lepidolit

Farba: fialový, ružový
Vzhľad: vrstvy plátkov, mierne lesklá hmota, niekedy v podobe hrudiek
Výskyt: bežný
Náleziská: USA, Česká republika, Brazília, Madagaskar, Dominikánska republika

Vlastnosti
Lepidolit odstraňuje elektromagnetické znečistenie. Mal by ležať na počítačoch, aby pohlcoval ich vyžarovanie. Ak sa lepidolit vyskytuje v podobe sľudy, jeho schopnosti sa veľakrát zvyšujú – jedná sa o najúčinnejší čistiaci prostriedok. Lepidolit vždy trvá na tom, že bude použitý iba k dosiahnutiu najvyššieho dobra. Odstraňuje všetko negatívne. Aktivuje a otvára krčnú čakru, tretie oko a korunnú čakru. Prečisťuje zablokovanie a prináša vesmírnu múdrosť. Tento kameň pomáha pri šamanských alebo duchovných cestách a sprostredkúva prístup k záznamom Akáše. Naladí vás na myšlienky a pocity pochádzajúce z iných životov, ktoré sú príčinou blokov v súčasnom živote. Súčasne vás dokáže posunúť o kus ďalej do budúcnosti.
Lepidolit slúži mimoriadne dobre aj pri zmierňovaní stresu a depresie. Potláča utkvelé myšlienky, odstraňuje malomyseľnosť a prekonáva nespavosť. Lepidolit obsahuje lítium a pomáha pri stabilizácii výkyvov nálad a návalov strachu alebo paniky. Je vynikajúci pri prekonávaní akejkoľvek citovej alebo duševnej závislosti vrátane anorexie. Ako kameň prechodu odhaľuje a premieňa staré duševné vzory a prekonané spôsoby správania. Lepidolit vedie k nezávislosti a dosahovaniu stanovených cieľov bez pomoci zvonka.
Podporuje intelektuálne a analytické schopnosti. Vďaka svojej schopnosti podporovať objektivitu a sústredenie urýchľuje rozhodovanie. Sústreďuje sa na to, čo je naozaj dôležité, pričom dokáže odfiltrovať rušivé prvky. V citovom živote umožňuje zotrvávať vo vlastnom priestore, kam nesiaha vplyv ostatných. Jedná sa o kameň prinášajúci kľud, ktorý tíši nepokojný spánok a emocionálny stres. Svojmu majiteľovi prináša hlboké citové vyliečenie.

Liečebné využitie
Lepidolit dokáže lokalizovať miesta nerovnováhy. Ak sa položí práve na miesto takejto nerovnováhy, začne zľahka vibrovať. Lepidolit prináša úľavu pri alergiách a posilňuje imunitný systém, harmonizuje DNA a posilňuje tvorbu záporných iónov. Pomáha pri vyčerpaní, epilepsii a Alzheimerovej chorobe. Potláča bolesť pri ischiase a neuralgii. Pomáha prekonávať problémy s kĺbmi. Kožu a spojivové tkanivá zbavuje jedovatých látok. Lepidolit je vynikajúci v dobe menopauzy, zvlášť v podobe drahokamového elixíru. Lieči choroby spôsobené „syndrómom chorých budov“ alebo žiarením vychádzajúcim z počítačov.

Umiestnenie
Položte alebo noste podľa potreby. Vložený pod vankúš uľaví od nepokojného spánku.

lepidolit fialovy lepidolit ruzovy
lepidolit fialový lepidolit ružový

2 komentárov

  • Michelle91 píše:

    Mne sa lepidolit spája hlavne so silou a disciplínou, aspoň ja keď ho nosím alebo stačí, že naň iba myslím, tak sa cítim silnejšia. No chcela by som ho aj naprogramovať, len mi teraz nie je jasné, či sa dá programovať, keďže to v podstate nie je kameň, ale lítiová sľuda. Vie mi niekto poradiť? 🙂 Vďaka.

  • danusa píše:

    ahoj Michelle91 🙂 a vidíš nejaký súvis medzi silou a disciplínou?
    čo sa týka programovania, tak je možné programovať všetko vrátane predmetov z umelej hmoty 🙂 len záleží na spôsobe, akým veci programuješ, niektoré spôsoby sú účinné, niektoré ani veľmi nie. no a vždy platí, že čím viac má vec vlastných programov, tým je ťažšie naprogramovateľná niečím ďalším, keďže všetko má obmedzenú kapacitu 🙂 neviem, či je možné preprogramovať vlastnosť kameňa, to som nikdy neskúšala, ale pravdepodobne by sa to malo dať. v každom prípade na programovanie je najlepší krištáľ, lebo má „najjednoduchšie“ vlastné programy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre