pyrit

Farba: zlatý alebo hnedý
Vzhľad: kovový, niekedy kockové kryštály
Výskyt: bežný
Náleziská: Veľká Británia, Severná Amerika, Chile, Peru, Španielsko

Vlastnosti
Železný pyrit predstavuje vynikajúci energetický štít. Blokuje negatívne energie a znečistenie na všetkých úrovniach vrátane infekčných chorôb. Pokiaľ ho budete nosiť na krku, ochráni vyššie i fyzické telo, od ktorých odkláňa úrazy a nebezpečenstvo.
Pyrit je výrazne pozitívny kameň. Pomáha prekonávať nedotklivosť a citovú nerovnováhu. Dovoľuje postupne skúmať rôzne možnosti a schopnosti, zvyšuje príliv nových myšlienok. Kus železného pyritu položený na stôl dodá energiu všetkému okolo seba. Pomáha pri plánovaní veľkých podnikateľských zámerov. Svojho majiteľa kameň učí, ako nazerať na vonkajšiu fasádu a súčasne ho vedie k diplomatickému jednaniu.
V duševnom živote prináša pyrit úľavu od úzkosti a sklamania. Prebúdza sebadôveru a vedomie vlastnej ceny. Pomáha mužom, ktorí sa cítia v podriadenom postavení. Zvyšuje im sebadôveru a vieru v ich mužné vlastnosti. V niektorých prípadoch – u mužov typu „macho“ – však môže byť tento vplyv až príliš silný vedie potom k agresívnemu jednaniu. Ženám napomáha prekonávať podriadené, „služobné“ postavenie spoločne s komplexom menejcennosti.
Pyrit posilňuje duševnú aktivitu, pretože zrýchľuje prúdenie krvi do mozgu. Zlepšuje pamäť a schopnosť vyvolávať spomienky. Zvlášť kockový pyrit rozvíja a usporadúva duševné schopnosti. Uvádza do rovnováhy inštinkt s intuíciou a kreativitu so schopnosťou analýzy.
V citovom živote pomáha pyrit proti melanchólii a hlbokému zúfalstvu. Na telesnej úrovni zvyšuje energiu a prekonáva únavu a vyčerpanosť. Bráni presakovaniu energie z fyzického tela a aury. Pyrit zvyšuje okysličovanie krvi a posilňuje obehový systém. Jedná sa o ideálny kameň na liečenie, ktorý pôsobí veľmi rýchlo a odhaľuje zdroje nerovnováhy. Zvlášť užitočný je pri odhaľovaní koreňov karmickej a psychosomatickej nevyrovnanosti.

Liečebné využitie
Pyrit pôsobí blahodárne na kosti a podporuje tvorbu buniek. Napráva poškodenú DNA, vyrovnáva úroveň meridiánov a pomáha pri poruchách spánku vyvolaných problémami so zažívaním. Posilňuje tráviaci trakt a neutralizuje požité jedy. Priaznivo ovplyvňuje obehový a respiračný systém. Zvyšuje okysličovanie krvi. Pyrit blahodárne pôsobí na pľúca, potláča astmu a bronchitídu.

Umiestnenie
Umiestnite v kapsičke na krk alebo pod vankúš.

pyrit pyrit
pyrit pyrit

pyrit pyritove slnko
pyrit pyritové slnko

22 komentárov

 • dobry den,

  potrebujeme zohnat 1 pyritove slnko
  ale mame velmi malo casu …
  19.6. odchadzame zo Slovenska a slnko by malo byt darcekom pre vzácneho človeka

  mozete mi napisat info :
  -ci je mozne ho u vas ziskat
  -aka je cena

  dakujem

 • toto nie je obchod s kameňmi, ako môžete vidieť, takže nie, nedá sa tu získať nič hmotné 🙂 a obávam sa, že na pyritové slnko môžete zabudnúť, lebo na slovensku ho zoženiete ťažko a ešte ťažšie v takom krátkom čase…

 • Skvelý článok 😀 dosť mi pomohol na projekt. Ďíki.

 • tak to som rada 🙂

 • Dobrý den, ráda bych se zeptala či má účinky pyrit a chalkopyrit stejné účinky? Nebo v čem se liší?
  Předem děkuji za radu.

 • ahoj madisan, vyzerá, že majú rovnaké účinky. chemicky je to ten istý kameň, len chalkopyrit má navyše meď oproti pyritu.

 • prosím, ako sa tento kameň čistí? ďakujem

 • ahoj Zuzka, pyrit by sa mal čistiť buď na hematite alebo v dyme, v soli… nemôže ísť do vody, lebo zhrdzavie.

 • Dobrý deň. Chcem sa opýtať, či je možné u Vás aj kúpiť kamene

 • ahoj Dominika 🙂
  prosím tykaj. nepredávam nič, takže sa nedajú kúpiť u mňa kamene 🙁
  pyrit sa určite môže nosiť na ruke.
  teším sa 🙂

 • Je tento kamen vhodny pre dieta? 5r kamienok na krk, alebo naramok

 • ahoj Viki, všetky kamene môžu nosiť deti. takže smelo do toho 🙂

 • Ahoj, hľadám kameň pre 8-mesacne bábätko, ktoré máva veľmi často bronchitídy a pomedzi to stále kašle 🙁 Je pyrit dobrá voľba? Alebo radšej iný by ste skúsili? Tu ma zaujalo, že sa dá použiť pod vankúš 🙂 Ďakujem pekne za radu.

 • ahoj Kristínka,
  na všetko, čo má súvis s hlienom a dýchacou sústavou sa mi osvedčil väčší kus neopracovaného oranžového kalcitu.
  dôležité je ale uvedomiť si, že deti do asi 7 rokov nemajú svoje problémy, ale preberajú veci od rodičov, takže zisti, aké sú duševné príčiny bronchitídy, nájdi ich u seba, alebo u muža a rieš prednostne to, lebo keď zostane príčina vo Vás nezmenená, tak bude Tvoje bábätko choré.
  držím palce.

 • Dobry den, chcem sa opytat na kamen na urologicko- gynek.problemy.Sami doktory mi nevedia povedat co to je, mavam bolesti mocoveho mechura a caste mocenie.Dcera mala problemy s bruskom, neskor zistena hystaminova intolerancia, vraj man tie mocove zi strachu o nu.Pouzivala som cerveny koral .Tiez som velni nachylna na hrdlo.Vopred dakujem

 • ahoj Vierka,
  prosím tykaj 🙂
  na močový mechúr účinkujú tieto kamene – jantár, heliotrop, citrín, prehnit. čo sa týka strachu o dcéru, tak je niekoľko teórií o tom, ako emócie pôsobia na telo a pravdupovediac ja neviem ktorou sa riadiť. keď Ti to dáva zmysel, cítiš, že to je ono, tak potom rieš to. ak nie, tak hľadaj iné možné duševné príčiny problémov s močovým mechúrom a súvisiacimi orgánmi. máš ešte stále o dcéru strach, alebo to prešlo?
  s hrdlom to isté, zisti si, aké duševné príčiny „ohrozujú“ hrdlo, keď Ti niektorá bude dávať zmysel, tak napíš a nájdeme kameň.

 • Dobry den Rada by som sa spytala, ci je mozne nosit pyrit privesok al. naramok rovnako ako aj cakra kamene na tele – myslim spolu Ci nebude nejaka intolerancia energeticka….teraz nosim naramok cakra a krystal na krku a je to vporiadku, aspon to tak citim…Dakujem

 • ahoj maria,
  prosím tykaj. najjednoduchší spôsob, ako to zistiť je ten, že to vyskúšaš.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre