galenit

Farba: kávovo šedofialový
Vzhľad: malé lesklé kúsky alebo väčšie zrná
Výskyt: bežný
Náleziská: USA, Veľká Británia, Rusko

Vlastnosti
Galenit je kameňom harmónie, ktorý prináša rovnováhu na všetkých úrovniach a uvádza do súladu s fyzickou, éterickou a duševnou stránkou ľudskej osobnosti. Funguje ako uzemňovací kameň schopný ukotviť a správne „vycentrovať“ svojho nositeľa. Pomáha pri holistickej liečbe. Výborne poslúži lekárom, homeopatom a bylinkárom. Povzbudzuje k ďalšiemu skúmaniu sveta a k opätovným pokusom. Galenit otvára myseľ, dodáva myšlienkam širšie rozmery a zaháňa sebapodceňovanie založené na nepríjemných predošlých skúsenostiach.

Liečebné využitie
Galenit potláča zápaly a vyrážky. Podnecuje krvný obeh, blahodárne pôsobí na tepny, zvyšuje ukladanie selénu a zinku v organizme. Má priaznivý vplyv na vlasy.

Umiestnenie
Dá sa prikladať podľa potreby. Nakoľko základnou zložkou galenitu je olovo, musí sa elixír robiť nepriamou metódou alebo aplikovať zvonka na neporušenú kožu.

galenit achat
galenit galenit

4 komentárov

  • Jaroslava píše:

    Dobrý večer želám.Chcela by som sa informovať a poprosiť o radu ako čistiť a nabíjať galenit,nenašla som to tu 🙁 Taktiež som si kúpila viacero surových neopracovaných kameňov.Chcem sa spýtať či ich môžem čistiť a nabíjať tak ako opracované kamene.Prepáčte moju nevedomosť,ale len nedávno som sa začala zaujímať o kamene.Vopred ďakujem za odpoveď 😉 PS:Super stránka,dostala som odporučenie a veľmi som spokojná.

  • danusa píše:

    ahoj Jarka,
    ak Ti nevadí, tak prosím tykaj, tu je jednoduchšie tykať 🙂
    galenit je sulfid olovnatý a tak rozmýšľam nad tým, či by mu mohla vadiť voda, alebo nie… ak by si z neho chcela robiť elixír, tak rozhodne iba nepriamou metódou, ale pri čistení by nemala vadiť. v každom prípade ale skús ho radšej iba podržať pod tečúcou vodou minútku, lebo dlhodobý kúpeľ vo vode by mu nemusel prospieť. v každom prípade je ale bezpečné čistiť/vybíjať všetky kamene na hematite alebo v dyme vonnej tyčinky. nabíjať by sa mohol na slnku, mesiaci, krištáli… tam nemá žiadne obmedzenia.
    neopracované kamene môžeš čistiť a nabíjať rovnako, ako opracované.

    som rada, že sa Ti stránka páči a prepáč, že mi odpoveď toľko trvala, ja som v tomto pomerne výrazne nemožná 🙂

    1. Jaroslava píše:

      Danuška,ďakujem za odpoveď.Teraz keď bol super spln,tak deň predtým som všetky kamene ktoré mám deň predtým umyla vodou a potom som ich dala do mikroténového sáčka,ktorý som poprepichovala a na 24 hodín som ich všetky zakopala.V deň splnu som ich všetky nechala cez noc nabíjať na vonkajšej parapete.Neviem či som spravila dobre lebo boli medzi nimi aj kamene ktoré sa majú nabíjať na slniečku.Danuška,mám na Teba ešte zopár otázok,nerada otravujem,ale Ty si asi jediná osôbka ktorá mi poradí.Chcela by som sa informovať,či môžem kamene nabíjať na vonkajšej parapete aj keď mrzne,ďalej keď ich nabijem a nenosím ich,nestrácajú svoju moc?Ako sa majú skladovať,čítala som že by mali byť na svetle je to pravda?Ja ich mám v sklennej odokrytej miske v kúpelni v skrinke lebo nechcem aby na ne zbytočne sadal prach,len neviem či je to správne…a ešte posledná otázočka(konečne že?)…píšeš že kamene sa môžu čistiť v dyme vonnej tyčinky,chcem sa spýtať ako dlho to má asi trvať.Vopred Ti zo srdca ďakujem za odpoveď a želám Ti všetko len to najlepšie a najkrajšie,nech sa Ti v živote darí a ďakujem za všetkých ktorým tu pomáhaš odpovedať na ich otázky a problémy.ĎAKUJEM 🙂

      1. danusa píše:

        s radosťou Jarka 🙂
        Tvoje kamene si určite vrnia blahom, ako sa o ne fantasticky staráš 🙂
        nabíjanie na mesiaci je dobré pre všetky, väčšina sa môže nabíjať na slnku, ale na mesiaci všetky, takže tým sa nedá nič pokaziť.
        keď mrzne, tak by to malo byť ok, nemyslím, že by mráz nejaký poškodil, možno krehkejšie by som nedávala von, ale v zásade by sa nemalo nič stať.
        keď ich nenosíš a sú len tak niekde položené, tak strácajú moc rovnako, ale pomalšie, ako keby si ich používala, takže ak sú dlho nepoužívané a potom ich potrebuješ, tak je dobré ich zas vybiť a nabiť, nech pôsobia plnou silou.
        áno, kamene sa radi „kukajú“ 🙂 takže kdekoľvek, len nech majú voľný výhľad. nemusí to byť žiadne slnečné miesto alebo zvlášť svetlé, len nech majú voľný výhľad. sklenená miska je super, ale daj ju radšej von zo skrine.
        v dyme sa čistia tak, že ich pár krát pretiahneš rukou cez dym. koľko krát, to záleží od Tvojej trpezlivosti a ochoty 🙂 ja nemám veľmi nervy na takéto aktivity, takže volím obvykle spôsoby, ktoré neobnášajú žiadnu prácu 😀

        kľudne sa pýtaj, koľko potrebuješ, nesľubujem rýchle reakcie, ale zato určité 😀
        ďakujem Ti veľmi pekne, Tebe želám to isté a nech sa to aj naozaj splní! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre