zoisit

Farba: číry, biely, žltý, hnedý, modrý, zelený, červený, ružový (thulit), levanduľovo modrý
Vzhľad: pevná hmota, kryštály majú dve alebo viac farieb podľa toho, z akého uhla ich pozorujeme
Výskyt: bežný, často spolu s rubínom
Náleziská: Rakúsko, Tanzánia, India, Madagaskar, Rusko, Srí Lanka, Kambodža, Keňa

Vlastnosti
Zoisit pretvára negatívne energie na pozitívne a udržuje spojenie s duchovnými ríšami. Na duševnej rovine posilňuje snahu svojho majiteľa presadzovať radšej vlastné ja, než byť v tieni druhých alebo sa snažiť žiť v súlade so všeobecnými normami. Podporuje ujasnenie si vlastných myšlienok a premenu deštruktívnych túžob na konštruktívne. Tento kameň zaháňa letargiu a vynáša na povrch potláčané city a pocity, aby sa potom dočkali voľného vyjadrenia.
Na mentálnej úrovni je zoisit kameňom zosobňujúcim tvorivé schopnosti, ktorý vracia myseľ po každom vyrušení späť k pôvodnému cieľu. V rovine fyzického tela podporuje zoisit uzdravovanie z ťažkých chorôb a stresu.

Liečebné využitie
Zoisit má detoxikačné účinky. Dokáže neutralizovať prekyslenie organizmu a potláča zápaly. Posilňuje imunitný systém a podporuje regeneráciu buniek. Lieči srdce, slezinu, podžalúdkovú žľazu a pľúca. Tento kameň zvyšuje plodnosť, lieči choroby vaječníkov a semenníkov. V kombinácii s rubínom zvyšuje potenciu.

Umiestnenie
Noste na tele alebo podľa potreby prikladajte na kožu. Noste dlhšiu dobu, pretože zoisit účinkuje pomaly.

Tanzanit (levanduľovo modrý zoisit) je tepelne opracovaný kameň s vysokými vibráciami. Umožňuje prechádzať do stavov zmeneného vedomia a hlbokej meditácie. Pri pohľade z rôznych smerov mení farbu. Táto premenlivá farba podporuje zvyšovanie úrovne vedomia. Kameň zaisťuje spojenie s anjelskými ríšami, duchovnými sprievodcami a najvyššími Majstrami. Tanzanit čerpá informácie zo záznamov Akáša a umožňuje vnútorné i vonkajšie putovanie. Aktivuje spojenie základnej a vyššej korunnej čakry a spája vyššiu myseľ s telesným svetom. Stimuluje činnosť krčnej čakry. Umožňuje spracovanie informácií prijatých z vyšších úrovní. Pri liečení pôsobí tanzanit na hlavu, krk a hruď. Dá sa z neho vyrobiť vynikajúca drahokamová esencia. Pôsobí aj v kombinácii s inými kameňmi ako sú akvamarín alebo vltavín. Ak sa pridá k iolitu a danburitu a použije na liečenie minulých životov, odstraňuje tanzanit staré stereotypy karmickej nerovnováhy a vytvára v duši priestor, do ktorého sa dajú vložiť nové spôsoby správania.

zoisit s rubinom zoisit tanzanit
zoisit s rubínom zoisit tanzanit

zoisit tanzanit zoisit zlty
zoisit tanzanit zoisit žltý

jeden komentár

  • JustRedmi6 píše:

    Toto je krásny kameň..❤️ Mám zelený zoisit s rubínom, kúpila som ho z avionu. Tam je veľmi dobrý obchod, tá pani ma tam pozná ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre