howlit

Farba: zelený, biely, modrý – často umelo farbený
Vzhľad: mramorovaný
Výskyt: bežný
Náleziská: USA

Vlastnosti
Howlit sa prejavuje ako mimoriadne ukľudňujúci kameň. Ak ho vložíte pod vankúš, pôsobí ako vynikajúci prostriedok proti nespavosti, obzvlášť ak je spôsobená príliš aktívnou mysľou. Dá sa použiť aj ako elixír, z ktorého je vhodné približne hodinu pred zaspávaním upíjať.
Howlit napomáha spojeniu s duchovnými dimenziami. S jeho pomocou sa dá naladiť a pripraviť myseľ, aby dokázala prijímať vyššiu múdrosť a bola schopná vhľadu do vnútra diania. Pomáha pri cestách mimo tela a pri práci s minulými životmi. Pokiaľ sústredíte myseľ na kúsok howlitu, môžete cestovať do inej doby alebo inej dimenzie. Priložením na tretie oko otvoríte cestu k spomienkam na minulé životy, vrátane „medziživotov“ a doby strávenej v duchovnej dimenzii.
Howlit dáva slovné vyjadrenie ambíciám – duchovným i hmotným – a pomáha pri ich naplňovaní.
V duševnej rovine učí trpezlivosti a súčasne potláča hnev spolu s nekontrolovateľnou zlosťou. Kúsok howlitu vo vrecku dokáže pohltiť váš vlastný hnev spolu s akoukoľvek zlosťou vrhnutou proti vám niekým iným. Pomáha aj prekonať prehnanú sebeckosť a kritickosť. Posilňuje kladné povahové rysy.
Howlit upokojuje myseľ a výborne pôsobí pri zaspávaní alebo meditácii. Umožňuje kľudnú a racionálnu komunikáciu. Jedná sa o kameň posilňujúci pamäť a súčasne vzbudzujúci túžbu po poznaní.
Howlit dokáže upokojiť rozbúrené city, zvlášť tie, ktoré majú korene v minulých životoch. Odhaľuje vlákna, ktoré spájajú staré emócie s vašim dnešným životom a fungujú ako ich spúšťače.

Liečebné využitie
Howlit prináša úľavu pri nespavosti. Udržuje rovnováhu vápnika v tele. Prispieva k dobrému stavu zubov, kostí a mäkkých tkanív. Dá sa z neho vyrobiť užitočná drahokamová esencia.

Umiestnenie
Položte na príslušné miesto, prípadne počas meditácie či potláčania zlosti držte v ruke. Pri nespavosti sa dá rozmiestniť okolo postele. Pokiaľ si howlit vložíte do vrecka, bude neutralizovať pôsobenie negatívnych síl.

Modrý howlit prináša spomienky na sny a súčasne vyvoláva nové sny umožňujúce hlbší pohľad do vnútra problémov

howlit
howlit

17 komentárov

 • sami píše:

  Prosím vás o radu, objednala som si náramok z bieleho Howlitu doplnený hematitom po jednodňovom nosení predtým biele kamienku Howolitu zosiveli niektoré viac až sú skoro sivé, iné menej ale všetky majú nádych do siva. Poradíte mi čo s tým, prípadne čo to znamená?

  Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

 • danusa píše:

  ahoj sami, prepáč, nemohla som odpovedať skôr. netuším, čo to znamená a ani neviem, čo by sa s tým mohlo dať spraviť, keďže hematit sa nemôže dať do vody, lebo zhrdzavie… možno keby sa dal ten náramok rozobrať a tie howlity dobre umyť a potom nabiť na slnku, ale neviem, či to pomôže… ale v zásade zmena farby kameňa nemá negatívny vplyv na jeho účinok, takže by to nemalo vadiť.

 • nika píše:

  Prosím Vás, tá charakteristika ktorá tu je opísaná na Howlit čiže nespavosť, sny, ukľudnenie, minulé životy to všetko je opis toho bieleho alebo modrého Howlitu alebo rovnako obidvaja? Teraz neviem ktorí je lepší

 • danusa píše:

  to platí na oba, pretože modrý howlit je umelo prifarbovaný, prírodný modrý howlit neexistuje.

 • nika píše:

  ďakujem veľmi pekne za odpoveď išla som sa ešte pozrieť na stránku koľko stojí a myslela som si či si ho vôbec môžem dovoliť ale tam je cena úplne smiešna 2,99,- myslela som že keď je to taký vzácny kameň že bude aspoň za 30,- myslíte si že je to naozaj ten pravý alebo dá sa to nejako poznať keď človek nakupuje cez internet? Hneď ma napadlo či to nie je len imitácia na ozdobu, napríklad taký šungit je dosť drahý.

  http://www.feng-suej.sk/obchod/howlit-biely-tromlovany

 • danusa píše:

  neni za čo 🙂 howlit nie je vôbec vzácny, je to úplne bežný kameň a určite sa nerobia imitácie howlitu, lebo by asi boli drahšie než originál 🙂 šungit je preto drahý, lebo je vzácny (iba jedno známe nálezisko na Zemi). takže u každého kameňa je cena iná. tu máš ešte lacnejší http://www.liecive-kamene.sk/opracovane-kamene/howlit-biely-opracovany/

 • nika píše:

  ďakujem ešte raz, už tomu teda rozumiem 🙂

 • danusa píše:

  v pohodičke 🙂

 • iva píše:

  howlit vyzerá ako magnezit, je to ten istý kameň, alebo je to len podoba a potom ak sa podobajú, ako sa rozoznávajú. Ď.

 • danusa píše:

  howlit sa podobá na magnezit, ale rozhodne to nie je ten istý kameň. howlit je zvyčajne tromlovaný a má šedé až čierne čiary a magnezit vyzerá ako karfiol, nezvykne sa tromlovať a čiary medzi jednotlivými časťami sú skôr do hneda a jasne od seba tieto časti oddeľujú. presne ako karfiol 🙂

 • Dan píše:

  Dobrý deň pred pár dňami som si objednal z internetovej stranky liecive-kamene.sk náramok z tyrkysu ale po preskumani som prisiel k zaveru že to bude zrejme prefarbeny howlit aj ta suma sa mi zdala smiešna za tyrkys dať 6,90e kdež to sa originálny kúsok(2,5cm) pohybuje okolo 4,5eur…Moja otazka znie či tieto obchody zarabaju na neuvedomelosti alebo samý sú neuvedomelí že to pušťaju do obeho ???
  ďakujem.

 • danusa píše:

  ahoj Dan, na tej stránke je ten Tvoj náramok označený ako rekonštruovaný tyrkys a pri inej veci z rekonštruovaného tyrkysu píšu, že rekonštruovaný – upravovaný, prifarbovaný, čiže vedia veľmi dobre, akurát sa lepšie predávajú veci z „tyrkysu,“ než z howlitu, takže to tam samozrejme nenapíšu jasne.

 • Jakub píše:

  Prosím smiem sa opýtať moja kamarátka má tmavomodrý polodrahokam s čiernym kruhom smiem sa spýtať aký je to kameň lebo už tri dni hľadám po internete a nič nič som nenašiel

  1. danusa píše:

   ahoj Jakub,
   prosím tykaj 🙂
   mohol by to byť dumortierit, skús mrknúť na obrázky na googli. ak to nie je on, pošli mi obrázok kamarátkinho mailom.

 • Mirka píše:

  Ak sa howlit predáva ako prírodný kameň, tak prečo neuveriteľne farbí?Bojím sa,že úplne vybledne a zostane len obyčajná korálka.Môže sa to stať?

  1. danusa píše:

   ahoj Mirka,
   howlit sa bežne farbí na modro, prirodzene je iba biely pokiaľ viem. ale farbu by nemal púšťať, asi ho zle nafarbili… čo sa týka účinku, tak aj zafarbený, aj so zlezenou farbou je to stále howlit a tak aj pôsobí.

 • Alex píše:

  A čo sa stane ak si ho dáme na krk?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre