magnetit

Farba: čierny, čiernošedý
Vzhľad: tmavý, zemitý, magnetický
Výskyt: bežný
Náleziská: USA, Kanada, India, Mexiko, Rumunsko, Taliansko, Fínsko, Rakúsko

Vlastnosti
Tento kameň má magnetické účinky. Je obdarený silnou kladne – zápornou polaritou. Dá sa preto používať na magnetickú liečbu, pri ktorej sa pracuje s biomagnetickým poľom ľudského tela a meridiánmi a súčasne sa využívajú liečivé účinky planéty Zeme. Funguje ako uzemňovací kameň. Keď ho používa skúsený liečiteľ, dokáže zladiť obrátené energetické prúdy pohybujúce sa v ľudskom tele alebo v zemi. Magnetit dokáže priťahovať i odpudzovať, dodávať energiu i ukľudňovať. V niektorých prípadoch sa telo tak úporne snaží o vlastné uzdravenie, až sú meridiány presýtené energiou. Ak je niektorý orgán alebo meridián príliš aktívny, magnetit ho upokojí pomocou negatívnej energie. Ak naopak funguje len lenivo, magnetit ho povzbudí kladným nábojom. Mimoriadne pomáha pri liečbe zranení zo športu, keď prináša úľavu od bolesti svalov.
Dočasne uvádza do súladu čakry a meridiány vyššieho a éterického tela. Spája základnú a zemskú čakru s vyživujúcimi energiami Zeme, ktoré dodávajú životnú silu a vitalitu fyzickému telu.
Magnetit napomáha pri telepatii, meditácii a vyvolávaní vízií. Blahodárne účinkuje pri uvádzaní budúcej perspektívy do rovnováhy a pomáha dôvere vo vlastnú intuíciu.
Vzhľadom k magnetickým vlastnostiam priťahuje tento kameň ku svojmu majiteľovi lásku, oddanosť a vernosť.
V duševnom živote sa dá použiť na potláčanie negatívnych pocitov, akými sú strach, zlosť a úzkosť. Tiež znižuje prehnanú oddanosť. Prináša súčasne kladné vlastnosti ako je húževnatosť a vytrvalosť. Naznačuje cestu, ako sa vymaniť zo škodlivých situácií. Podporuje objektivitu a udržuje v rovnováhe rozum s citmi, čo napomáha zachovaniu vnútornej rovnováhy.

Liečebné využitie
Magnetit dodáva liečivú energiu potrebnú na uzdravenie. Blahodárne pôsobí na astmu, krv a obehový systém kožu a vlasy. Podporuje činnosť stagnujúcich orgánov a naopak tlmí tie, ktoré sú príliš aktívne. Pôsobí protizápalovo, lieči svalové kŕče. Priaznivo pôsobí pri zastavovaní krvácania z nosa.

Umiestnenie
Položte zozadu na krk, na spodnú časť chrbtice alebo na boľavé miesto. Keď ho položíte k nohám postele, prinesie úľavu od nočných kŕčov.

magnetit surovy
magnetit surový

4 komentárov

  • Dobry den. Kde sa da takyto magneti zakupit a za kolko? Dakujem! Zhanam ho uz dlho a nie je nikde dostat.

  • ahoj Maca, ak chceš kupovať kamene, ktoré nie sú bežné v našich obchodoch, najlepšie spravíš, keď sa pozrieš na ebay, tam kúpiš všetko a keď nevieš nakupovať na ebayi, tak si nájdi nejakú kameňovú burzu/výstavu, tam by si mala nájsť oveľa viac, než v obchodoch.

  • Ahoj Danus. dakujem za odpoved, pozriem sa ebay, tam je naozaj vsetko.

  • ahoj Macka 🙂 s radosťou. ebay je super. neviem na ktorý si sa pozerala, ale čo sa kameňov týka, tak sa oplatí asi najviac americký, hoci amíci majú vysoké poštovné, ale predáva tam veľa ľudí z ázie celkom lacno a často je poštovné zadarmo alebo veľmi lacné . druhý najlepší je britský, tí nemajú až také dobré ceny, ale majú nízke poštovné, čiže dokopy to vyjde lacnejšie než kupovať od amíkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre