kunzit

Farba: ružový, zelený, žltý, fialový, číry
Vzhľad: priehľadný alebo priesvitný, zbrázdené kryštály
Výskyt: bežný
Náleziská: USA, Madagaskar, Brazília, Barma, Afganistan

Vlastnosti
Pokojný kunzit je mimoriadne duchovný kameň s vysokými vibráciami. Prebúdza k činnosti srdečné centrum a vyvoláva ničím nepodmienenú lásku. Prebúdza myšlienky vedúce k láske a vzájomnej komunikácii. Vyžaruje mier a prepojí vás s univerzálnou vesmírnou láskou. Kunzit navodzuje hlboké a sústredené meditatívne stavy. Je veľmi prospešný pre každého, kto zistí, že sa do meditácie dokáže ponoriť iba s problémami. Súčasne zvyšuje tvorivé schopnosti. Kunzit vedie k pokore a zvyšuje ochotu slúžiť druhým.
Je to ochranný kameň, ktorý sa dokáže postarať ako o jednotlivca, tak o celé okolité prostredie. Vie rozptýliť všetko negatívne. Slúži ako štít pre auru, ktorú chráni pred nežiadúcimi energiami. Vytvára okolo nej ochrannú clonu. Rozptyľuje pripojené entity a duševné sily, ktoré z nich vychádzajú. Svojmu majiteľovi prináša schopnosť byť sebestačný a chránený, dokonca i uprostred početného davu. Kunzit zosilňuje energetické pole okolo tela.
Na duševnej úrovni posilňuje schopnosť sebavyjadrenia. Umožňuje dávať slobodne najavo myšlienky pocity. Odstraňuje z cesty prekážky a pomáha privyknúť tlakom života. Dokáže pomôcť pri odkrývaní dosiaľ zablokovaných spomienok. Funguje ako účinný liečivý kameň pre tých, ktorí museli príliš rýchlo dospieť. Navracia im späť vieru a nevinnosť. Zvyšuje mieru tolerancie voči sebe samému aj voči ostatným. Kunzit pomáha znižovať stres vyvolávajúci obavy.
V duševnej rovine rozvíja schopnosť vhľadu spoločne s umením konštruktívnej kritiky. Má moc spájať rozum, intuíciu a inšpiráciu. Kunzit sa dá použiť ako pomôcka na prečistenie pozostatkov starých citov. Oslobodzuje tak od dávnych emócií a lieči bolesť srdca, najmä tie, ktoré pochádzajú z minulých životov. Pomáha potlačiť odpor ostatných.
Schopnosť zlepšovať náladu pomáha vo chvíľach depresií prameniacich z citových problémov. Výborne pomáha pri miernení návalov paniky.
Duchovne kunzit aktivuje srdečnú čakru a uvádza ju do súladu s krkom a tretím okom.
Na telesnej úrovni sa dá použiť na zablokovanie geopatogénneho stresu. Najúčinnejšie funguje, keď sa nosí ako prívesok alebo pripevnený k mobilnému telefónu či inému zdroju elektromagnetického žiarenia.

Liečebné využitie
Ide o kameň, ktorý posilňuje obehový systém a srdcový sval. Priaznivo upravuje podmienky ovplyvňujúce fungovanie nervov. Zmierňuje epilepsiu bolesti kĺbov. Dokáže neutralizovať dôsledky anestézie a podnecuje činnosť imunitného systému. Kunzit obsahuje lítium, vďaka čomu blahodárne pôsobí pri psychických problémoch a depresiách, zvlášť v prípade, že je užívaný ako elixír. Kunzit pomáha fyzickému telu zotaviť sa z dôsledkov predošlých citových stresov. Môžu ho použiť ľudia praktikujúci rádioniku, pre ktorých kameň predstavuje pacienta, ktorého na diaľku liečia.

Umiestnenie
Držte ho alebo položte na vhodnom mieste. Dá sa tiež používať ako elixír. Na slnku bledne. Noste ho ako prívesok alebo pripevnite k mobilnému telefónu či k počítaču. Ak budete kunzit nosiť na solar plexe, potlačíte návaly paniky.

Číry kunzit pomáha duši pri náprave minulosti. Pomáha pri cestách späť na miesta, kde sa duša stratila a dá sa použiť ako schránka pre dušu, pokým sa nezačlení späť do pôvodného tela.

Žltý kunzit prečisťuje smog poškodzujúci okolité prostredie. Odstraňuje radiáciu a mikrovlné žiarenie z aurického poľa. Harmonizuje jednotlivé čakry, prevádza rekonštrukciu DNA, udržuje stabilitu vzoru slúžiaceho pri tvorbe nových buniek a zaisťuje rovnováhu vápniku a horčíku v tele.

Fialový kunzit predstavuje nebeskú bránu a symbol nekonečna. Umožňuje prechod do sveta mŕtvych, pretože prináša vedomosti, ktoré si odchádzajúca duša potrebuje vziať so sebou, aby jej pomohli dosiahnuť osvietenie. Fialový kunzit dokáže prelomiť bariéry času a vydať sa v ústrety nekonečnu.

Hiddenit (zelený kunzit) sa vyskytuje v rôznych farebných formách od žltého až po smaragdovo zelený. Udržuje spojenie s inými svetmi, aby pomáhal prenášať múdrosti vyšších sfér. Hiddenit pôsobí blahodárne na rozumové aj citové skúsenosti. Citlivo odhaľuje pocity zlyhania a pomáha ľuďom, krotí sú zvyknutí ukazovať „hrdinskú tvár“, aby dokázali prijímať útechu i pomoc od ostatných ľudí aj od celého vesmíru. Je obdarený schopnosťou spájať rozum s láskou, vďaka čomu môže vzniknúť niečo dosiaľ neznáme. Zelený kunzit uzemňuje duchovnú lásku. Jedná sa o kameň, ktorý priaznivo pôsobí na začiatky. Počas „prechádzania“ po tele dokáže kryštál hiddenitu diagnostikovať zdravotné problémy – ukáže kritické miesta, v ktorých sídli slabosť a nerovnováha. Podporuje činnosť detskej žľazy a hrudnej čakry. Na podporenie schopnosti duchovného vhľadu je najlepšie umiestniť hiddenit na tretie oko.

kunzit ciry kunzit fialovy
kunzit číry kunzit fialový

kunzit hiddenit kunzit ruzovy
kunzit hiddenit kunzit ružový

6 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre