apofylit

Farba: číry, biely, zelený, žltý, broskyňový
Vzhľad: kockové či ihlanovité kryštály, matné alebo priesvitné
Výskyt: bežný
Náleziská: Veľká Británia, India, Brazília, Česká republika, Taliansko

Vlastnosti
Apofylit má veľký obsah vody, čo z neho robí veľmi účinný vodič energie a nosič záznamov Akáše. To sú ezoterické záznamy všetkého, čo sa kedy stalo a stane, vrátane informácií týkajúcich sa minulých životov (nazýva sa tiež „kozmická pamäť“ alebo „kronika Akáša“). Jeho umiestnenie v miestnosti vedie k zvýšeniu energie, lebo sa jedná o výkonný zdroj vibrácií. Apofylit vytvára spojenie medzi vedomím fyzického a duchovného sveta. Počas ciest mimo telo udržuje pevné spojenie s fyzickým telom, vďaka čomu môžu byť informácie z duchovnej ríše prenášané do nášho hmotného sveta. Tento duchovný kameň zlepšuje schopnosť jasného videnia, podnecuje intuíciu a napomáha dosiahnutiu vytúženej budúcnosti. Jedná sa o vynikajúci kameň pre veštenie.
Na duševnej úrovni zlepšuje apofylit schopnosť vzájomne pochopiť jednanie druhých. Spoločne s tým dokáže napravovať porušenie žiaducej rovnováhy. Odstraňuje predstieranie a búra zábrany. Je to kameň pravdy umožňujúci poznať skutočnú vlastnú podobu. Súčasne dovoľuje ukázať pravdivú stránku seba samého celému svetu.
Duševne má apofylit ukľudňujúci účinok. Výborne pôsobí na tíšenie stresu, odstraňuje duševné bloky a negatívne vzorce uvažovania. Dokáže obmedzovať rozsah prianí na primeranú úroveň. Do duchovného života apofylit vnáša univerzálnu lásku a pomáha pri rozhodovaní, zatiaľ čo myseľ sa zlaďuje s duchom.
V emocionálnej rovine apofylit odkrýva potlačované city. Prekonáva zlosť, obavy a strach. Rozpúšťa starosti a umožňuje tolerovať neistotu. Duchovne tento kameň upokojuje a uzemňuje ducha. Udržuje pevné spojenie so spirituálnym svetom, zatiaľ čo súčasne umožní, aby ste sa vo svojom fyzickom tele cítili príjemne. Pomáha pri cestách mimo telo a jasnovideckých pozorovaniach. Vďaka prepojeniu na záznamy Akáše uľahčuje cesty do minulých životov.

Liečebné využitie
Apofylit je považovaný za vynikajúci kameň pri liečení kozmickou energiou, reiki. Umožňuje uvedenie pacienta do stavu hlbokého uvoľnenia a vnímavosti a súčasne „odstavuje“ i samu osobu liečiteľa, vďaka čomu je liečivá energia vychádzajúca z kameňa čistejšia. Apofylit pôsobí na dýchacie ústrojenstvo a keď ho nosíme na krku, má rovnako blahodárny účinok na astmu. Neutralizuje alergie a zvyšuje regeneráciu kože. Ak sa položí na každé oko jeden kameň, podporuje „omladenie“ zraku. Apofylit je mimoriadne užitočný pri liečbe neduhov duše, ktoré súčasne pomáha opäť zladiť s fyzickým telom.

Umiestnenie
Prikladajte poľa potreby. Pokiaľ položíte jednoduchý apofylitový ihlan pri meditácii alebo jasnovideckom pozorovaní na tretie oko, kútikom oka sa doňho dívajte.

Zelený apofylit aktivuje srdečnú čakru a podnecuje otvorenosť srdca, zvlášť v otázke rozhodnutí týkajúcich sa milostného života. Pohlcuje a potom vysiela univerzálnu energiu. Tento kameň otvára srdečnú čakru a umožňuje pohlcovanie univerzálnych energií. Pomáha tým, ktorí sa venujú chôdzi po žeravých uhlíkoch, pretože vyvoláva meditatívny stav a ochladzuje po chôdzi chodidlá. Odhaľuje príkazy dané v hypnóze a zaisťuje fungovanie ďalších kontrolných mechanizmov týkajúcich sa jednak života súčasného, ako aj životov minulých.

Apofylitové pyramídy sú mocným zdrojom energie. Zlepšujú duchovné videnie a otvárajú tretie oko. Pohľad cez základňu smerom k vrcholu otvára „hviezdnu bránu“. Ako všetky ostatné pyramídy, majú i tieto konzervačné schopnosti a dajú sa použiť k ošetrovaniu iných predmetov alebo kryštálov. Elixír pripravený pomocou apofylitovej pyramídy vnáša jas a energiu do srdca.

apofylit broskynovy apofylit ciry
apofylit broskyňový apofylit číry

apofylit
apofylit

6 komentárov

 • Lucia píše:

  Môžete mi poradiť, kde by som ti takýto kameň mohla kúpiť?Ďakujem.

  1. Nela Borková píše:

   Dá sa kúpiť na stránke http://www.mineralynazemi.sk tam ho nájdete za 7,99 a je to dobrá cena kvôli tomu lebo vám príde taký väčší kúsok ako ste očakávali

 • danusa píše:

  Milá Lucia, apofylit si asi najľahšie kúpiš cez ebay, ak máš kreditnú kartu. ak by si mala a potrebovala pomoc, tak napíš a napíšem Ti postup. ja nakupujem na anglickom, lebo majú najlepšie ceny a najmenšie poštovné. na Slovensku a v Čechách neviem kde sa dajú kúpiť takéto „špeciality.“ možno na nejakých burzách kameňových. dúfam, že nevadí, že tykám, tu si všetci tykajú 🙂

 • slamovic píše:

  http://www.nerosty.cz/nerosty/apofylit/
  http://rockshop.mineral.cz/mineraly/apofylit/
  Nemám s nimi skúsenosti, takže sa potom pochváľ.
  Držím palce. 🙂

 • tarotka píše:

  Ja som si kupila apofylit dnes na vystave mineralov v Bratislave za velmi dobru cenu/4 eura/. Kamen je velky a krasny. Na vystavach sa daju zohnat pekne kusky mineralov za rozumnu cenu. Len sa treba dobre poobzerat a az potom kupovat. Aj tu su velke rozdiely v cenach u predajcov. Vystava je este aj zajtra do 16hod v kulturnom dome Ruzinov. Este jedna vystava bude 16.4.2011 v kulturnom dome na Vajnorskej ulici v Bratislave. Odporucam hlavne dobre pozriet u ceskych predajcov surovych neopracovanych kamenov.

 • marpra10 píše:

  A nedalo by sa zohnať niečo v Prešove za výhodnú cenu? (v roku 2014 by bolo najlepšie, rôzne kamene nemyslím len apofylit) Odpovede posielajte na e-mailovú adresu martina.pramnikova@gmail.com. Vopred ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre