iolit

Farba: šedý, fialový, modrý, žltý
Vzhľad: priesvitný, premenlivej farby podľa toho, pod akým uhlom ho pozorujeme
Výskyt: dostupný v špecializovaných obchodoch
Náleziská: USA

Vlastnosti
Iolit je kameň zasvätený víziám. Podnecuje k činnosti tretie oko a napomáha vyvolávať vizuálne predstavy a podporuje schopnosti intuitívneho vhľadu v okamihu, keď sú jednotlivé čakry navzájom zladené. Podporuje prepojenie s vnútorným vedením, používa sa pri šamanských rituáloch a napomáha pri cestách mimo telo. Počas kontaktu s aurickým poľom vydáva iolit elektrické náboje obnovujúce energie poľa a udržujúce rovnováhu s vyššími telami.
Psychologicky napomáha iolit pochopiť a odkryť príčiny rôznych návykov. Súčasne pomáha prejaviť vlastnú osobnosť a odpútať sa od očakávania ostatných. Na duševnej úrovni prečisťuje iolit staré myšlienkové vzorce.
V citovej rovine odhaľuje nesúlad v osobných vzťahoch. Nakoľko podnecuje k tomu, aby každý jedinec prevzal zodpovednosť sám za seba, pomáha prekovať závislosť na partnerovi.

Liečebné využitie
Iolit pomáha vytvoriť základ pre udržanie pevného zdravia. Znižuje zásoby tuku v tele, zmierňuje dôsledky požívania alkoholu, podporuje detoxikáciu tela a regeneráciu pečene. Tento kameň lieči maláriu a horúčku. Prospieva činnosti hypofýzy, liečivo pôsobí na dutiny a dýchací systém. Potláča migrénu a bolesti hlavy. Tiež ničí baktérie.

Umiestnenie
Podľa potreby. Ak sú jednotlivé čakry zladené, dá sa položiť na tretie oko.

iolit
iolit

7 komentárov

 • niko25 píše:

  dobry den potrebujem radu je tento kamen iolit isty ako kamen jolit alebo su to dva rozdielne kamene dakujem

  1. Darcy píše:

   ???? ???? dostala som od manžela náhrdelník typu chocker a náramok z iolitu a vpredu 3ks surového diamantu, sú na nerozoznanie medzi sebou. Zaujalo ma že mimo iné lieči dutiny – mám ho asi 8 dni, a z toho som vychytala 3dni také prechladnuté dutiny a migrenu, aké som nezažila ešte nikdy.. Teraz som fit a ako znovuzrodená, tak asi fakt niečo preliečil.
   Kameňssa horšie rozoznáva, videla som ho už zamenený a pomiešaný ako malé fazetované guľôčky s labradoritom a dokonca angelitom!

 • danusa píše:

  ahoj niko, pozerala som na internete jolit a nikde nič také nenašlo, takže si myslím, že je to iba preklep. ja som nikdy nepočula o kameni jolit.

 • Lenka píše:

  ahoj píše se tu, dá se položit na třetí oko, když jsou čakry sladěné….a co když nejsou?

 • danusa píše:

  ahoj Lenka 🙂
  tak to je naozaj ťažká otázka… neviem, ako sa správa, keď čakry nie sú zladené, zas vyvstáva otázka, ako sa dá zistiť, či čakry sú alebo nie sú zladené… teda určite sú nejaké zázračné postupy, ale či sa im dá aj veriť, to fakt neviem. v každom prípade, kameň by nemal ublížiť za žiadnych okolností, takže maximálne sa nestane nič.

 • enny sonya lilith píše:

  da sa pri sperkoch zistit ci ide o pravy iolit ci nejde o fake?

 • danusa píše:

  vždy sa dá zistiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre