kamenna chryzantema

Farba: hnedá, šedá s bielou
Vzhľad: pripomína kamenný kvet chryzantémy
Výskyt: bežný
Náleziská: Čína, Japonsko, Kanada, USA

Vlastnosti
Kamenná chryzantéma sa ľahko pohybuje naprieč časom a umožňuje cesty časom i človeku, ktorý s ňou pracuje. Dodáva pokoj a sebadôveru, pričom samotnou svojou prítomnosťou zlepšuje ľubovolné prostredie, v ktorom sa nachádza. Vyžaruje harmóniu. Vyvoláva zmeny v rovnováhe a ukazuje, ako môžu dvaja ľudia spolupracovať. Jedná sa o kameň, vďaka ktorému sa môžete radovať z prítomného okamihu. Pod jeho vplyvom zažijete pocit, ako keby všetky vaše schopnosti mali práve teraz rozkvitnúť. Dodáva inšpiráciu a energiu a dovedie každé úsilie ku konečným výsledkom. Kamenná chryzantéma učí, ako si v sebe uchovať dieťa, ktoré má radosť z bláznivých vecí a vie sa, plné radosti, vydať na duchovnú púť búrlivého sebazdokonaľovania. Pomáha posilňovať charakter, prekonáva bigotnosť, ignoranciu, malichernosť, zahľadenosť do seba a žiarlivosť. Povzbudzuje nás, aby sme prejavovali svetu viac lásky, čo vnesie väčší diel lásky i do nášho života.
Na duchovnej úrovni potláča kamenná chryzantéma sklon k povrchnosti. Dodáva hĺbku myšlienkam, pomáha proti nepozornosti a dovoľuje vidieť veci z globálnejšieho pohľadu. Na citovej úrovni zaisťuje stabilitu a dôveru. Odstraňuje pocity nepriateľstva.

Liečebné využitie
Kamenná chryzantéma pomáha pri telesnom dospievaní a ženám v prechode. Blahodárne pôsobí na pleť, kostru a zrak. Účinne funguje pri rozptyľovaní jedovatých látok a likvidácii nádorov.

Umiestnenie
Dá sa nosiť, či držať na tele alebo umiestniť v prostredí, kde sa zdržujeme. Používa sa tiež ako elixír – v tomto prípade ale nepriamou metódou. Pri priamej metóde by sa „kvet“ kamennej chryzantémy poškodil.

kamenna kamenna chryzantema
kamenná chryzantéma kamenná chryzantéma

2 komentárov

  • Mia píše:

    Prosim viete niekto nieco blizsie o tomto kameni, ako sa tam vytvoril ten kvet, je to nejaky ocny klam alebo zazrak ?

    1. danusa píše:

      ahoj Mia, nie je to ani jedno, ani druhé, je to prírodný výtvor, kedy jeden druh kameňa vytvoril takýto útvar v inom type kameňa. ako to vzniká netuším, ale nevidím v tom o nič väčší ani menší zázrak ako v existencii akéhokoľvek iného predmetu v tomto svet.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre