staurolit

Farba: hnedý, žltohnedý, červenohnedý
Vzhľad: pripomína chiastolit, niekedy kryštalizuje do podoby kríža
Výskyt: bežný
Náleziská: USA, Rusko, Stredný východ

Vlastnosti
Tento ochranný kameň sa tradične používal ako talizman prinášajúci šťastie. Staurolit zosilňuje účinok rituálov a používa sa pri magických obradoch. Tvrdí sa, že umožňuje prístup k múdrosti Stredného východu. Kameň spája fyzické, éterické a duchovné roviny bytia a zaisťuje ich vzájomné prepojenie.
Na duševnej úrovni je staurolit vynikajúci proti stresu. Znižuje depresie a závislosti, mierni sklon k prepracovaniu a priveľkému výdaju energie.
Fyzicky pôsobí staurolit ako vynikajúci kameň pre všetkých, ktorí chcú prestať fajčiť a súčasne aj zmierniť a vyliečiť následky fajčenia. Pomáha pochopiť skryté príčiny stojace za závislosťou na nikotíne. Zaisťuje uzemnenie energie „vzdušných“ ľudí, ktorú na svoje ukotvenie na zemi používajú práve nikotín.

Liečebné využitie
Staurolit uzdravuje bunkové poškodenie a poruchy rastu. Zlepšuje ukladanie uhľohydrátov a zmierňuje depresie. Tradične sa používal pri liečbe horúčky.

Umiestnenie
Pridržte alebo položte podľa potreby.

staurolit staurolit
staurolit staurolit

2 komentárov

  • Hruštička píše:

    Zabezpečila som si Staurolit okamžite ako som prestala fajčiť. Nosím ho stále na krku. Momentálne je to už jeden a pol mesiaca a zvládam to výborne. Nemám potrebu ani nutkanie ísť si zapáliť, aj keď zopár takých ťažkých chviliek bolo, ale vždy som to nejak uhrala. Dokonca som prišla aj na príčinu, prečo som začala fajčiť. Okrem iného, prechádzam práve veľmi zložitým obdobím a sama som prekvapená, že zostávam v mrazivom kľude. Asi na tom niečo bude …

  • danusa píše:

    tak super, Hruštička, nech sa darí aj ďalej!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre