fuchsit

Farba: zelený
Vzhľad: podobný sľude
Výskyt: dá sa nájsť v špecializovaných obchodoch
Náleziská: Brazília

Vlastnosti
Fuchsit dokáže predávať znalosti vysokej praktickej hodnoty, okrem iného informácie o využití rastlín pre liečbu a holistickom liečení. Svojmu majiteľovi poradí, ako využívať holistické postupy a ako využívať služby vyššieho sprievodcu v záležitostiach týkajúcich sa zdravia a pohody. Fuchsit vám pomôže porozumieť vzťahom s ostatnými ľuďmi. Je úzko spojený so základnými otázkami života.
V duševnej rovine sa fuchsit dotýka problému závislosti pretrvávajúcej z minulých životov až do súčasnosti. Potláča sklony k mučeníctvu. Výborne poslúži ľuďom, ktorí prijali rolu záchrancu či spasiteľa (či už ide o pomoc jednotlivcovi, alebo skupine), aby sa obratom nestali obeťami. Fuchsit ukazuje, ako slúžiť druhým bez toho, aby to znamenalo spadnutie do mocenských pút alebo falošnej pokory. Fuchsit prepožičiava schopnosť posúdiť správne vlastnú cestu.
Fuchsit ukazuje, ako vykonať to, čo je správne a nevyhnutné k duševnému rastu ostatných. Súčasne napovie, ako zachovať pokoj v situáciách, kedy naši blízky musia zvládnuť svoje vlastné lekcie. Kryštál v sebe spája nepodmienenú lásku s racionálnym postojom, keď vieme povedať „Už viac nie.“ Vie významne zapôsobiť v situáciách, kedy síce zdanlivo pomáhate, ale v skutočnosti si len vychutnávate uspokojenie z toho, že je na vás niekto závislý. Fuchsit ponúkne vašej duši rovnako ako duši druhého možnosť, aby sa vydala po svojej vlastnej, jedinečnej ceste.

Zvlášť pomáha pri problematickej „identifikácii s rolou pacienta“ v rodine alebo v skupine sprevádzanej nerovnováhou či napätím vo vzťahoch. Často sa stáva, že takýto „pacient“ zostáva vo svojom nedobrom stave proste preto, že na neho rodina alebo skupina vyvíja podvedomý tlak s cieľom jeho „chorobu“ či závislosť udržať. Fuchsit dodáva takémuto „pacientovi“ silu dosiahnuť pohodu a zdravie a súčasne sa vymaniť z rodinného konfliktu. Tento kameň prekonáva závislosť a vie čeliť citovému vydieraniu. Predáva nám schopnosť nenechať sa zlomiť traumou alebo citovým vypätím.

Liečebné využitie
Fuchsit zosilňuje energiu iných kryštálov alebo ďalších pomôcok tým, že ju predáva ďalej. Dodáva energiu do najnižších úrovní tela a udržuje rovnováhu. Odstraňuje bloky spôsobené prebytkom energie tým, že ju presúva na patričné miesta. Udržuje v náležitom pomere počet bielych a červených krviniek lieči syndróm karpálneho tunelu spolu s dôsledkami opakovaného prepínania. Narovnáva chrbticu. Zvyšuje pohyblivosť a prispôsobivosť svalovému a kostrovému systému.

Umiestnenie
Dá sa umiestniť podľa potreby alebo počas meditácie držať v ruke.

fuchsit
fuchsit

jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre