atakamit

Farba: temne tyrkysový
Vzhľad: drobné kryštály v matičnej hornine
Výskyt: pomerne vzácny
Náleziská: USA, Austrália, Mexiko, Chile

Vlastnosti
Atakamit je novo objavený kryštál, ktorého vlastnosti zatiaľ neboli celkom preskúmané. V niektorých prípadoch sa dá ľahko pomýliť s chryzokolom, s ktorým zdieľa niektoré spoločné vlastnosti.
Už dnes je ale známe, že atakamit otvára doširoka tretie oko, napomáha vyvolávanie nádherných vidín a zaisťuje silné duchovné prepojenie. Bez ohľadu na jeho silu sa jedná o veľmi bezpečný kryštál, ktorý sa dá použiť k podnieteniu duchovných vízií či vizualizácií. Súčasne ide o kryštál vyznačujúci sa mimoriadnou čistotou. Pokiaľ ho použijete pri meditácii, vynesie vás bezpečne až do najvyšších možných meditačných rovín.
Atakamit v sebe skrýva obrovskú duchovnú pravdu a zaisťuje spojenie s vyššími duchovnými sprievodcami. Kryštál dobre pôsobí pri astrálnych cestách mimo telo – zvlášť v prípadoch, kedy zamierite do vyšších duchovných sfér.
Ochotne otvára vyššiu srdečnú čakru. Dokáže do ľudského života vniesť viac nepodmienenej lásky. Súčasne je schopný podnecovať činnosť detskej žľazy a funkciu imunitného systému.

Liečebné využitie
Atakamit čistí obličky, zaháňa strach a podnecuje vylučovanie na všetkých úrovniach. Jedná sa o účinný čistič éterického tela a čelnej čakry. Dá sa použiť pri liečbe pohlavných orgánov. Zvyšuje tiež odolnosť voči oparom a venerickým chorobám. Pokiaľ ho budete nosiť na krku, dokáže atakamit liečiť štítnu žľazu, otvárať krčnú čakru a napraviť zablokovanú schopnosť sebavyjadrenia, ktoré môže súvisieť práve s príliš silnou činnosťou štítnej žľazy. Upokojujúca zelená farba kryštálu na najjemnejšej duchovnej úrovni súčasne priaznivo pôsobí na nervový systém.

Umiestnenie
Kryštál položený na treťom oku podporuje schopnosť vizualizácie. Môžete ho tiež položiť na ktorýkoľvek iný orgán podľa okamžitej potreby. Pri meditácii alebo cestách mimo telo držte kryštál v dlaniach.

atakamit
atakamit

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre