muskovit

Farba: variácie červenej, šedý, hnedý, zelený, žltý, biely
Vzhľad: perleťová sľuda uložená vo vrstvách
Výskyt: bežný
Náleziská: Švajčiarsko, Rusko, Rakúsko, Česká republika, Brazília, Nové Mexiko v USA

Vlastnosti
Muskovit je najbežnejšou formou sľudy. Jedná sa o mystický kameň so silným napojením na ríšu anjelov, ktorý zvyšuje mieru uvedomovania si vyššieho ja. Používa sa pri veštení a ako kameň vyvolávajúci vízie pomáha udržiavať spojenie s vyššími duchovnými dimenziami. Muskovit podnecuje činnosť srdečnej čakry, uľahčuje astrálne cesty a otvára dvere intuícii a duchovným víziám.
Muskovit má schopnosť nachádzať trhliny v medziľudských vzťahoch a súčasne podnecuje prejavy nepodmienenej lásky a ústretovosti. Jedná sa o kameň podporujúci schopnosť reflexie – odráža, čo sa stalo a dovoľuje zvonka skúmať svoje vlastné prejavy. Pomôže vám pochopiť, že to, čo sa vám nepáči na iných, je v skutočnosti odrazom vlastností, ktoré nesiete v sebe a ktoré je treba odstrániť. Muskovit napomáha ich integrácii a premene.
Dá sa použiť na ohraničenie oblasti zemetrasenia, pretože kryštál dokáže jemne a bezpečne uľaviť napätie panujúce v zemskom vnútri. Súčasne odhaľuje napätie existujúce vo fyzickom tele a uvádza do súladu vyššie telá a meridiány s hmotným telom tým, že nastolí ich vzájomnú rovnováhu.
V duševnom živote muskovit potláča neistotu, pochybnosti o sebe a ťažkopádnosť. Dobre poslúži tým, ktorí trpia dyspraxiou a zamieňaním ľavej a pravej strany. Muskovit odstraňuje strach a stres tým, že do všetkých rovín bytia vnáša pružnosť. Uľahčuje optimistický pohľad do budúcnosti i pozeranie do minulosti, ktoré pomáha zhodnotiť ako lekciu, z ktorej sa môžeme poučiť. Tým, že vám kryštál pomôže pozrieť na seba očami druhých, umožňuje zmeniť dojem, ktorým pôsobíte na ostatných. Pomáha aj pri skúmaní vlastných bolestných pocitov.
Muskovit pomáha aj pri riešení problémov a podnecuje k pohotovým reakciám. Napomáha pri zrozumiteľnom vyjadrovaní vlastných myšlienok a pocitov. Na telesnej úrovni vylepšuje muskovit fyzický vzhľad. Dodáva lesk vlasom a iskru očiam. Súčasne pomáha udržiavať takú hmotnosť, akú vaše telo potrebuje.

Liečebné využitie
Muskovit kontroluje hladinu cukru v krvi, udržuje rovnováhu činnosti podžalúdkovej žľazy, znižuje dehydratáciu a bráni pociťovaniu hladu počas pôstu. Reguluje činnosť pečene. Muskovit prináša úľavu od nespavosti a alergií. Lieči všetky problémy prameniace z nerovnováhy alebo úzkosti.

Umiestnenie
Dá sa nosiť alebo držať. Môžete ním aj trieť kožu.

Ružový muskovit je najúčinnejšia farba pre naväzovanie kontaktov s anjelskou ríšou.

Fialový muskovit otvára vyššiu korunnú čakru a pomáha zvyšovať vnímavosť voči najjemnejších vibráciám.

Viď tiež fuchsit – zelený muskovit

 muskovit biely muskovit cerveny
muskovit biely muskovit červený

 muskovit fialovy
muskovit fialový

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre