pietersit

Farba: zlatohnedá, šedo modrá
Vzhľad: škvrnitý, dúhový
Výskyt: bežný
Náleziská: Namíbia

Vlastnosti
Známy tiež ako kameň búrok, pretože je spojený s búrlivými živlami. Pietersit bol objavený len nedávno. Uvádza sa o ňom, že v sebe nesie kľúč ku kráľovstvu nebeskému. Spája bežné každodenné vedomie s duchovnom. Pripomína každému človeku, že je duchovná bytosť nachádzajúca sa práve teraz na svojej pozemskej púti v ľudskej podobe. Pietersit má schopnosť ukotviť vás nie k zemi, ale k vášmu éterickému telu. To uľahčuje duchovné putovanie, zvlášť ak smerujete k čítaniu záznamov z Akáše, ktoré dovoľujú vhľad do terajšej inkarnácie.
Pietersit je kameň vízií a dá sa použiť na extatickú púť alebo šamanské cesty. Má silný účinok na telo počas meditácie, kedy zaisťuje rýchle ponorenie do stavu hlboko zmeneného vedomia. Povzbudzuje činnosť tretieho oka a epifýzy. Vytvára cestu pre intuíciu a zaisťuje hlboké duchovné vízie a predpovede. Spája svojho majiteľa s jeho najláskavejším duchovným sprievodcom.
Pietersit dokáže odbúravať pocit osamelosti a súčasne svojho majiteľa zbavuje závislosti na vierach a obmedzeniach vnucovaných inými ľuďmi. Spojí vás s vašim vlastným sprievodcom a pomáha tiež rozpoznať pravdu a klamstvo v slovách iných ľudí. Odstraňuje náhle vzniknuté bloky a rozjasňuje všetky zmätky. Keď sa používa na liečenie minulých životov, odstraňuje pietersit nerovnováhu spôsobenú tým, že nejdete za svojou vlastnou pravdou. Odhaľuje prítomnosť duševných aj slovných príkazov a podmienok vnútených v minulých životoch rôznymi autoritami (napríklad rodičmi a ľuďmi, ktorí pre váš vtedajší život určovali pravidlá) súčasne dokáže odbúravať všetky duchovné ilúzie. Zbaví vás sľubov a prísah z minulých životov, ktoré ste si priniesli do terajšieho života. Kameň podporuje všetko, čo prajete na základe vlastnej vôle.
V duševnom živote pietersit napomáha smerovaniu za vlastnou pravdou. Jedná sa o kameň prinášajúci mimoriadnu podporu a silu. Pomôže vám vysloviť a preskúmať všetko, čo by vám mohlo zablokovať cestu k dosiahnutiu pravdy. Napomáha pri riešení starých konfliktov a vyjadrovaní dosiaľ potláčaných pocitov.

Liečebné využitie
Pietersit podnecuje činnosť epifýzy, udržuje rovnováhu systémy žliaz s vnútornou sekréciou a produkciu hormónov regulujúcich metabolizmus, krvný tlak, rast, pohlavný život a telesnú teplotu. Napomáha činnosti pľúc, pečene, čriev a nôh. Podporuje vstrebávanie živín obsiahnutých v potrave. Na najjemnejšej úrovni prečisťuje meridiány v tele a dodáva im energiu. U ľudí, ktorí nemajú čas na odpočinok, odstraňuje nerovnováhu spôsobenú vyčerpaním.

Umiestnenie
Umiestnite alebo prikladajte podľa potreby.

pietersit pietersit
pietersit pietersit

pietersit
pietersit

5 komentárov

 • Sjuzi píše:

  Ahojte 😀 viete mi, prosím, niekto poradiť kvalifikovanú predajňu/eshop, kde by som si vedela zadovážiť kamene akým je napríklad pietersit ❓ ďakujem

  1. Jana N. píše:

   Krystalia, Žilina. Krasny, čarovný obchod, veľmi prijemne holky i majitelka. Obchodik plny nadhernych kameňov. Ja som nahodou naďabila minuly tyzden, ked som bola na sluzobnej ceste. Kupila som si tam Pietersit a Atlantasit, a naramok so Serafinitu + 2 užasne CD-ka, ktore som si tam mohla na meditacnej poduske vypocut. Padlo mi to velmi vhod, kedze ten den som mala celkom busy. Naozaj odporucam. Prajem pekny den. Namaste

 • Lucka píše:

  Pekny den zelam danusa. Prosim vas mam privesok pietersit a zaujima ma to, ze ci ucinkuje na vsetko, cloveka ako celok, ako to je pisane v clanku aj ked je zaveseny na krku alebo ho treba prikladat na miesta.?
  Dakujem ❤

 • danusa píše:

  ahoj Lucka, prosím tykaj 🙂
  účinkuje na celého človeka. to s tým konkrétnym umiestnením je myslené tak, že keď máš konkrétny problém v nejakej časti tela, tak najrýchlejšie pôsobí kameň na tom mieste, ale vždy pôsobí aj na celého človeka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre