horsky kristal

Farba: číry
Vzhľad: podlhovasté zašpicatené kryštály, priehľadné, mliečne alebo žliabkované, často v trsoch
Výskyt: bežný
Náleziská: po celom svete

Vlastnosti
Horský krištáľ je vďaka svojej jedinečnej špirálovej kryštalickej forme najúčinnejší liečivý kryštál a najsilnejší zosilňovač energie na tejto planéte. Pohlcuje, ukladá, uvoľňuje a reguluje energiu. Okrem toho ju dokáže výborne odblokovať. Ak sú akupunktúrne ihličky pokryté krištáľom, stúpne ich účinnosť o desať percent. Ako ukázala Kirlianova fotografia, vaše biomagnetické pole sa v prípade, že držíte v ruke horský krištáľ, zdvojnásobí. Súčasne krištáľ odstraňuje svalové kŕče a chráni pred radiáciou. Vytvára elektromagnetické vlny a odstraňuje elektromagnetický náboj.
Práca s horským krištáľom na vibračnej úrovni umožňuje naladenie na špecifickú energiu, ktorú potrebujeme na uzdravenie alebo na splnenie duchovnej úlohy. Uvádza energiu do najdokonalejšieho možného stavu a odstraňuje vzniknutú nerovnováhu. Čistí a uzdravuje jednotlivé orgány a jemnejšie vyššie telá. Súčasne vedie ku hlbokému prečisteniu duše a spojeniu duševnej dimenzie s mysľou.
Na duchovnej úrovni zvyšuje horský krištáľ energiu na najvyššiu možnú mieru. Vyskytuje sa v mnohých farbách. Číry krištáľ funguje na všetkých rovinách bytia. Horské krištále v sebe ukladajú informácie ako prírodný počítač a súčasne predstavujú duchovnú knižnicu, ktorá čaká, až do nej niekto vstúpi. Krištáľ je tiež vybavený schopnosťou rozpúšťať karmickú sejbu. Zvyšuje duševné schopnosti a naladí vás na duchovné účely, pre ktoré ste vybratí. Ak sa použije pri meditácii, dokáže odfiltrovať všetky rušivé vplyvy. Je najúčinnejším príjemcom naprogramovania.
Na mentálnej úrovni napomáha sústredeniu a uvoľňuje dosiaľ uzamknutú pamäť. Horský krištáľ je vynikajúci sporiteľ energie. Keď ho pripevníte k palivovému systému automobilu, dokáže znížiť spotrebu pohonných hmôt.
Horský krištáľ máva rôzne tvarované plochy podľa toho, ako rýchlo vznikal. Tieto tvary majú obrovský význam.

Liečebné využitie
Horský krištáľ je najdokonalejší liečivý kameň a dá s použiť pri riešení akéhokoľvek problému. Podporuje činnosť imunitného systému a uvádza telo do rovnováhy. Výborne pôsobí pri hojení popálenín. Uvádza do vzájomnej harmónie čakry a dostáva ich do súladu s vyššími jemnými telami.

Umiestnenie
Priložte podľa potreby.

Čierny krištáľ pomáha v kontakte s ľuďmi a potláča strach. Upokojuje myseľ, pomáha porozumieť vlastnej duchovnej podstate a povzbudzuje nádej. Blahodárne pôsobí na orgány v hornej polovici tela. Čistí prúdenie krvi a posilňuje imunitný systém.

Zlatý krištáľ (s prírodnou vrstvou chrómu, nažltlý, priehľadný) umožňuje duchovnú komunikáciu medzi dvoma svetmi a to i na veľkú vzdialenosť. Súčasne dodáva väčšiu silu liečeniu na všetkých úrovniach.

Zelený krištáľ otvára a stabilizuje srdečnú čakru. Mení negatívne energie, podnecuje kreativitu a udržuje v rovnováhe žľazy s vnútornou sekréciou.

Pestrý (harlekýnsky) krištáľ v sebe máva strunky červených tancujúcich bodov. Spája základnú a srdečnú čakru s korunnou čakrou, čím zvyšuje telesnú a duchovnú vitalitu. Udržuje v rovnováhe polarity meridiánov a ukotvuje ich do éterickej roviny. Vytvára harmóniu na úrovni vyššieho a fyzického nervového systému. Pestrý krištáľ pomáha pri prejavoch univerzálnej všeobjímajúcej lásky a funguje ako most medzi duchovným a fyzickým svetom. Pri liečbe posilňuje cievy a pamäť, pomáha prekonávať nedostatočnú činnosť štítnej žľazy. Aktivuje vôľu k uzdraveniu a odstraňuje nerovnováhy. Súčasne pomáha proti malomyseľnosti.

Lítiový krištáľ (prírodne sfarbený s fialovočervenými bodkami) pôsobí ako prírodné antidepresívum. Jeho mocná liečivá energia jemne odhaľuje okolnosti vyvolávajúce depresie. Neutralizuje zakorenený strach a trápenie. Dokáže preniknúť do minulých životov, kde môže odstrániť korene citovej nerovnováhy pretrvávajúce do súčasného života. Lítiový krištáľ je vynikajúcim očistným prostriedkom na čakry. Dokáže tiež čistiť vodu. Mimoriadne účinný je pre liečiteľov rastlín a zvierat.

Prírodný titán je votkaný do krištáľu, ktorý má potom rovnaké vlastnosti ako krištáľ dúhovej aury. Často býva vrastený do krištáľu v podobe kameňa obohateného titánom.

Prírodná dúha, ktorá sa nachádza v mnohých krištáľoch, zvyšuje vnímavosť k univerzálnej láske, zaháňa všetko negatívne a rozptyľuje liečivú energiu do tela i do okolitého prostredia.

Tangerský krištáľ (v prírodnej podobe je priehľadný oranžový) je vynikajúci kameň na liečenie následkov šoku a tráum, najmä na duševnej úrovni. Dá sa použiť na opätovné nadobudnutie vlastnej duše a na liečenie následkov duševných útokov. Tangerským krištáľom môžeme liečiť minulé životy. Blahodárne pôsobí v situáciách, kedy duša cíti, že sa dopustila chyby, za ktorú musí teraz platiť. Duša sa od krištáľu učí hľadať v každej skúsenosti nejaký dar. Tangerský krištáľ aktivuje a harmonizuje duchovnú čakru, pričom súčasne podnecuje prúdenie kreatívnej energie. Môže vás sprevádzať až za hranice toho, čomu ste boli dosiaľ ochotní veriť a zavedie vás k novým, pozitívnejším vibráciám. Názorne ukazuje, ako „podobné priťahuje podobné“.

Tibetský krištáľ sa vyskytuje v podobe kryštálov s jedným alebo dvoma hrotmi. Vnútri niekedy môže skrývať čiernu bodku. Prináša v sebe rezonanciu s tibetskou a ezoterickou múdrosťou, ktorá v končinách, odkiaľ pochádza, po dlhú dobu rozkvitala. Pri meditácii s tibetským krištáľom sa dá na túto múdrosť napojiť. Takto získané informácie potom môžeme inštinktívne použiť pri liečbe a duchovných cvičeniach. Krištáľ umožňuje prístup k záznamom Akáše. Tento zriedený, ale napriek tomu uzemnený kameň je obdarený silno sústredenou energiou, ktorá vstupuje do tela, vedie k hlbokému uzdraveniu a dodáva silu jemnému vyššiemu telu. Keď sa používa na fyzické telo, očistí v ňom všetky meridiány a dodá im energiu.

horsky kristal kristal litiovy
horský krištáľ krištáľ lítiový

kristal modry kristal nepalsky
krištáľ modrý krištáľ nepálsky

kristal oranzovy kristal ruzovy ohnivy
krištáľ oranžový krištáľ ružový ohnivý

kristal tangersky kristal tibetsky
krištáľ tangerský krištáľ tibetský

kristal zeleny kristal zlty
krištáľ zelený krištáľ žltý

kristal dendricky
krištáľ dendrický

93 komentárov

 • sú nádherne. píše:

  Takéto kamene sú silou v prírode…Verím že vedia pomôcť…

 • danusa píše:

  vedia pomôcť, sú zázračné, tak ako všetko na tomto svete 🙂

 • Lilly píše:

  křišťál vybroušený do špice (oboustranně) má speciální účinky? Je tu psáno, že záleží na tvaru, ale nic bližšího.
  Předem dík za odpověď

 • danusa píše:

  kameň s dvomi hrotmi dokáže vyžarovať alebo pohlcovať energiu na oboch koncoch súčasne. sú to kamene rovnováhy, ktoré v sebe zahŕňajú ducha aj hmotu a fungujú ako most medzi dvoma energetickými bodmi. používajú sa na liečenie, pretože dokážu pohlcovať negatívnu energiu a rušiť staré vzorce správania sa aj myslenia a to pomáha prekonávať rôzne závislosti. môžu sa používať aj k opätovnému začleneniu doteraz zablokovaných častí nášho ja. položené na treťom oku pomáhajú telepaticky komunikovať.

  1. Dadka Šťastná píše:

   Zbožňujem krištáľ…mám súpravu z horského krištáľu náhrdelník+náramok+náušnice…v lete ho čistím na slnku, v zime pod tečúcou vodou, nie som si však istá, či je to správne…je aj nejaký iný spôsob čistenia…Danuška poradíš?

  2. danusa píše:

   Dadka, horský krištáľ netreba nabíjať, takže ho stačí čistiť a rozdiel medzi čistením a nabíjaním je ten, že pri čistení sa kameň zbavuje vecí, ktoré do seba nabral – nakoniec na to kamene používame, aby do seba nabrali veci, ktoré my nechceme a tým čistením ich dáme preč zase z kameňa, aby sme si ich nezobrali naspäť a nabíjaním mu dávame silu, aby zas mohol do seba tie veci naberať. no a na slnku, mesiaci a horskom krištáli sa nabíja a čistí sa vodou, na hematite, v dyme… a to je asi všetko, čo ma napadne 🙂

   1. Dadka Šťastná píše:

    Ďakujem, hviezdička…:-)

   2. danusa píše:

    🙂 hocikedy

 • jaguar418 píše:

  Dobrý večer. Poraďte prosím aký krištáľ
  Je potrebný na zabránenie dušiam do rokut

 • jaguar418 píše:

  Aby nenavštívili príbytok. Ďakujem

 • danusa píše:

  ahoj jaguar 🙂 neviem, ktorý kameň zabraňuje dušiam navštíviť príbytok, možno by mohol pomôcť selenit, ktorý je všeobecne ochranným kameňom pre domov. ale najlepšie spravíš, keď si pozrieš tento zoznam, kde možno je niečo, čo Ti viac pomôže, ale pod názvom, ktorý ma teraz nenapadol.

 • NIKI píše:

  Selenit je super silný kameň kameň (mám ich zopár v izbe) ktorý sa dá kúpiť jak vo forme vežičky cca 200-300 gramov, tak i vo forme svietnika cca 900 gramov (nádherný je aj ako oranžový) všetko cca 8-14 EUR, a dobrý je aj ametyst na tele, pri tele, pod vankúšom.

  Avšak spoľahlivý spôsob je zavolať archanjela Michaela aby príbytok očistil a chránil pred nízkymi entitami, energiami a on to ochotne urobí 😉
  Volať cca raz denne

 • bea píše:

  naozaj pomahaju

 • ondrej píše:

  Zdravim, mam na predaj ciry horsky kristal, v baleni po 5kg, obsahuje cca 300 ks kristalovych hrotov. Dlzka hrotu cca 2-7 cm. Krajina povodu Brazilia. Cena 50eur za 5kg balenie. Ak by mal niekto zaujem, volajte na 0911647089 alebo piste na ondrej.oros@gmail.com

 • Kinkdzaba píše:

  Danusa:Patri kristal medzi univerzalne kamene?

 • danusa píše:

  dá sa to tak povedať.

 • Kinkdzaba píše:

  Danusa:

  Ahoj co to znamena,ak sa povie,ze je kristal univerzalny?

 • danusa píše:

  no, to znamená, že je užitočný za akýchkoľvek fyzických a duševných okolností, lebo nemá špecifické pôsobenie na nejakú konkrétnu oblasť. a navyše je ako jediný (pokiaľ je mi známe) programovateľný, čiže si z neho môžeš vyrobiť kameň na to konkrétne použitie, ktoré aktuálne potrebuješ.

 • Krištál píše:

  Mám náramok z číreho krištálu. Môžem dostať z neho nejaké schopnosti alebo mi z niečim pomáha?

 • danusa píše:

  môže sa z Teba stať napríklad superman alebo spiderman 🙂

 • Rado píše:

  Ahoj Danusa, prosim ta mozes mi napisat nejake spolahlive stranky kde sa da objednat krystal ?? dakujem 🙂

  1. raziel píše:

   TOP EGO.

  2. raziel píše:

   Sorry TOP EGO

   1. raziel píše:

    Prečo to stále píše top EGO,keď píšem TOP GEO. 🙄

    1. raziel píše:

     Hurá, je to obchod TOP GEO , je to nemecký obchod ktorý prevádzkuje česká rodina Zajíčkovcov.Menu je v cz jazyku , a je tam obrovský výber.Odporúčam.

 • danusa píše:

  ahoj Rado, ak máš kreditnú alebo debetnú kartu, tak je najlepšie nakupovať na ebay. na americkom predáva veľa ľudí z ázie a tí majú dobré ceny a často žiadne alebo veľmi nízke poštovné. ak chceš nakupovať na slovensku, tak to nemám ani potuchy 🙂

  1. raziel píše:

   Najlepší obchod je určite TOP EGO.

 • Zdenka píše:

  ja zvyknem tiež nakupovať cez ebay… ale nie som si istá niekedy, či mi príde kameň alebo len sklíčko. dá sa to rozoznať cez obrázok?

 • danusa píše:

  tak keď kupuješ surové kamene, tak ľahko, keď šperky, tak ani veľmi nie 🙂 zaleží, čo kupuješ, ale konkrétne krištáľ sa dá ťažko spoznať takto v šperku, ak teda nemá nejakú viditeľnú vnútornú štruktúru. ale najhoršie sú podľa mňa lapis lazuli, tyrkys a citrín. však keď budeš mať niečo vyhliadnuté, daj sem link a mrkneme viacerí, to by mohlo pomôcť.

  1. Alica píše:

   Ahoj.Prečo sú ľalia lazuli,týka a vitrín najhoršie kamene? Aký kameň je vhodný na upchate žily?Ďakujem za odpoveď.

   1. Alica píše:

    oprava: lapis lazuli , tyrkys a citrín prečo sú najhoršie kamene?

  2. danusa píše:

   ahoj Alica, lapis lazuli, tyrkys a citrín sú najhoršie v zmysle falšovania. najťažšie je kúpiť z nich originál, lebo sú vzácne a ľahko sa falšujú, tak ich všetci falšujú a vydávajú za originály.
   na upchaté žily sú dobré tieto kamene – ametyst, ametrín, heliotrop (krveľ), citrín, granát, červený jaspis, lapis lazuli, opál, rubín, serpentín, sugilit, karneol, hematit, variscit

 • Ondrej píše:

  Zdravim, mam tip na e-shop s kamenmi za velkoobchodne ceny, kto ma zaujem napiste mi na mail (mail odstránený)

 • danusa píše:

  ahoj Ondrej, dala som dole Tvoj mail z komentáru, pretože toto nie je plocha na reklamu a už vôbec nie zadarmo 🙂

 • Zdenka píše:

  Danusa, myslíš že toto je horský kryštáľ? prípadne ako ho spoznám na ebay?
  http://www.ebay.co.uk/itm/191343363641?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

  vopred ďakujem za odpoveď 🙂

 • danusa píše:

  ahoj Zdenka 🙂 určite to je krištáľ, pretože všetky iné kamene takéhoto tvaru a farby by boli výrazne drahšie. aj na krištáľ tejto veľkosti je to lacné, ale to asi preto, že je zakalený a nie priesvitný, ale podľa mňa je to krásny kúsok.

 • Zdenka píše:

  a myslíš že sa dá použiť na nabíjanie ostatných kamienkov? lebo za týmto účelom by som si ho chcela kúpiť
  O:-)

 • Zdenka píše:

  Danusa, ešte som ti chcela ukázať tento nádherný http://www.ebay.co.uk/itm/172g-Natural-Clear-Green-Ghost-pyramid-QUARTZ-Crystal-Cluster-Specimen-5234-/381287276172?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item58c67e1e8c

  ten si kúpiť nechcem takže ak by si mala záujem neváhaj 😉
  inak nerozumiem celkom čisteniu na krištáľoch, konkrétne či na týchto sa to môže. ja mám takú jednú drúzu …keď budem mať čas tak ju odfotím a najmä neviem ako to sem vložiť, takže to skúsim urobiť.. a chcela by som vedieť či je na nabíjanie vhodná.
  predali mi ju ako krištáľ ale nie som si istá či nie je achát. tak potom to vložím. – stále sa je čo učiť 🙂

 • danusa píše:

  prepáč Zdenka, nejak som sa zamotala 🙂 noo, fajný krištáľ 🙂 och, ďakujem Ti, ale ja už mám nákupy kameňov pre tento život vybavené 🙂 ja už nakupujem iba kamene zvyšujúce estetickú hodnotu, čiže šperky 🙂
  na krištáľoch sa nabíja, čistí sa na hematite a funguje to tak, že aj krištáľ a hematit sa samé čistia a samé nabíjajú a hematit vie z iných kameňov odoberať energie a krištáľ vie iným kameňom dodávať energie. každý krištáľ je vhodný na nabíjanie iných kameňov, len väčšie kusy ako drúzy napríklad majú tú výhodu, že sa na ne zmestí viac kameňov 🙂 no a určite majú väčšiu silu, lebo sú väčšie a neupravované a tak je šanca, že nabijú rýchlejšie a/alebo silnejšie než malý kamienok, ktorý sa dotýka nabíjaného kameňa.
  čo sa týka vkladania obrázkov, tak to žiaľ nie je možné… 🙁 čiže keď chceš poslať obrázok, tak ho uploadni na nejakú stránku, kde sa dávajú obrázky (picasa, fejsbook, čojaviemčo) a daj sem link, alebo mi ho pošli na mail (2012zavináčvzostup.sk), ale to zas uvidím iba ja.
  rozdiel medzi krištáľom a achátom je ľahko viditeľný – krištáľ tvorí kryštály a achát má takú nejasnú zmätočnú štruktúru. teda ak je to drúza, pri opracovaných kameňoch sa to nedá tak ľahko poznať 🙂

 • Zdenka píše:

  ahoj Danusa 🙂
  ďakujem, že sa mi tu toľko venuješ 😀 teším sa…
  moja krištáľová geoda vyzerá takto: http://fengsuej-obchod.sk/641-969-thickbox/krystalova-geoda-.jpg
  nechcelo sa mi to fotiť, tak som ju našla na nete… asi je to teda naozaj krištáľ. môžem ju teda používať ďalej na nabíjanie?
  ja mám jednu misku, kde mám hematity, tam dávam kamienky vybiť a potom ich dám do tejto geódy… hlavne tiež tie šperky.. stále sú tam nejaké náušnice položené 😀
  Takže je to ok?
  ďakujem za odpovede 🙂

 • danusa píše:

  no, skoro každému sa venujem, keď sa dá, len niekedy to celkom trvá, všakáno 🙂
  krásna geóda. jasné, že ju môžeš používať na nabíjanie.
  tak, ako to robíš, je to super, k tomu neni čo dodať 🙂

 • Karolina píše:

  Dobry den prosim vas snivalo sa mi ze mi padol kristal a ze sa rozbil teda Odštiepilo sa z neho a prednedavnom mi padol a odstiepilo sa mi z neho ale dala som si ho spat a dnes mi padol zase uz asi po tretí krat a ten kamienok mam strasne rada neviem kde je chyba

 • danusa píše:

  ahoj Karolína 🙂 asi nemáte byť spolu 🙁 skús ho dôkladne očistiť (niekoľko dní v miske s vodou a niekoľko dní na slnku alebo ak bude búrka, tak ho vylož von, ak máš kde, v búrke sa vybaví všetko naraz) a daj ešte jeden pokus a keď bude stále na odchode, tak ho nechaj ísť, daj ho niekam do prírody a nájdi si nový taký, ktorý budeš môcť mať tiež strašne rada.

 • Jaroslava píše:

  Ahoj Danuška.Chcela by som Ťa poprosiť o radu.Kúpila som si krištáľovú geodu (3,60 kg) a ametystovú drúzu.Chcem sa spýtať ako ich čistiť a nabíjať.Môžem čistiť ako bežné kamene pod tečúcou vodou a nabíjať na slniečku,prípadne mesiačiku?… alebo u geod a drúz je to inak?Vopred Ti ďakujem za odpoveď 😛

 • danusa píše:

  ahoj Jarka 🙂 waw, to je riadny kus kameňa 🙂 paráda. všetky kamene potrebujú rovnakú starostlivosť bez ohľadu na tvar a veľkosť. len s tým ametystom choď len na mesiac, lebo sa mu pokazí farba a pri kameni takej veľkosti by to bola asi škoda. leda, že by sa Ti lepšie hodil do priestoru ametyst jemnejšej farby 😀

 • Zuzana píše:

  Dobrý deň, zoznámili sme sa v nemocnici….dúfam, že som na správnej stránke.
  Želám Všetko dobré:-)

  1. danusa píše:

   dobrý deň Zuzka, napíšem Vám mail 🙂

 • Vlado píše:

  Ahojte chcem sa opýtať na brazílske horské kryštály. Z dvoch strán ostré. Potreboval by som ich 6 ks. Chcem si urobiť zariadenie proti chemtrails. Čo by to stálo?

  1. raziel píše:

   Proti chemtrails je najúčinnejšie octovanie.Kúp fĺašu obyčajného octu, nalej do mysky, a vystrč za okno.

 • danusa píše:

  ahoj Vlado, nemám tušenie, čo by to stálo, ale najjednoduchšie a pravdepodobne aj najlacnejšie je hľadať na americkom alebo anglickom ebayi. len počítaj s tým, že keď kupuješ z oblasti mimo EÚ, tak platíš clo + DPH za zásielku, ktorej hodnota je viac ako 20 USD vrátane poštovného.

 • Linda píše:

  Neviem sa rozhodnúť,poradíte mi? Chcem si kúpiť krištál,ale nvm či druzu,alebo geodu.Chcela by som to do priestoru,ale aby mi to prinieslo vnímavosť,cielavedomost,intuitivnosť,pokoj,nezávislost,samostatnosť,vyrovnanosť,koncentraciu,ale aj energiu.Ešte premýšlam nad rutilom(sagenit,venušine vlasy),že by som ho nosila na krku,alebo na ruke,ale neviem kde je vhodnejší

  1. danusa píše:

   ahoj Linda,
   geódu alebo drúzu si musíš rozhodnúť sama, čo sa týka efektu, tak je to jedno, čiže ide iba o to, čo sa Ti viac páči.
   keďže chceš riešiť veci, ktoré sa týkajú najmä hlavy, tak krk je lepšia voľba.

 • Linda píše:

  Videla som jednu naozaj krásnu druzičku,ale asi nie je dobre,ked mala len jeden vyraznejší hrot? Keby som si mala vybrat intuitivne vybrala by so si,ale nvm či som niekde nečítala,že druzy skor dodavaju energiu a geody zas nastoluju mier a harmoniu,je to pravda? Potrebujem,ale aj priebojnost a silu

 • Jana píše:

  Ahoj Danuška, mám otázky, ako som tu čítala, krištál sa nemusí nabíjat? Nabíja sa sám? Len sa čistí? Mán asi 20 kusov neopracovaných kryštálov, cca 3x3cm, môžem ich dať do misky a po vyčistení vo vode na nich nabíjať ostatné kamene? ( náramky). Môžem dať kryštalové a ruženínove drúzy do misky spolu a postaviť ich na stolík pri posteľ? Niekde na nete som čítala, že táto kombinácia eliminuje negatívne energie. Ďakujem veľmi pekne za odpovede. Jana

  1. danusa píše:

   ahoj Janka,
   krištáľ sa nemusí nič, stará sa o seba sám 🙂 jasné, tak nabíjaj.
   krištáľ zosilňuje efekt ostatných kameňov, takže je väčšinou dobrý doplnok. neviem, či spolu eliminujú negatívne energie, ale ruženín je vždy super a zosilnený krištáľom ešte viac 🙂

 • Spiritius píše:

  Ahojte, viete mi poradit ci je nejaka kniznica online kde mozno kupit knihy o lieceni s krystalmi v slovencine? Ake knihy by ste odporucali?
  V anglictine je velmi oblubena kniha od:
  Simon Lilly – The Complete Illustrated Guide to Crystal Healing

  1. danusa píše:

   ahoj Spiritus,
   to fakt neviem… ale googel snáď pomôže 🙂

   1. Spiritius píše:

    no zatial nic po slovensky som nenasiel.. 🙁

   2. danusa píše:

    tak skús po česky, toho je vždy oveľa viac

 • Viktória píše:

  Dobrý deň,
  Chcem sa podeliť o svoju skúsenosť s kryštálom …
  Nepátrala som či je pravý alebo A či AA ale kupovala som ho v obchodíku zabalený kus 6-8-10-12 EUR …
  Mala som ho na ľavej ruke a v danom čase som mala blízky kontakt s jedným extrémne negatívnym človekom a tzv energetickým upírom , zároveň som nebola v poriadku čo sa týka ženských zdravotným veci …
  A behom víkendu či pár dni tento náramok popraskal mal rôzne inklúzie čierne bodky vejarovite machule a mliečne zafarbenie skrátka škaredé praskliny a všetko možné čo si viete predstaviť , sama som bola šokovaná ako. Veľmi a v krátkom čase sa dôkazu rušivé frekvencie ktoré nesúladia s kryštálom manifestovať vyslovene fyzicky do kameňa , takze žiadna mystika a báchorky je to skratka fyzika … choroby myšlienky útoky a ľudí s nízkou rušivou frekvenciou sú viditeľne veľmi dobre hlavne na cirom kryštáli som veľmi vďačná ako mi to kameň jasne povedal. Bola som ho ukázať aj pani kde som ho kúpila a bola zhrozená vraj to ešte nevidela a rýchlo nech sa ho zbavím zakopem ho v lese lebo mi začne škodiť a odovzdávať danú frekvenciu spat že toto už neočistim. Bola to pre mna veľká škola a som nesmierne vďačná za to že kamienky tu pre nás sú a chránia nás ?

 • danusa píše:

  ahoj Viktória,
  prosím tykaj, tu si tykáme 🙂 super skúsenosť, ďakujem, že si sa podelila. kamene sú parádne, vlastne je tu veľa vecí, ktoré nám takto pomáhajú, len sme to zabudli. tak nech Ti pomáhajú aj ďalej 🙂

 • Sjuzi píše:

  vie mi prosím niekto povedať, ak je horský krištál popraskaný? Taký som ho kúpila. Teda dúfam, že je horský 🙄 Ďakujem

 • danusa píše:

  horský krištáľ je bezfarebný priesvitný priehľadný kremeň, takže ak toto všetko sedí, tak to je horský krištáľ. popraskaný je v poriadku.

 • Igor píše:

  Ahoj. Mám doma ametystovy prívesok, ktorý som dlho nenosil, horský kryštál (malý kameň), ktorý som tiež dlho nepoužíval a objednal som prívesok z čierneho turmalinu. Môžem ten ametyst a turmalin nosiť spolu, alebo sa „nemusia“. Kryštál by som chcel používať len počas noci na stolíku. A ako ich ponabijat. Ďakujem pekne za odpoveď

 • danusa píše:

  ahoj Igor,
  môžeš ich nosiť spolu.
  všetky môžeš vybíjať vo vode a nabíjať v mesačnom svite.

 • Evina píše:

  Dobrý deň, praskol mi včera náramok z kryštalu, mala som ho vedla ruženínu? Viete mi povedať čo to môze znamenat? Nepraskla gumicka ale kameň…

 • danusa píše:

  ahoj Evina,
  to naozaj neviem a myslím, že si s tým nemusíš robiť starosti, proste ho vráť prírode a keď chceš, kúp si nový.

 • Ivana píše:

  Ahoj, Danka. Mám doma tento krištáľový svietnik. Môžem ho používať na nabíjanie ostatných kameňov? Nebude zapálená sviečka vo svietniku kameň čistiť (vybíjať)? A naozaj netreba krištáľ čistiť a nabíjať? Lebo som čítala, že by sa mal prednabíjať na mesačnom svetle počas splnu, aby som ho mohla používať na nabíjanie iných kameňov.

  https://maloobchod.svetkamenov.sk/lampy-a-svietniky/svietnik-kristal-detail.html

  1. danusa píše:

   ahoj Ivanka,
   prepáč, trvalo mi to takmer rok, nejak mi Tvoj komentár unikol 🙁
   kľudne môžeš tento svietnik používať na nabíjanie kameňov, ale bez sviečky. krištáľ netreba nabíjať, ale keď máš pocit, že chceš, tak mesačné alebo slnečné svetlo bude fajné.

 • šutr :) píše:

  Ahojte mám doma malú drúzu kryštáloveho kremena (slovensko)a čítal som že sa každý drahokam sa môže nabíjat na ňom ale keď je v mojom (asi v strede) kus galenitu medzi pár kryštálmi vapenec a medzi pár na jed nej strane pyrit tak sa môže aj tak ??

 • danusa píše:

  ahoj šutr 🙂
  to nevadí, že je tam kus niečoho iného, ak to nie je hematit. takže môžeš smelo nabíjať 🙂

  1. šutr :) píše:

   Áno nieje to hematit lebo vôbec nieje magnetický,trusivý a tvar kryštálu je kocka 🙂

  2. danusa píše:

   hematit nie je prirodzene magnetický, ak je, tak je umelo zmagnetizovaný. a tvar hematitu môže byť aj kocka, hematit predávajú snáď vo všetkých tvaroch, ktoré existujú 🙂

   1. šutr :) píše:

    Ja viem ale každý hematit keď je surový tak je trusivý a trochu tmavsi akov ten galenitu a čítal som že pyrit sa s hematitom veľmi nevyskytuje …
    Ten kryštál je taký strieborný a keď porovnám moje štyri hematiti doma s tým tak to vyzerá úplne inak

  3. danusa píše:

   asi neviem, čo myslíš slovom trusivý…

   1. šutr :) píše:

    Že ho chytis a máš od neho sivý palec a kus sa oblamuje

   2. danusa píše:

    ahá, no takú skúsenosť nemám s hematitom, ale je pravda, že som surový nemala v ruke, takže Ty budeš väčší odborník na trúsivosť hematitu.

    1. šutr :) píše:

     Keď kryštál nabíja kamene,a hematit vybíja, ako je na tom kryštál s hematitom??(jeden kameň) lebo som si našiel jeden kúsok na jednom eshope ale teraz neviem ako to je potom s
     tým nabíjanímm… :/

    2. danusa píše:

     tak toto je ťažká otázka… hematit aj horský krištáľ sú kamene, ktoré nepotrebujú žiadnu starostlivosť, tak asi ani ich spojenie to nemení, ako však pôsobia spolu neviem, či krištáľ zvyšuje účinok hematitu tak, ako to robí s inými kameňmi, alebo hematit berie krištáľu silu… vyskúšaj a daj vedieť

 • Tina píše:

  Ahojte,mám náramok z horského krištáľu a jedna jeho gulička sa mi zafarbila na svetlo ružovo,stretli ste sa s tým už? Čím to môže byť spôsobené a môžem ho nosiť aj naďalej?

  1. šutr :) píše:

   Môže to byť svetlý ruzenin lebo všetky nie sú rovnaké, niektoré sú priesvitné a sytej farby a aj ja mám napr. svetlý ruzenin aj s dúhou a je tiež veľmi svetlý a strašne priehľadný (číry)…
   …takže asi to bude on,ale kamienky zvyknú zmeniť farbu tak… nvm presne :/

  2. danusa píše:

   ahoj Tina,
   ja som sa so zmenou farby ešte nestretla. mohla sa teoreticky zafarbiť od niečoho, tak ju skús umyť, kľudne aj s hubkou, krištáľ znesie dosť a keď nepomôže, tak sa riaď svojimi pocitmi – ak ti to vadí, tak ju vyber z náramku, alebo náramok nenos a keď nevadí, tak nie je dôvod na žiadne akcie 🙂

 • Naďa píše:

  Ahoj,potrebovala by som radu s výberom náramku.Aby ma držal v rovnováhe, telesnej aj duševnej a chranil energeticky.Rozmýšľala som nad farebným turmalinom,alebo lepidolitom.
  Poraďte, ďakujem. Naďa

  1. danusa píše:

   ahoj Naďa,
   ja by som išla do lepidolitu, ale iba Ty poznáš plný rozsah svojich potrieb a tak si sama vyberieš najlepšie.

 • šutr :) píše:

  Ahoj danusa,zohnal som si ten kryštál s hematitom a podľa mňa má obojstranný účinok ohľadom nabíjania,plus nejaké nové zo spojenia 🙂
  PS mám aj kryštálovu guľu 😀
  (Síce malú ale neva)

  1. danusa píše:

   ahoj šutr 🙂
   no paráda, len tak ďalej, nové informácie sú vždy prínosné.

 • Aygeta píše:

  Dobrý deň, hľadám väčší počet kryštálov, (12-18 ks), minimálne 10cm dlhé. Špic musí byť číry, teda priehľadný. (Na oltár – indigový zpravodaj- Silviya Valková)
  Neviete mi prosím poradiť, kde na Sk, pripadne Cz by som ich mohla zakúpiť? Už niekoľko dni hľadám, ale všade sú vypredané. Ďakujem za každé info

  1. LuciaSky píše:

   dobrý deň Aygeta,
   ja som objednala cez blahaminerals.cz, prisli take, ake boli na foto

 • halina píše:

  Ahojte,kupoval nekdo od odreja ondrej.oros@gmail.com kamen? rada bych ten kristal koupila,jestli jeste to platne a jestli neni podvod..ne rada bych na letela..diky za odpoved Halina

 • Jana píše:

  dobrý deň chcem sa opýtať ako sa nabíja kremeň

  1. jirik píše:

   ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ
   Jako všechny křemeny jej čistíme přes noc v misce s vodou a potom omýváme pod proudem vlažné vody. Nabíjíme jej na přímém slunci.

 • Klára píše:

  Dobrý deň včera v noci sa mi rozbil Sagenit. Pri upratovaní som ho znovuobjavila asi po roku čo som ho priniesla. Bez čistenia som si ho dala do podprsenky a keď som sa v noci vyzliekala tak spadol a rozletel sa na tri časti. Čo to znamená ? Čo s ním ? Ďakujem vopred za radu:)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre