modrý fluorit oranžový

fluorit yttro fluorit zeleny
yttrofluorit fluorit zelený

11 komentárov

 • Ako sa nabíja náramok Z fluoritu? Čítam rôzne články niekde píše na slnku inde pri splne…Ak dobre viem fluorit na slnku stráca farbu..Ak sa má nabiť pri splne, náramok by som nemala nosit kým ho nenabijem??

 • ahoj Erika,
  kamene je dobré pred prvým nosením vybiť, teda očistiť energeticky, aby si z nich neprebrala nejaké zlé veci od predošlých majiteľov (aj od predavača v obchode vie chytiť kameň nejaký problém). vybíja sa buď vodou alebo na hematite, fluorit v pohode vo vode, daj ho do misky s vodou a nechaj cez noc, prvý krát kľudne aj dlhšie, potom stačí dve hodiny. a potom treba kameň nabiť, aby mal energiu na pôsobenie, čiže ho buď vystavíš na slnko alebo položíš na horský krištáľ. fluoritu nevadí slnko.

 • poprosím o objasnenie, na vašej stránke sa píše, že fluorit zelený sa vybíja ale aj nabíja na horskom krištáli. Ako mám tomu rozumieť ? Viď. na vašej stránke starostlivosť.

 • ahoj fiši, horský krištáľ sa vie postarať o všetko, ale lepšie je vybíjať vo vode alebo hematitom.

 • Ahoj, chcela by som si ujasniť či kameň má rovnaké účinky keď ho nosím ako náramok ? Inak mám veľmi rada túto stránku a máte tu úžasné články 🙂

  • Milá Naty.
   Od syna som dostal krásny kryštál /náhrdelník/.
   Staral som sa on.Nechal som ho čistit pod tečúcou vodou, dokonca som išiel do potoka, kde sa dá čakat,že tečúca voda ho ,,vyčistí“.
   Nabíjal som ho na slnku,prihováral sa mu, pretože viem, že to je živá bytost, ale v inej ,,forme“ ako ja. Tieto všetky ,,procedúry“ som energeticky podporoval svojou myslou.Vysielal som myslienky / to je energia / a snažil sa prispôsobit kamen / krystál / tomu čo od neho očakávam.
   Nosil som ho asi 2-roky /s prestávkami – skúšal som aké je to bez neho /
   Prišiel som k záveru / nemusí to byt aj tvoj názor / že všetko aj tak ovplyvnujem JA.Je na mne ako sa zachovám v rôznych situáciách. Je na mne,čo svojim správaním a SLOVOM ovplyvním, ako na druhých zapôsobím.
   Nijaký kamen to za mna neurobí.
   Mám nádherné a drahé kryštály,velmi si ich vážim, mám k nim úctu.
   Nie sú tu ale pre to aby som sa prebudil.
   Kamene sú iba začiatok cesty, ktorá sa ti otvorí ak začneš HLADAT.

  • ahoj Natália,
   ďakujem pekne, teším sa 🙂
   kameň má rovnaké účinky, keď ho nosíš ako náramok, len menšie kamienky majú menší efekt, ako väčší kus, ktorý ale nemôžeš nosiť stále, lebo by Ti narúšal statiku 🙂 takže sila verzus čas nosenia… výsledok plus mínus rovnaký 🙂

 • zdravím, potrebovala by som zistiť aký kameň vlastním pretože sa mi nepodobá ani na jeden z tejto stránky 😀 . Najviac je podobný fluoritu s tým rozdielom že má vnútro úplne matné a nemá žiadne ryhy. Farbu ani neviem opísať nie je to typická zelená ale skôr bledá „žabacia“.

 • Mám náramok presne takejto farby a tiež som hľadala,na ktorý kameň sa „podobá“,najviac fluoritu,ale tiež nie som si istá…

 • mohol by to byť prehnit, nefrit, jadeit… je priehľadný? priesvitný? má nejakú štruktúru?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre
nová stránka