sugilit

Farba: fialový, fialovo ružový
Vzhľad: matný so svetlými prúžkami alebo (vzácnejšie) priesvitný
Výskyt: bežný
Náleziská: Japonsko, Južná Afrika

Vlastnosti
Sugilit je jedným z hlavných kameňov lásky, ktorý privádza na Zem energiu fialového žiarenia. Zosobňuje duchovnú lásku a múdrosť. Otvára všetky čakry prívalu lásky a súčasne ich uvádza do vzájomnej rovnováhy. Umožňuje spojenie s duchovným vedomím a vyvoláva schopnosť diaľkového pozorovania.
Sugilit vás učí, ako žiť v súlade s vlastnou pravdou. Súčasne pripomína duši, aký bol zmysel jej poslednej inkarnácie. Sprevádza ju na ceste do minulých životov alebo do stavu medzi životmi, kde je možné nájsť dôvody súčasnej nerovnováhy. Tento kameň dokáže nájsť odpovede na veľké otázky života ako „prečo som tu?“, „odkiaľ prichádzam?“, „kto som?“ a „čo všetko ešte musím pochopiť?“. Je užitočným spoločníkom na duchovných púťach každého druhu. Tento kryštál zasvätený láske chráni pred všetkými šokmi, traumami a sklamaniami. Dokáže tiež uľaviť od duchovného napätia. Pomáha citlivým ľuďom, aby sa adaptovali na pozemské vibrácie bez toho, aby sa museli „zašpiniť“ alebo prepadnúť malomyseľnosti. Dokáže vniesť svetlo a lásku aj do tej najtemnejšej situácie.
Sugilit, napomáhajúci odpusteniu a potláčajúci nepriateľstvo, je veľmi užitočný kameň pre prácu v skupine, pretože odstraňuje problémy, ku ktorým medzi ľuďmi dochádza a súčasne podporuje rozvoj láskyplnej komunikácie.
Na duševnej úrovni pôsobí blahodárne na „stratené existencie“ každého druhu. Prináša pomoc ľuďom, ktorí sa necítia na tejto planéte doma a tiež tým, ktorých trápia paranoidné stavy alebo schizofrénia. Výborne pomáha ľuďom postihnutým autizmom, pretože uľahčuje uzemnenie ich duše do súčasnej reality a prekonávanie problémov spojených s učením. Sugilit pomáha pochopiť vplyv mysle na telo a nachádza zdroje nerovnováhy. Na citovej úrovni prináša schopnosť pohliadnuť do tváre nepríjemným prežitkom. Potláča pocit ľútosti, smútku a strachu. Súčasne učí odpúšťať sebe samému.
Do mentálneho života vnáša pozitívne myslenie a pretvára fungovanie mozgu v pozadí takých problémov, akým je napríklad dyslexia. Podporuje prekonávanie konfliktov bez toho, aby bolo nutné robiť kompromisy.
Na telesnej úrovni sugilit blahodárne pôsobí na ľudí trpiacich rakovinou, pretože dokáže citlivo odstraňovať duševné zmätky a potláča zúfalstvo. Vyháňa z tela negatívnu energiu a ponúka láskyplnú podporu, pretože do tela, mysle i ducha vnáša liečivú energiu.

Liečebné využitie
Mangán obsiahnutý v sugilite dokáže výborne rozháňať bolesti hlavy, rovnako ako nepríjemné pocity každého druhu. Lieči epilepsiu a motorické problémy. Uvádza do súladu mozog a nervy. Svetlý sugilit čistí lymfatický a krvný systém.

Umiestnenie
Podľa potreby, hlavne však na srdce alebo lymfatické žľazy. Pri bolestiach hlavy držte na čele. Ak si chcete uľaviť od zúfalstva, položte ho na tretie oko.

sugilit sugilit surovy
sugilit sugilit surový

4 komentárov

 • mishelinn píše:

  Dobry den, mam jednu otazocku ohladom sugilitu. Vsimla som si, ze niektore kusky obsahuju aj cervene miesta, napr tento http://www.fler.cz/zbozi/sugilitovy-privesek-rarita-6116821 a zaujima ma, ci je to sucast sugilitu alebo cast nejakeho ineho kamena, napr cerveny jaspis? Dakujem za odpoved. 🙂

 • danusa píše:

  mishelin, môže to byť aj tak, aj tak. našla som, že to môže byť mangán, čo asi bude prípad z obrázku, ktorý si poslala, alebo to môže byť bustamit.

 • Lucka píše:

  Ahoj danuska alebo niekto kto sa vyzna v tejto tematike.
  Prosim vas ako sa cisti, vybija a nabija sugilit a pietersit? Niekde pisu, ze sa vybija na ametyste, horskom kryst. a inde, ze sa nabija na ametyste alebo na krystaly. A nerozumiem teraz tomu. Dakujem za kazdu reakciu. ☺

  1. šutr :) píše:

   Ahoj, vybíja sa ak všetky kamene na aragonite alebo hematite a sugilit sa najlepšie nabíja na druze ametystu alebo v geode (keď máš z kremena drúzu alb.geodu tak nevadí ale ametyst je vraj lepší pre sugilit)

   /ja sugilit nemám ale na niekoľkých stránkach to je takto napísané/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre