opal

Farba: biely, ružový, čierny, béžový, modrý, žltý, hnedý, oranžový, červený, zelený, fialový
Vzhľad: číry alebo mliečny, dúhový a ohnivý alebo sklený bez ohňa
Výskyt: bežný, ale šperky z opálu bývajú veľmi drahé
Náleziská: Austrália, Mexiko, Peru, Južná Amerika, Veľká Británia, Kanada, USA, Honduras, Slovensko

Vlastnosti
Opál je citlivý kameň s jemnými vibráciami. Sprístupňuje kozmické vedomie a prebúdza duševné a mystické vízie. Podnecuje originálne a dynamické tvorivé sily. Napomáha k objaveniu a prejaveniu skutočného ja svojho majiteľa. Opál dokáže pohlcovať i vysielať. Prijíma myšlienky a pocity z okolia, zosilňuje ich a vracia ku zdroju. Jedná sa o karmický kameň, ktorý nás učí, že všetko, čo vyšleme von, sa nám zas vráti. Opál pôsobí ako ochranný kameň – ak je správne naprogramovaný, spraví vás nepostrehnuteľnými či neviditeľnými. Dá sa použiť, keď sa chcete odvážiť na nebezpečné miesto. Svoju úlohu splní aj pri šamanských cestách, kde je treba byť neviditeľný.
Na duševnej úrovni opál zosilňuje zvláštnosti charakteru a súčasne vynáša na povrch osobné vlastnosti, aby potom mohli prejsť premenou. Umožňuje správne pochopenie vlastnej ceny a pomôže vám porozumieť svojim možnostiam. Vnáša do života svetlo a spontánne rozhodovanie. Povzbudzuje umelecké sklony.
V citovom živote bol opál oddávna spájaný s láskou a vášňou, s túžbou a erotikou. Jedná sa o kameň pokušenia, ktorý zosilňuje city a uvoľňuje zábrany. Môže síce tiež pôsobiť ako stabilizujúci prvok citov, ale v niektorých prípadoch energiu skôr rozptyľuje a jeho užívateľ musí byť veľmi sústredený, než opál použije na skúmaniu alebo vyvolanie emócií. Do úvahy prichádza i súčasné použitie iných kameňov. Opál vám ukáže, aký bol váš citový stav v minulosti – hlavne v minulých životoch – a naučí vás, ako prevziať zodpovednosť za to, čo cítite práve teraz. Podnecuje k prejavom pozitívnych citov. Tvrdí sa, že nosenie opálu vyvoláva vernosť, lojalitu a spontánne jednanie. Súčasne ale môže zosilňovať aj prelietavosť, ak k nej už máte sklony z dávnejších dôb. Opál sa dá použiť na liečenie zemského energetického poľa, v ktorom odstraňuje poškodenia a dodáva mu novú energiu a stabilitu.

Liečebné využitie
Opál posilňuje vôľu k životu. Lieči Parkinsonovu chorobu, infekcie a horúčky. Čistí krv a obličky. Reguluje hladinu inzulínu, pomáha pri pôrode a odstraňuje predmenštruačný syndróm (temný opál). Jedná sa o kameň blahodárne pôsobiaci na oči, hlavne ako elixír.

Umiestnenie
Položte podľa potreby, predovšetkým na srdce alebo solar plexus. Noste na malíčku.

Čiernohnedošedý opál rezonuje s duchovnou čakrou a rozmnožovacími orgánmi. Zvlášť užitočný je pri uvoľňovaní sexuálneho napätia vznikajúceho z citových príčin. Pomáha tiež pri zvládaní a integrácii novo prejavených citov.

Modrý opál prináša citovú úľavu a zisťuje spojenie s duchovným zmyslom konania. Rezonuje s krčnou čakrou a dokáže zlepšiť komunikáciu, hlavne v prípade, že došlo ku potláčaniu vlastných myšlienok alebo k strate sebadôvery. Poslúži pri zážitkoch spojených s minulými životmi alebo zraneniami, ktoré majú dopad na súčasný život. Tieto problémy sa môžu zahojiť prostredníctvom vyššieho vesmírneho plánu.

Čerešňový opál pomáha pri čistení a aktivácii základnej a duchovnej čakry. Prináša pocit sústredenia a ukotvenia. Na duchovnej úrovni tento kameň prebúdza jasnozrivosť a veštecké cítenie. Mimoriadne užitočný je pri liečení bolesti hlavy vychádzajúci zo zablokovaného a neotvoreného tretieho oka. Napomáha regenerácii tkanív a uzdravovaniu krvných porúch, svalového napätia a problémov s chrbticou. Potláča prejavy spojené s menopauzou.

Chryzopal (modrozelený opál) otvára myseľ novým dojmom a podnecuje otvorenosť voči ostatným ľuďom. Pomáha pozorovať svet novými očami. Jedná sa o kameň zlepšujúci náladu. Uľahčuje odkladanie citových bremien, často prostredníctvom plaču a uvoľnenia emócií. Odstraňuje z organizmu jedovaté látky a prispieva k regenerácii pečene. Zo srdca a hrude zaháňa zvieravé pocity.

Ohnivý opál (oranžovočervený) zvyšuje osobnú silu, prebúdza vnútorný oheň a cháni pred nebezpečím. Jedná sa o symbol nádeje. Vynikajúci pre podnikanie a obchod. Slúži ako zosilňovač energie. Tento kameň uľahčuje zmenu a pokrok. Ak sa ohnivý opál použije vo chvíli, kedy sa stanete obeťou nespravodlivého jednania alebo zneužívania, ponúkne vám pre obdobie následného citového zmätku podporu. Ohnivý opál zosilňuje podľa mienenia mnohých ľudí cudzie myšlienky a trojnásobnou silou ich vracia ku zdroju. Dokáže odhaliť hlboko ukryté predstavy a pocity ľútosti či smútku a to i v prípade, že pochádzajú z niektorého z minulých životov. Jedná sa o výborný kameň umožňujúci cesty do minulosti, aj keď niekedy môže zapôsobiť doslova výbušne, ak sa náhle uvoľní emócia, ktorou sa predtým naplnil.
Ohnivý opál rezonuje s bruchom, dolnou časťou chrbta a meridiánom nazývaným trojitý ohrievač. Lieči črevá a obličky, udržuje v rovnováhe činnosť nadobličiek a bráni vyhoreniu. Podnecuje aktivitu pohlavných orgánov. Jedná sa o výborný kameň, keď potrebujete dobiť energiou a zahriať.

Zelený opál je očistným a omladzujúcim kameňom, ktorý podporuje citové uzdravenie a napomáha rozvoju vzťahov. Vďaka schopnosti filtrovať informácie a opätovne zorientovať myseľ dodáva zmysel každodennému životu a súčasne prináša duchovnú perspektívu. Zelený opál posilňuje imunitný systém a potláča prechladnutie a chrípku.

Hyalit (vodný opál) je vynikajúci kameň na veštenie z gule. Jeho „vodné“ hlbiny pôsobia priaznivo na spojenie s duchovným svetom. Stabilizuje náladu, spája základnú čakru s korunnou, zosilňuje zážitky získané počas meditácie. Hyalit pomáha ľuďom, ktorí odchádzajú z fyzického tela. Učí múdrosti, podľa ktorej je telo iba dočasným dopravným prostriedkom pre dušu.

opal opal boulder
opál boulder opál

opal cierny opal dendricky
opál čierny opál dendrický

chryzopal opal machovy
chryzopál opál machový

opal mexicky opal ohnivy
opál mexický opál ohnivý

opal ohnivy opal oranzovy
opál ohnivý opál oranžový

opal ruzovy opal ruzovy surovy
opál ružový opál ružový surový

opal vodny opal zeleny
opál vodný opál zelený

opal zeleny opal zlty
opál zelený opál žltý

16 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre
nová stránka