larimar

Farba: modrý, modrozelený, šedý či červený s bielymi miestami
Vzhľad: priesvitný, hladký s farebnými ryhami alebo bielymi žilkami presvitajúcimi cez základnú farbu
Výskyt: bežný
Náleziská: Dominikánska republika, Bahamské ostrovy

Vlastnosti
Nadpozemský larimar, nedávno objavený, je jedným z duchovných kameňov otvárajúcich vstup do nových dimenzií a podnecujúci evolúciu Zeme. Vyžaruje lásku a prináša kľud a vyrovnanosť. Larimar umožňuje ľahké ponorenie do stavu hlbokej meditácie. Prirodzenou cestou zvyšuje úroveň uvedomenia a uvádza telo i dušu do harmónie s novými vibráciami. No duchovnej úrovni dodáva sily a odstraňuje falošné hranice obmedzujúce duchovné ja. Funguje ako sprievodca duše po pravej ceste životom. Larimar umožňuje spojenie so svetom anjelov, rovnako ako nadviazanie kontaktu s ďalšími svetmi. Jedná sa o vynikajúci kameň pre všetkých, ktorí hľadajú spriaznenú dušu. Dokáže tiež vyliečiť šrámy pochádzajúce zo vzťahov v minulých životoch a staré srdečné traumy.
V duševnom živote dokáže larimar odstrániť vsugerované obmedzenia a bloky. Odbúrava sklon k správaniu, ktorým si jeho majiteľ sám škodí – zvlášť zvyk zaujímať pózu mučeníka. Pomáha pri prevzatí kontroly nad vlastným životom. Zvlášť užitočný je pri potláčaní pocitu viny a odstraňovaní strachu. Keď ho budete nosiť v dobách plných stresu a nevyhnutných zmien, dokážete všetkým nepríjemnostiam čeliť s vyrovnanosťou.
Na mentálnej úrovni zaisťuje larimar pokojné, jasné a konštruktívne premýšľanie. Podporuje tvorivé schopnosti a dodáva odvahu vrhnúť sa do prúdu udalostí a plávať s ním.
Do citového života vnáša larimar kľud a vyrovnanosť. Funguje ako prostriedok proti citovým extrémom. Hojí prežité srdečné traumy a zaisťuje nové napojenie na zdroje prirodzenej hravosti a radostnej detskej energie.
Ako zemský liečivý kameň udržuje larimar spojenie s energiou Bohyne Zeme. Pomáha žením naladiť sa opäť na vrodenú ženskosť a obnoviť ich spojenie s prírodou. Keď sa položí na zem, dokáže vyrovnávať nerovnováhu v hladine zemskej energie a likvidovať vplyv geopatogénnych zón.

Liečebné využitie
Po umiestnení na srdce, tretie oko alebo solar plexus (prípadne pri jemnom prechádzaní po tele) odstráni larimar pripojené entity. Podporuje činnosť tretieho oka, srdečnú, korunnú a krčnú čakru a umožňuje zahájenie samoliečebného procesu. Zvlášť prospešne účinkuje pri problémoch s chrupavkami a krkom. Odstraňuje zablokovanie energie v hrudi, hlave a krku. Dá sa tiež položiť na stuhnuté kĺby alebo zablokované tepny. Po priložení na bolestivé miesto z neho rýchlo vytiahne bolesť. Používa sa ako nástroj pri reflexológii, pretože dokáže odhaliť miesto nerovnováhy a prečistiť meridiány.

Umiestnenie
Prikladajte alebo noste dlhšiu dobu. Používajte i na nohy.

larimar larimar surovy
larimar larimar surový

larimar surovy
larimar surový

24 komentárov

 • lrar píše:

  larimar nie je bežný, ale vzácny. 🙂

 • sysel píše:

  Larimar je jeden z nejvzacnejsich kamenu. Predpoklada se, že budo do cca 8 let vytežen. Vyskytuje se jen v Dominikanske republice. Bude to jeden z nejcenejsich kamenů s puvodem v Atlantyde.

 • levandula píše:

  dostala som krásny náramok z larimaru – kamene sú vsadené do striebra. Je prekrásny už na pohľad a po prvých noseniach /po očistení a nabití/ cítim jeho účinky. Ďakujem mojím drahým /synovi a neveste/ za tento krásny dar.

 • trish píše:

  V pondelok som dostala tento kamen vo forme nadhernej slzy vsadenej do striebra. Mam ho ako nahrdelnik. Je nadherny. Bol to dar k vyrociu od mojho krstneho syna a jeho mamky. Musim priznat, ze do pondelka som netusila, ze existuje a to mam doma niekolko sperkov z polodrahokamov i drahokamov.

 • petra píše:

  Práve som od dcéry a jej partnera dostala krásny náhrdelník s týmito kameňmi. Pochádza z Dominikánskej republiky . Je to pre mňa vzácny dar nielen pre jeho krásu ale i pre jeho liečivé účinky ako i pomoc pri meditácii a práci s anjelmi. Moji drahí ani netušili ako presne trafili.Ale náhody neexistujú, však? Ďakujem vám moji drahí.

 • ivyn píše:

  Práve som si priniesla z dovolenky z Dominikánskej republiky dva šperky s Larimarom. Predávajú ho tam na každom kroku, no ja som o tomto kameni počula po prvýkrát. A zamilovala som sa na prvý pohľad… Vďaka, že som si mohla prečítať, čo to vlastne je.

 • danusa píše:

  ahoj ivyn 🙂 vitaj v klube 🙂 ja som s larimarom zažila tiež lásku na prvý pohľad, ale nebolo to osobné, iba virtuálne 🙂 ale samozrejme, že to tak neostalo dlho 😀 mám pocit, že larimar sa páči každému…
  som rada, že si tu našla informácie, ktoré si potrebovala 🙂

 • tea píše:

  ja som jeho majiteľkou asi 8 rokov, manžel mi ho doniesol z Dominikánskej republiky, je zasadený v striebornom prsteni a striebornom náhrdelníku a dovtedy som o ňom nepočula a ani manžel, vybral ho náhodne; po prečítaní týchto informácií som mu ešte viac vďačná – asi ten „náhodný“ výber vychádzal zo srdca ♥

 • l_mar píše:

  Od svojej lásky som dostala nádherné strieborné šperky so vsadeným larimarom. Je to môj obľúbený kameň, lebo má farbu mora, cítiť z neho úžasnú silu, sála lásku a dodáva energiu a zároveň pokoj v duši. Krásne náramky, náušničky a prívesok s larimarmi boli kupované v Mexiku a v Španielsku. Magická sila larimaru je znásobená láskou, s akou mi boli šperky darované. Môjmu Janíkovi veľmi pekne ďakujem.

 • vivien píše:

  Tiež som milovníčkou larimaru, bola to „láska na prvý pohľad“, nááádherný kameň, mám prsteň, náušnice a dva prívesky, jeden, menší, osadený v striebre a jeden veľký! neosadený, len s háčikom na retiazku, ten okamžite vzbudí pozornosť, pozitívnu samozrejme, nedá sa nevšimnúť…… :-), keď tak čítam ostatné komentáre, mám chuť vycestovať, do Dominikánskej, len kvôli larimaru :-)), ale asi by som tam všetko vykúpila :-))

  1. vivien píše:

   Ďakujem veľmi pekne za tip – som nadšená!!!, prekrásne veci a zdá sa, že aj lacnejšie ako u nás…..ešte raz veľká vďaka :-), Viv.

 • vivien píše:

  danusa, mám ešte jednu otázku, resp. prosbu – nemám žiadne skúsenosti s eBay, navyše moja angličtina je poslabšia, bola by som vďačná aspoň za základné info, či sa platí vopred, alebo až pri prebratí tovaru, ako je to so spôsobom dopravy a pod., ak s tým, samozrejme, máš skúsenosti, vopred ďakujem, Viv.

 • danusa píše:

  🙂 som rada, že som Ti spravila radosť 🙂 na eabyi kúpiš kamene, o ktorých na slovensku ani nepočuli, šperky každého druhu so všetkými možnými kameňmi a to všetko za také ceny, že dovidenia 🙂

  prvá vec, ktorú potrebuješ na ebay je embosovaná karta, či už kreditná alebo debetná. s ňou si sprav účet na paypal.com čo je internetový platobný systém, ktorý potom okrem ebayu môžeš používať na väčšine zahraničných stránok a zopár slovenských. vďaka paypalu neplatíš žiadne poplatky za bankové prevody do zahraničia, platenie cez paypal je zadarmo.
  potom si spravíš konto na ebay a na kupuješ do zodratia 🙂

  platí sa vždy dopredu, kým nezaplatíš, nepošlú tovar. veľmi zriedkavo sa stane, že tovar nepríde alebo je nejaký problém, ale to vieš ľahko vybaviť s predajcom, ktorý obvykle veľmi ochotne pošle vec znova alebo nejak sa dohodnete. ak by sa nedalo dohodnúť, dá sa cez ebay vybaviť vrátenie peňazí, takže je to v podstate bezrizikový nákup. väčšina predajcov posiela normálnou poštou, časť kuriérom, ale také malé veci skôr poštou. z amíkova a ázie to ide dva až tri týždne, z anglicka dva týždne. mne sa najviac osvedčili nákupy šperkov u indov, ktorí majú fakt nízke ceny a často aj zadarmo poštovné. pri niektorých kameňoch je vhodné sa dôkladne pozrieť na obrázky, lebo niekedy nejde o kameň, ktorý ponúkajú. takže ak si vyberieš niečo, tak mi to sem kľudne pastni a ja sa mrknem, či je to to, čo si chceš kúpiť 🙂

  aha a ešte keď kupuješ mimo EU, tak je limit 20 USD vrátane poštovného, keď kupuješ za viac, je šanca, že to odchytia na colnom a platíš z celej sumy vrátane poštovného clo a DPH. keď prestrelíš iba trochu, tak to obvykle prejde.

  no, tak snáď to je vyčerpávajúca odpoveď 🙂 keby niečo chýbalo, daj vedieť.

  1. vivien píše:

   ďakujem veľmi pekne :-)…. ja som zisťovala cenu dopravy, napr. od „amíkov“ a zdalo sa mi, že by sa tovar o dosť predražil http://www.sk-ebay.sk/cenik-dopravy-z-usa.htm…… a + mám info, že paypal nie je veľmi bezpečné, čo Ty na to?……….Ty nakupuješ pravidelne?

 • danusa píše:

  v pohodičke 🙂 tá stránka, ktorú si našla nemá s ebayom nič spoločné, to je firma, ktorá Ti dopraví vec, ktorú si chceš kúpiť od predajcu, ktorý neposiela na slovensko. v ebayi máš pri každom tovare napísané aj poštovné, čiže tam vidíš konkrétne sumy. niektoré veci sa kvôli poštovnému neoplatia kupovať, ale ako som písala, z ázie sa nakupuje lacno a s nízkym poštovným alebo bez poštovného.
  paypal je rovnako bezpečný/nebezpečný ako každá iná banka si myslím. jedna vec je, že je všetko hacknuteľné a druhá je nejaká trhová stablita, ku ktorej sa neviem vyjadriť, ale je to obrovská firma, tak snáď aj stabilná 🙂
  ja nakupujem nie pravidelne, ale bežne. nakupovala som tam 79 krát doteraz 🙂

 • Karolínka píše:

  Ahoj je toto pravý larimar : https://maloobchod.svetkamenov.sk/kamenna-bizuteria/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=550&virtuemart_category_id=100 ? Neviem ako by ho sfalšovali ale v dnešnej dobe to možné je 😀 príde mi docela lacný tak sa pýtam lebo za podobnú cenu mám ametyst 😀

 • danusa píše:

  ahoj Karolínka 🙂
  takéto úlomky sú zvyčajne lacné, takže je to v pohode a vyzerá, ako pravý, čiže je to pravdepodobne fit.

  1. Karolínka píše:

   Díky 🙂 už je doma v zbierke 😛

  2. danusa píše:

   fantázia, gratulujem 🙂

 • ollinko píše:

  ahojte..ja som si objednal Larimar z ebay-u…dnes som ho mal na sebe pocas velmi slnecneho dna…a mam pocit akoby zmenil farbu tak do fialova…je to mozne?

  1. Michal píše:

   Ja zase niesom skuseny mineralog, ale larimar podla mna vobec nema sfialoviet. Nechcem ani hanit ebay a cinu, ale znama ma dost dobry obchod s kamienkami a mineralmi, ale pekne slovo na cinu zato nemala. Napodobnuju a fakeuju secko mozne.Pravy larimar je 20x drahsi ako napr. Tanzanit. Nastuduj si nejaku literaturu, alebo clanky aka zlozita je tazba larimaru a preco je taky drahy… Drzim palce pri dalsej kupe 😉

  2. danusa píše:

   ahoj olinko,
   ja si tiež myslím, že larimar by nemal sfialovieť na slnku. ja jeden nosím na krku už aspoň 8 rokov a je rovnaký, ako v prvý deň.

 • filip píše:

  ahoj danusa :
  toto je anjelsky kamen kamen od anjelov?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre