diamant

Farba: priezračne biely, žltý, modrý, hnedý, ružový
Vzhľad: číry a priezračný
Výskyt: vzácny
Náleziská: Afrika, Austrália, Brazília, India, Rusko, USA

Vlastnosti
Diamant je symbolom čistoty. Jeho číre biele svetlo pomôže vniesť do vášho života súdržnosť a previazanosť. Pôsobí priaznivo na uchovávanie pevných vzťahov, vyvoláva lásku a dodáva priezračnosť do partnerských vzťahov. Diamant vnímaný ako symbol oddanosti a vernosti súčasne zvyšuje lásku, ktorú cíti manžel ku svojej žene. Po tisíce rokov slúži diamant tiež ako symbol bohatstva a býva považovaný za kameň, ktorého prostredníctvom sa dá dávať najavo materiálny dostatok a súčasne ho k sebe priťahovať. Čím väčší kameň je, tým väčšiu hojnosť prináša. Veľké diamanty dokážu tiež účinne blokovať geopatogénne zóny spoločne s elektromagnetickými poruchami a poslúži aj ako obrana proti negatívnemu pôsobeniu mobilných telefónov.
Diamant funguje ako zosilňovač energie, pričom sa jedná o jeden z mála kameňov, ktoré nie je treba nikdy znova dobíjať. Energiu zosilňuje bez ohľadu na to, z akého zdroja pochádza. Veľmi účinne funguje tiež, keď sa použije spolu s ďalším kryštálom k liečbe – v takom prípade zvyšuje liečivú silu druhého kameňa. Súčasne ale platí, rovnako dobre ako pozitívnu energiu dokáže zosilňovať aj negatívnu. Na jemnej vyššej úrovni zaceľuje „trhliny“ v aure, pretože jej dodáva novú energiu.
Po psychologickej stránke patrí medzi vlastnosti stelesňovaná diamantom odvaha, neporaziteľnosť a odhodlanosť. Nemilosrdné svetlo vychádzajúce z diamantu, ale súčasne odhalí všetko, čo je negatívne a vyžaduje premenu. Diamant uľavuje od citovej duševnej trýzne, mierni strach a ponúka možnosti nových začiatkov. Jedná sa o kameň podporujúci tvorivé schopnosti, pretože rozvíja predstavivosť a invenciu svojho majiteľa.
V duševnom živote zaisťuje diamant spojenie medzi rozumom a vyšším vedomím. Prináša schopnosť jasného myslenia a pomáha pri ceste za osvietením.
Na duchovnej úrovni čistí diamant auru od všetkého, čo narúša vnútorné svetlo a pomáha rozžiariť vnútorný jas ľudskej duše. Pripomenie vám, kam vaša duša smeruje a pomáha pri duchovnom rozvoji. Aktivuje korunnú čakru, ktorú spája s vyšším, božským svetlom.

Liečebné využitie
Diamant lieči zelený očný zákal, rozjasňuje zrak a blahodárne pôsobí i na mozog. Pomáha uzdravovať alergie a chronické problémy. Obnovuje rovnováhu metabolizmu. Tradične sa používal proti účinkom jedov.

Umiestnenie
Noste ho na holej koži alebo položte na potrebné miesto. Zvlášť silné účinky sa dostavia, ak ho budete nosiť ako náušnice – zvlášť pôsobí proti žiareniu z mobilných telefónov.

diamant modry diamant surovy
diamant modrý diamant surový

2 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre