danburit

Farba: ružový, žltý, biely, fialový
Vzhľad: číry s ryhami
Výskyt: bežný
Náleziská: USA, Česká republika, Rusko, Švajčiarsko, Japonsko, Mexiko, Barma

Vlastnosti
Danburit je silne duchovný kameň, ktorý prenáša čisté vibrácie a pracuje na vlne srdečnej energie. Aktivuje intelektuálne schopnosti, ako aj vyššie vedomie, pretože spája svojho nositeľa s vyššou anjelskou ríšou. Jeho oslnivá brilantnosť je výsledkom pôsobenia kozmického svetla. O danburite sa niekedy hovorí v súvislosti s budhizmom, kde jeho kryštály prinášajú osvietenie a duchovný jas. Svojmu nositeľovi ukazuje cestu smerujúcu do budúcnosti.
Nosenie danburitu udržuje spojenie s nekonečnou vyššou múdrosťou. Ak tento kryštál použijete pri meditácii, uvedie vás do vyššieho stavu vedomia a pomôže vám nadviazať kontakt s vnútorným sprievodcom.
Danburit svojmu majiteľovi výborne pomáha zvládať hlboké zásadné zmeny a dodáva schopnosť nechať minulosť minulosťou. Dokáže prečisťovať karmu a pomáha v ďalšej ceste. Pomáha duši, aby vydať sa novým smerom. Ak kryštál umiestnime k lôžku umierajúceho, bude ho sprevádzať na ceste za hranice smrti a umožní, aby jeho vedomie prešlo duchovnou premenou.
V duchovnej rovine danburit podnecuje činnosť tretieho oka a korunnej a vyššej korunnej čakry a otvára ich až na štrnástu úroveň. Vyrovnáva srdečnú čakru s vyššími korunnými čakrami a prečisťuje auru. Prináša priezračné, jasné zrozumiteľné sny. Pokiaľ ide o duševný život, potláča danburit prejavy neposlušnosti a vnáša do duše trpezlivosť, kľud a mier.

Liečebné využitie
Danburit je veľmi účinný liečivý kameň. Uzdravuje alergie a chronické choroby. Súčasne má i silný detoxikačný účinok. Blahodárne pôsobí na pečeň a močový mechúr. Ak je to potrebné, pomáha zvyšovať telesnú hmotnosť. Priaznivo pôsobí na činnosť svalov a rozvoj motorických funkcií.

Umiestnenie
Položte kryštál na potrebné miesto, zvlášť na srdce. Zasuňte pod vankúš, čím vyvoláte kľudné a zrozumiteľné sny.

Ružový danburit otvára srdce a učí nás milovať seba samých.

danburit biely danburit biely
danburit biely danburit biely

danburit ruzovy
danburit ružový

16 komentárov

 • Dan píše:

  Dobrý deň viete mi niekto poradit kde by som kupil tento mimoriadny kameň v podobe privesku ? Vo všetkych e-shopoch je už vypredany čo som našiel na internete.
  Ďakujem.

 • Dan píše:

  Vďaka na ebay som to už pozeral len žial nemam embosovanú kartu a vlastne ani nemam skúsenosť s nákupom cez ebay budem musieť nájsť niekoho kto s tým vie zaobchádzať.

 • Zdenka píše:

  nákup je bezpečný a na ebay sa dajú zohnať kamienky lacnejšie a v dobrej kvalite, majú veľký výber a niektoré kamene, ktoré sa na Slovensku nedajú zohnať, tam majú tiež. takže skúste niekoho poprosiť, určite sa to oplatí

 • Dan píše:

  to áno žial nepoznam nikoho kto tak nakupuje možno aj touto formou by som chcel poprosiť niekoho kto by bol ochotny úrobiť nakup namiesto mňa a nasledne by sme si to preposlali samozrejme dotyčnemu by som sa finančne odvďačnil. ak by mal niekto zaujem prosím napíšte .
  Ďakujem.

 • Dan píše:

  tak nieco som postudoval o nakupe cez e bay nieje nutnost embosovana karta a nasiel som aj presny navod ako nakupovať. tak horna správa sa ruši 🙂

 • Zdenka píše:

  takže sa Vám to podarilo? 🙂

 • Dan píše:

  áno našiel som si jeden krasny kúsok alebo on mňa 😀 čakam kedy príde

 • Zdenka píše:

  potom napíšte, ako to celé dopadlo 🙂 teším sa s Vami 🙂

 • Dan píše:

  Vďaka akúrat dnes dorazil je krásny má jemný nádych do ružova 🙂

 • ddd píše:

  Ako , prosim, dobijat danburit?dakujem

 • danusa píše:

  danburit nemá žiadne obmedzenia, takže sa dá naňho aplikovať každý postup – dobíjať sa môže na slnku, v mesačnom svite, na kryštáli, v búrke…

 • Iv píše:

  Muj syn asi jeden nasel … na zahrade je to mozne

 • danusa píše:

  Iv, všetko je možné 🙂

 • Anna píše:

  Ahoj Danusa
  Prosim o radu moje dvojtyzdnove miminko malo papa. Z nemocnice nas kvoli tomu pustili domov az po 11 dnoch. Ma za sebou vsetky mozne vysetrenia, ktore vysli dobre. Preto si myslim ze pricina bude skor psychicka ako fyzicka. Na priberanie hmotnosti som tu nasla danburit a unakit. Odporucila by si nam este nejaky kameň na tento problem? ????
  Dakujeme

 • danusa píše:

  Ahoj Anna, prvé, čo by som ti v tejto veci poradila je laktačná poradkyňa, tá by mala najlepšie vedieť pomôcť.
  Čo napadlo mňa je, že buď nie si v pohode a bábätko to z teba cíti alebo ješ niečo, čo ovplyvňuje chuť mlieka tak, že bábätku nechutí. V každom prípade odporúčam tu laktačnú poradkyňu. Okrem toho závery lekárov nemusia byť vždy relevantné, možno tvoje bábo je dosť na svoje potreby, len nespadá do nejakých tabuliek…
  Z kameňov by som ti odporučila mesačný kameň, ktorý je najlepší pre všetko týkajúce sa tehotenstva, pôrodu a kojenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre