smithsonit

Farba: ružový, levanduľový, zelený, modrozelený, fialový, hnedý, žltý, šedý, modrý
Vzhľad: perleťovo lesklý, podobný vrstvám hodvábnych bublín
Výskyt: bežný
Náleziská: USA, Austrália, Grécko, Taliansko, Mexiko, Namíbia

Vlastnosti
Smithsonit je kameňom pokoja, pôvabu a dobrých koncov. Jeho prítomnosť sa prejavuje veľmi citlivo, pôsobí ako tlmič problémov. Jedná sa o vynikajúci kryštál na zdolávanie najvyššieho stresu. Pomáha mierniť následky duševného zrútenia.
Tento kameň je ideálny pre každého, kto mal ťažké detstvo a cítil sa nemilovaný a nechcený. Smithsonit lieči vnútorné dieťa a hojí dopad citového zneužívania a týrania. Presne a jemne odstraňuje citové zranenia. Dôsledky jeho činnosti sa ale prejavujú skúr vo zlepšení celkového pocitu než v absolútnom odstránení starých citových tráum. Na odhalenie všetkých súvislostí budete možno potrebovať pomoc ďalších kameňov. Jedná sa o vynikajúci kryštál pre zrodenie a znovuzrodenie. Dokáže liečiť neplodnosť.
Smithsonit uvádza do súladu čakry a posilňuje mentálne schopnosti. Ak ho počas mentálnej komunikácie držíte v ruke, dokážete intuitívne odhadnúť jej skutočnú cenu. Po umiestnení na korunnú čakru vás smithsonit spojí s s anjelskou ríšou.
Na duchovnej úrovni smithsonit podporuje rozvoj vlastností nutných pre každého, kto chce viesť ostatných, hlavne taktu. V citovej oblasti uzdravuje komplikované vzťahy. Jedná sa o vynikajúci kameň na zaistenie pokojného a vyváženého života, pretože v sebe nesie harmóniu, umenie diplomacie a schopnosť naprávať nepríjemné situácie. V telesnej oblasti smithsonit výborne účinkuje na imunitný systém. Dá sa tiež rozmiestniť ku všetkým rohom postele a jeden kúsok položiť pod vankúš alebo na nočný stolík. Mimoriadne dobre účinkuje v kombinácii s kúskom heliotropu alebo zeleného turmalínu upevneného na detskej žľaze.

Liečebné využitie
Smithsonit lieči poruchy imunitného systému, dutiny a poruchy trávenia. Uzdravuje tiež osteoporózu a pomáha proti alkoholizmu. Obnovuje pružnosť ciev a svalov.

Umiestnenie
Položte ho na miesto podľa potreby alebo noste trvale. Umiestnite ho na temeno, aby došlo k usporiadaniu čakier. Ružový smithsonit položte na srdce alebo na detskú žľazu . urobte z jednotlivých kúskov mriežku okolo postele alebo tela.

Modrozelený smithsonit lieči svojou schopnosťou spojiť vás s univerzálnou všeobjímajúcou láskou citové aj iné zranenia. Jemne odstraňuje zlosť, strach a bolesť. Vyvažuje energetické pole medzi éterickým a emocionálnym telom. Prináša úľavu od návalov paniky. Pomáha dosiahnuť naplnenie túžob srdca, zlepšuje priateľstvo. Priaznivo sa prejavuje v pôrodníctve a pri výžive detí.

Levanduľový smithsonit sa vyznačuje veľmi jemnými vibráciami. Čistí negatívne energie, povzbudzuje k radostnej duchovnej službe a zvyšuje úroveň vedomia, ktorému poskytuje doprovod a ochranu na ceste. Jedná sa o účinný kameň pre meditáciu a nájdenie duše. Umožňuje vydať s do minulých životov, aby ste tam znova získali duchovnú energiu, ktorá po vašej smrti v minulom živote neprešla premenou. Vďaka tomu dokáže liečiť traumy spojené s úmrtím v predošlých životoch a uvoľniť cestu vyliečeniu duše. Na fyzickej úrovni tíši neuralgie a zápaly.

Ružový smithsonit je obdarený výsostne láskyplnými vibráciami. Uzdravuje srdce, hojí traumy spojené s opustením a zneužívaním. Navracia silu a pocit istoty. Pomáha vnímať vesmírnu lásku a podporu. Uľahčuje zotavenie a zmierňuje bolesť. Pôsobí proti drogovej a alkoholovej závislosti a tíši sprievodné emócie.

Žltý smithsonit uvádza do rovnováhy čakru solar plexu a duševné telo. Odstraňuje staré šrámy a už nefunkčné spôsoby prejavovania emócií. Počas liečenia tento kameň uľahčuje trávenie a vstrebávanie živín. Prináša úľavu pri kožných problémoch.

smithsonit levandulovy smithsonit modrozeleny
smithsonit levanduľový smithsonit modrozelený

smithsonit modry smithsonit ruzovy
smithsonit modrý smithsonit ružový

smithsonit sedy smithsonit zlty
smithsonit šedý smithsonit žltý

10 komentárov

 • Knutla píše:

  Prosim, kde v Bratislave sa da zohnat tento kamen?dakujem!

 • Kinkdzaba píše:

  Maju ho na http://www.ebay.com ale tam treba dat eba ucet.

 • Žabiatko Boboríkove píše:

  Rovnaká otázka po šiestich rokoch, niekde mimo ebaya? Ďakujem.

  1. jirik píše:

   Žabiatko Boboríkove: zkus se podívat po českých eshopech
   https://www.mineral.cz/prodej.php?vyber=smithsonit

   1. Žabiatko Boboríkove píše:

    Ďakujem jirik pozriem sa na to 🙂

 • danusa píše:

  žiaľ stále nemám lepšiu odpoveď, hoci tá predošlá nebola odo mňa… a aký je problém s ebayom? po anglicky vieš, kreditku tipujem, že máš (alebo embosovanú debetku) a to je všetko, čo potrebuješ. alebo napíš, kde je problém a možno sa ho podarí vyriešiť.

  1. Žabiatko Boboríkove píše:

   Ahoj,
   no tak nič, problém s ebayom, nie je len s ním, ale celkovo s objednávaním. Vieš ide mi o to, že si môžem vyhľadať informácie o kameňoch, nájsť taký ktorý ma zaujme, tešiť sa ako blcha (aj keď som vlastne žabiatko, viem sa tak tešiť) ísť do nejakého kamienkového obchodu, nájsť ho/ich a on/oni ma nechcú. Potom v tom obchode dlho stojím pri nich dohováram im v duchu, beriem ich do ruky.. (predavačky si už prestanú všímať iných zákazníkov, ale ja si neviem pomôcť, prišla som predsa pre ten kameň) a žiadny z nich ma nechce. Tak sa mi pár krát stalo, že som z obchodu odišla bez neho alebo s úplne iným kameňom, niekedy takým, o ktorom som nevedela (možno okrem jednej vety, ktorá bola pri jeho popise) úplne nič. Stáva sa mi to najmä, keď som stotožnená s 9/10 vlastností kameňa ale s 1/10 nie a oni to nejako vedia. Na druhej strane sa mi už stalo, že ma chceli v obchode viaceré z jedného druhu a ja sa potom cítim zle, že si si ich nemôžem vziať všetky. Nemáš aj Ty podobný problém s novými kameňmi?

  2. danusa píše:

   ahoj Žabiatko 🙂
   chápem. tak s tým Ti neporadím, lebo ja som väčšinu kameňov kúpila cez internet a o ponuke v kamenných obchodoch veľa neviem…
   tak vyskúšaj, či by sa Ti podarilo rovnaký postup aplikovať na vizuálny vnem. tie informácie, ktoré získavaš cez fyzický dotyk sa dajú získať všetkými spôsobmi, ktorými zbierame informácie. vždy vlastne iba vnímaš svoje pocity z toho, čo vnímaš nejakým fyzickým nástrojom (zrak, sluch, hmat..). a môžeš to robiť iba vo výnimočných situáciách, ako je táto so smithsonitom a ostatné vyberať Tvojim obvyklým spôsobom.
   no a áno, informácie sú podľa mňa silno zavádzajúce a vlastne mám pocit, že slúžia iba na jedno – na redukciu možností.
   a kľudne môže platiť aj to, že haluzíš práve kvôli tým informáciám, že nejde o žiadne odmietnutie zo strany kameňa, ale o Tvoj pocit, s ktorým pre ten kameň už vlastne ideš. moje zistenie nesúvisiace s kameňmi je, že v každej situácii sa rozhodnem pomerne rýchlo a potom nechám myseľ, aby mi to rozhodnutie spochybnila, potom diskutujem s mysľou o tom, čo teda mám spraviť a pokým nenechám do toho zasiahnuť niekoho ďalšieho, tak zvyčajne skončím pri tom pôvodnom rozhodnutí, takže škoda roboty s mysľou a racionálnymi dôvodmi 😀
   ja si vyberám kamene skôr vizuálne, nemám potrebu dotykom zisťovať správnosť výberu.

  1. šutr :) píše:

   Wow je to zrejme on :3

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre