aragonit

Farba: biely, žltý, zlatý, zelený, modrý
Vzhľad: Rôzne formy, väčšinou malé kúsky. Podobný kriede, s vláknitou štruktúrou. Niekedy tiež priesvitný so zreteľnými výčnelkami.
Výskyt: bežný
Náleziská: Namíbia, Veľká Británia, Španielsko

Vlastnosti
Aragonit spoľahlivo lieči svojim spojením so zemou a súčasne funguje ako uzemňovací kameň. Naladený na bohyňu Matku Zem pôsobí blahodárne pri konzervácii a recyklácii. Tento kameň dokáže transformovať geopatogénne poruchy a prečisťovať aj vzdialené zablokované energetické dráhy. Pri svojej schopnosti sústreďovať a uzemňovať telesnú energiu dobre poslúži v okamihoch napätia. Tým, že posilňuje spojenie so zemou, aragonit stabilizuje základnú a zemskú čakru. Jemne a citlivo nás vráti späť do detstva alebo do ešte vzdialenejšej minulosti.
Na duševnej rovine učí trpezlivosti a vľúdnosti, bojuje s precitlivenosťou. Je dobrý pre ľudí, ktorí od seba žiadajú príliš veľa. Pomáha tým, ktorí sa učia umeniu prenášať časť povinností na druhých. Jeho prakticky naladená energia zvyšuje disciplinovanosť a spoľahlivosť. Vedie k pragmatickému prístupu k životu.
V mentálnej rovine pomáha sústredeniu a vnáša do mysle prispôsobivosť a toleranciu. Poskytuje vhľad do príčin problémov. V citovej rovine dokáže čeliť zlosti a citovému nátlaku. Ponúka posilu a podporu.
Vo fyzickej rovine je kameňom, vďaka ktorému sa budete cítiť príjemne vo vlastnom tele. Napravuje nevyváženosti, hlavne nervové tiky a kŕče prameniace z vnútorného nekľudu.
V duchovnej rovine aragonit stabilizuje duchovný rozvoj, ktorý sa vymkol kontrole. Upokojuje a prináša koncentráciu, ktorá obnovuje rovnováhu. Svojimi vibráciami vás dokáže pripraviť na meditáciu a posunúť na vyššie duchovné úrovne. Súčasne dodá energiu hmotnému telu.

Liečebné využitie
Aragonit rozohrieva aj okrajové oblasti tela a šíri po celom tele energiu. Lieči Raynaudovu chorobu a trasenie. Prospieva kostiam, napomáha ukladaniu vápnika, navracia pružnosť platničkám. Tiež uľavuje od bolesti a odstraňuje svalové kŕče. Posilňuje imunitný systém a reguluje príliš rýchlo prebiehajúce procesy. Pomáha ukotviť ľudí, ktorí prehnane „lietajú v oblakoch“, v ich vlastnom tele. Aragonit sa dá položiť aj na mapu, aby tak vyliečil dráhy napätia prebiehajúce v oných miestach pod povrchom.

Umiestnenie
Aragonit môžete držať nad postihnutou časťou tela alebo ho na ňu položiť. Môže sa tiež vykúpať v aragonitovom elixíre. Vložený pod vankúš pomáha proti nočnému nekľudu. Pri dotyku rukou upokojuje. Dá sa nosiť aj ako prívesok zaisťujúci uzemnenie.

aragonit aragonit biely
aragonit aragonit biely

aragonit modry aragonit zeleny
aragonit modrý aragonit zelený

aragonit zlaty
aragonit zlatý

4 komentárov

 • endes píše:

  Zaujmalo by ma,ake reakcie ma aragonit dlhodobejsie (2-3 mesiace) vlozeny do vody. Dakujem

 • Majkar píše:

  Ahojte. Moze byt aragonit ruzovy a fialovy? Dakujem

  1. šutr :D píše:

   Áno áno

 • Darcy píše:

  Ťažko povedať, či je to placebo, ale mám zlatý aragonit 2ks cca 4x5cm, nálezisko Slovensko a musím povedať že naozaj vo vypjatých situáciách uzemňuje. Mať ho pri sebe, požmoliť si ho vo vrecku kým ma neoprávnene hateuje šéf – je to ako hlboký nádych a výdych, namiesto toho, aby ste niekoho poslali do p.. preč ?. Naozaj ma uklidňuje a lepšie sa mi zvláda útok a duševné neprajnictvo. Práve teraz je to výborný kameň. Musím si pozrieť ako ho spravne prečistiť… aby som nemala ho vziať do sprchy ako selenit ??

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre