chryzokol

Farba: zelený, modrý, tyrkysový
Vzhľad: matný, často s prúžkami alebo inklúziami
Výskyt: bežný
Náleziská: USA, Veľká Británia, Mexiko, Chile, Peru, Zair, Rusko

Vlastnosti
Chryzokol je pokojný a pohodový kameň. Pomáha pri meditácii a komunikácii. Pokiaľ ho máte doma, vyháňa negatívne energie každého druhu, čo vám pomôže reagovať na neustále sa meniace situácie s kľudom, vyrovnanosťou a zásobami vnútorných síl. Má blahodárny účinok na vzťahy, ktoré sa jeho zásluhou stávajú stabilnými a pevnými ako skala. Kryštál pôsobí blahodárne na domov ako celok i na vzťahy medzi jednotlivými ľuďmi.
Chryzokol má ukľudňujúci a očistný vplyv. Dodáva novú energiu čakrám a napomáha osobnému spojeniu s vyšším božským svetom. Z čakry solar plexu odstraňuje chryzokol negatívne emócie (napríklad pocit viny) a mení deštruktívne citové naprogramovanie osobnosti v pravý opak. Na úrovni srdečnej čakry hojí bolesti srdca a zvyšuje schopnosť milovať. V oblasti krku zlepšuje komunikáciu, ale súčasne pomáha tiež rozpoznať, kedy je lepšie mlčať. V treťom oku otvára schopnosť duševného videnia.
Na duševnej úrovni posilňuje chryzokol vnútorný pokoj a vyrovnanosť. Prejavuje sa tiež prospešne rastúcou sebadôverou a vnímavosťou. Zvyšuje osobnú silu a podnecuje prejavy tvorivých schopností. Pomáha prekonávať rôzne fóbie, potláča negatívne naladenie a dodáva motiváciu všetkým, ktorí jej majú nedostatok.

Liečebné využitie
Chryzokol lieči artritídu, choroby kostí, svalové kŕče, problémy zažívacieho traktu, vredy, krvné choroby a problémy spojené s pľúcami. Zbavuje pečeň, obličky a črevá toxických látok. Zlepšuje okysličovanie krvi a bunkové štruktúry pľúc, čím sa zvyšuje ich kapacita. Napomáha regenerácii podžalúdkovej žľazy, reguluje hladinu inzulínu a udržuje rovnováhu v krvi. Tiež posilňuje svaly a uvoľňuje svalové kŕče. Svojim upokojujúcim vplyvom hojí infekcie, najmä krku a mandlí. Znižuje krvný tlak a lieči popáleniny. Uľavuje od bolesti pri artritíde, posilňuje štítnu žľazu a blahodárne pôsobí na metabolizmus. Jedná sa o vynikajúci kameň pre ženy, nakoľko pomáha potláčať menštruačné kŕče. Na vyššej úrovni potláča lymfu.

Umiestnenie
Podľa potreby sa dá pokladať na kožu alebo na tretie oko.

chryzokol chryzokol
chryzokol chryzokol

chryzokol
chryzokol

7 komentárov

 • arana píše:

  oslovil ma , láska na prvý pohľad, a hľa, vlastnosti odhalili, že je to to, čo potrebujem

 • danusa píše:

  tak by to malo byť 🙂

 • Marek k: píše:

  Super popisany drahokam nie kamen drahokam vedel som onom co to ale toto ma utvrdilo ze je to super drahokam 😉 dakujem

 • danusa píše:

  hehe, áno, jeden z mojich obľúbených, tá farebná kombinácia je proste dokonalá 🙂

 • šutr :) píše:

  Ahojte pred dvoma dňami som si kúpil pár kamienkov v predajni : nefrit , červený mesačný kameň,jaspis taký zltohnedy a je ňom dutina so zelenými kryštálmi (asi čmeliačí jaspis s prasolitom(zelený kremeň) a Quantum Quattro- kameň z kamenov: chryzokol, azurit,malachit,dioptas,stichtit,kremeň a sú na ňom pár červené fľaky kupritu vedeli by ste my napísať že aké má účinky ??

  1. jirik píše:

   šutr 🙂 otestuj a uvidíš…

 • danusa píše:

  tak to fakt neviem 🙂 asi nejaká kombinácia účinkov prítomných kameňov, ale aká presne, to neviem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre