obsidian

Farba: hnedý, čierny, modrý, zelený, dúhový, červenočierny, strieborný, zlatý
Vzhľad: lesklý, matný, sklenený
Výskyt: niektoré farby bežný, iné vzácny, modrozelený môže byť umelo vyrobeným sklom
Náleziská: Mexiko a mnoho ďalších po celom svete

Vlastnosti
Obsidián vznikol z roztavenej lávy, ktorá stuhla tak rýchlo, že nemala čas skryštalizovať. Jedná sa o kameň bez hraníc a bez obmedzenia. Vďaka tomu účinkuje mimoriadne rýchlo s obrovskou silou. Pomáha pravde, odráža jednotlivé ľudské vlastnosti a nemilosrdne odhaľuje trhliny, slabosti a bloky. Pred obsidiánom sa nedá nič zatajiť. Tým, že dokáže ponúknuť spôsob ako sa zbaviť všetkých deštruktívnych a oslabujúcich vlastností, nás obsidián podnecuje k ďalšiemu rastu a počas celého procesu nám poskytuje stabilnú podporu. Je s ním však potrebné zaobchádzať s veľkou opatrnosťou, najlepšie je používať kameň pod vedením skúseného liečiteľa (pretože obsidián dokáže vynášať na povrch negatívne emócie a nepríjemné pravdy). Pod skúseným vedením sú katarzné vlastnosti obsidiánu takmer nedoceniteľné. Umožňuje dôkladne a do hĺbky idúce liečenie duše. Obsidián pomáha pri cestách do minulých životov, kde dokáže vyliečiť „hnisajúce“ emócie a traumy, ktorých vplyv pretrváva až do súčasnosti.
Obsidián je silno ochranný kameň vytvárajúci štít proti všetkému negatívnemu. Zaisťuje uzemňujúce lano vedúce zo základnej čakry až do stredu Zeme. Pohlcuje negatívnu energiu z okolitého prostredia a vo chvíľach, keď je to potrebné, dokáže posilňovať svojho majiteľa. Prináša pomoc vysoko citlivým ľuďom. Dokáže zablokovať duševné útoky a odstraňuje negatívne duchovné vplyvy.
Veľký kus obsidiánu môže byť vysoko účinný pri blokovaní geopatogénnych zón a neutralizovať znečistenie životného prostredia. Vždy je však nutné počítať so sklonom obsidiánu odkrývať pravdu. Pre mnoho ľudí môže byť príliš veľká sila obsidiánu nezvládnuteľná a radšej by dali prednosť jemnejšie pôsobiacim kameňom. Mimoriadne účinným pomocníkom je obsidián pre terapeutov a poradcov, pretože nie je iba nástrojom umožňujúcim preniknutie k jadru problému, ale tiež kameňom schopným odoberať energie, ktoré v dôsledku týchto problémov vznikajú. K takémuto účelu sa najlepšie hodí čierny alebo mahagónový obsidián. Mahagónový pôsobí o niečo jemnejšie.
Upokojujúci účinok v podobe odstránenia stresu a napätia môže mať tiež umiestnenie obsidiánu vedľa postele alebo pod vankúš, nakoľko kameň dokáže ukázať aj ich zdroje. S tými je potom nutné sa vysporiadať, aby mohlo dôjsť k obnoveniu pokoja a rovnováhy. Samotný obsidián tak skôr odhaľuje problémy a ich príčiny, než aby ich priamo odstraňoval a tíšil. K takému účelu sa najlepšie hodia iné, jemnejšie pôsobiace druhy obsidiánu (ako napríklad apačské slzy alebo snehové vločky). Vzhľadom k vysokej schopnosti obsidiánu odsávať negatívne energie je nevyhnutné kameň umyť pod tečúcou vodou, kedykoľvek ho použijete k uvedenému účelu.
V duchovnej rovine dodáva obsidián duši nové životné sily. Eliminuje zablokovanie energie, uľavuje od napätia, začleňuje do osobnosti jej psychologický „tieň“ a prispieva tak k dosiahnutiu duchovnej integrity. Ukotvuje ducha v hmotnom tele a podnecuje rast na všetkých úrovniach. Nabáda ku skúmaniu neznámeho a otváraniu nových obzorov.
Mentálne prináša obsidián jasnú myseľ, vnáša svetlo do zmätku a odbúrava obmedzené úzkoprsé názory. To všetko dokáže, keď s absolútnou jasnosťou odhalí lož v pozadí mentálneho problému alebo nerovnováhy. Akonáhle sa mu to podarí objasniť, rozšíri obsidián vedomie a pomáha k ľahkému a kľudnému vstupu do sveta neznámeho.
V duševnom živote vám obsidián pomôže poznať, kým v skutočnosti ste. Umožní vám pozrieť s tvárou v tvár vlastnému „tieňu“ a naučí vás, ako ho zapojiť do osobnosti. Tento kameň tiež pomôže rozpoznať navyknuté vzorce správania, ktoré už môžu byť v dnešných podmienkach prekonané. Obsidián odstraňuje emocionálne bloky a staršie traumy. Dokáže vnášať hĺbku a jas do vašich citov. Prináša schopnosť súcitu a silu.

Liečebné využitie
Najväčším darom obsidiánu je možnosť vhľadu do príčin nerovnováhy. Napomáha stráviť všetko, čo je ťažko prijateľné. Súčasne uľahčuje i fyzické trávenie. Zbavuje organizmus toxických látok, odstraňuje bloky a napätie ako vo fyzickom, tak aj v jemnohmotnom, vyššom tele – vrátane skôrnatenia ciev. Znižuje bolesť pri artritíde, problémoch s kĺbmi, kŕčoch a zraneniach. Obsidiánový elixír pôsobí blahodárne pri šoku. Zaháňa bolesti a zastavuje krvácanie. Má vynikajúci vplyv na krvný obeh. Zahrieva končatiny a dá sa použiť na zmenšenie zväčšenej prostaty.

Umiestnenie
Podľa potreby. Dá sa použiť ako guľa alebo zrkadlo pri veštení.

Čierny obsidián je veľmi mocný kameň obdarený tvorivými schopnosťami. Uzemňuje dušu a duchovné sily do fyzickej roviny tela, pričom ich súčasne dostáva pod vplyv vedomia a umožňuje prejavy duchovnej energie na Zemi. Používanie tohto kameňa zvyšuje schopnosť sebakontroly.
Čierny obsidián dovoľuje pozrieť do tváre skutočnému vlastnému ja. Privedie vás do tesnejšieho kontaktu s podvedomím. Vynáša na povrch narušenú rovnováhu a negatívne vlastnosti. Zvýrazňuje všetky negatívne energie, ktoré sa dajú vďaka tomu plne preskúmať a následne odstrániť. Táto liečivá schopnosť niekedy zasahuje aj do minulých životov a môže fungovať až na úrovni dedičnej a rodinnej línie, rodovej karmy. Čierny obsidián sa preberá minulosťou, aby vytváral plodivú energiu dovoľujúcu duši rásť. Obracia následky predošlého zneužitia sily na všetkých úrovniach a učí vás, že riešením nie je zbaviť sa sily, ale radšej ju použiť k prospešným cieľom.
Čierny obsidián má ochrannú moc. Odháňa všetko negatívne a odstraňuje nepriateľské myšlienky. Umožňuje vám oprostiť sa od starých lások a počas tejto zmeny vás podporuje.
Ako kameň užívaný pri šamanských obradoch s cieľom odstrániť duševné poruchy v sebe čierny obsidián tiež nesie dar predvídania budúcnosti. Guľa z čierneho obsidiánu funguje účinne pri meditácii a veštení. Mali by ale používať iba ľudia, ktorí dokážu vo svojom vedomí spracovať všetko, čo uvidia a využiť pre
Najvyššie dobro. Číry, priezračný kryštál vie uzemniť a vyjadriť, čo vlastne obsidián vyniesol na svetlo.
Pri liečení dokáže čierny obsidián položený na pupok uzemniť duchovné energie tela. Ak sa krátko priloží na tretie oko, je schopný prelomiť duševné bariéry a likvidovať nepriaznivé duševné podmienky. Keď sa používa opatrne, zhromažďuje do jedného celku skôr roztrúsenú energiu a navodzuje stav emocionálneho uvoľnenia.

Modrý obsidián pomáha pri astrálnych cestách, umožňuje kontakt s božskými bytosťami, podporuje telepatiu. Aktivuje krčnú čakru a podporuje komunikačné schopnosti. Pri liečení otvára modrý obsidián auru, aby dokázala prijímať liečivú energiu. Blahodárne pôsobí na poruchy reči a zraku, Alzheimerovu chorobu, schizofréniu a mnohonásobné poruchy osobnosti. Ak sa položí na zasiahnuté miesto, uľavuje od bolesti.

Modrozelený obsidián otvára srdečnú čakru, umožňuje hovoriť pravdu a rozumieť reči srdca. Napomáha pri liečení pomocou reiki. Uvádza do rovnováhy dušu, telo a ducha. Modrozelený obsidián zvyšuje ukladanie vitamínov A a E. Zlepšuje tiež nočné videnie.

Oceľovo modrý obsidián je kameň nadaný darom intuície. Umožňuje veštenie, upadanie do tranzu, šamanské cesty, duševnú komunikáciu a návraty do minulých životov. Tento kameň otvára tretie oko a asistuje pri vnútorných púťach. Podobne ako všetky ostatné obsidiány ponúka i on prístup ku koreňom problémov a uvádza do rovnováhy energetické pole. Jedná sa o kameň podporujúci radionickú liečbu. Funguje ako účinné kyvadlo. Pacient sa vďaka nemu stáva vnímavejším. Lieči vychýlenie chrbtice a poškodenie stavcov. Blahodárne pôsobí na poruchy obehového systému, chorobné výrastky a kŕče. Ako elixír lieči zrak.

Zlatý obsidián funguje mimoriadne účinne pri veštení. Zavedie vás do budúcnosti i minulosti a súčasne i ku koreňom problémov. Ukazuje, čo je potrebné spraviť pre uzdravenie, k nemu však budú nutné ďalšie kryštály. V duševnej rovine zlatý obsidián odstraňuje akýkoľvek pocit márnivosti alebo konflikt spojený s vlastným egom, ktorému kameň poskytne múdrosť nutnú k duchovnému nasmerovaniu. Ak sa používa pri liečení, udržuje zlatý obsidián v rovnováhe energetické polia.

Zelený obsidián otvára a čistí srdečnú čakru. Odstraňuje prílišnú spätosť s druhými ľuďmi a chráni pred opakovaním už raz prežitých skúseností. Pri liečbe pôsobí priaznivo na močový mechúr a srdce. Pred použitím sa uistite, že kryštál, ktorý máte je naozaj obsidián a nie sklo.

Mahagónový obsidián pôsobí jemnejšie ako čierny. Rezonuje so zemou, uzemňuje, chráni a dodáva silu. Oživuje stanovené ciele, odstraňuje energetické bloky a podporuje dosiahnutie vyšších rovín. Je to stabilizujúci kameň, ktorý posilňuje slabú auru a navracia správnu rotáciu duchovnej čakre rovnako ako čakre solar plexu. Nosený na tele prináša úľavu od bolesti a zlepšuje krvný obeh.

Dúhový obsidián je jedným z najjemnejšie pôsobiacich obsidiánov, ale súčasne má silné ochranné účinky. Prinesie vám poznanie týkajúce sa vašej duchovnej podstaty. Dokáže pretnúť väzby spájajúce vás so starou láskou a jemne odstráni háčiky, ktoré ostatní zanechávajú vo vašom srdci, aby z vás vysávali srdečnú energiu, keď sa nosí ako prívesok, dokáže dúhový obsidián vstrebávať negatívnu energiu z aury a odvádzať z tela stres.

Červenočierny obsidián zvyšuje energiu kundalíni. Zvyšuje tiež vitalitu, mužnú silu a pocit bratstva. Pri liečbe prináša tento kameň úľavu od horúčky a zimnice.

Strieborný obsidián zlepšuje meditáciu a účinkuje ako vynikajúca pomôcka pri pozorovaní udalostí pohľadom do kryštálu. Rovnako ako pri ostatných obsidiánoch predstavuje zrkadlo odrážajúce vnútorné bytie. Do života vnáša trpezlivosť a vytrvalosť. Jedná sa o kameň, ktorý pomáha pri cestách mimo telo, pretože spája astrálne telo s fyzickým, čím zaisťuje návrat duše späť do jej súčasnej telesnej inkarnácie.

obsidian cervenocierny obsidian cerveny
obsidián červenočierny obsidián červený

obsidian cierny obsidian duhovy
obsidián čierny obsidián dúhový

obsidian mahagonovy obsidian pavuci
obsidián mahagónový obsidián pavúči

obsidian strieborny obsidian strieborny
obsidián strieborný obsidián strieborný

obsidian zeleny obsidian zlaty
obsidián zelený obsidián zlatý

69 komentárov

 • Jano píše:

  Dobry den . Zaujimaju ma obsidiany konkretne čierny , už som si sj kupil ale asi ma oklamali . Možete mi poradit ako sa rozozna pravy čierny obsidian od plagiatu ?? A da sa odvas kupit ?? Ďakujem ,

  1. Tomas píše:

   ked chces pravy a cierny ako noc, tak na Kamenci na plazi ako su tobogany a ten lesik. Tak tam ich najdes ale len ber kolko vazne potrebujes.

   1. petra píše:

    prosim ta, a to je kde to miesto, o ktorom pises.. ?:) dakujem.. 🙂

    1. tomas píše:

     Zemplinska sirava 😀

  2. janka píše:

   Pravý čierný obsidián sa pozná:
   1.Nie je priestvitný
   2.Jeho merná hustota je 2,30 – 2,58[1] kg.dm³ ktorá sa vypočíta tak že sa ponori do kvapaliny /archimedov zákon/ objem vytlačenej vody /:/ hmotnosť.
   3.Jeho cena začína od 0.20 €/ct= 1 € /gram. Vltavín a Obsidian sú príbuzné nerasty.
   4. Napodobenina sa pozná podľa dokonalých štruktur,lesku a mernej hustoty podobnéj sklu!
   5.Pravý obsidián sa nebrúsi brusením stráca lesk

   1. Xavier píše:

    Viem vám zohnať koľko potrebujete

    1. Darcy píše:

     ahoj chcela by som asi 10ks cca 5×5 cm, chcem urobiť ochranné rohy na dome u rodičov a našom byte.. ako by sme sa vedeli dohodnúť? Su tam aj takéto kúsky?

    2. Jllana píše:

     Kupim uveďte cenu najradšej naramokjana

 • danusa píše:

  ahoj Jano, smelo tykaj, tu si všetci tykajú a nikto netuší, kto má koľko rokov 🙂 nikdy som nepočula o tom, že by sa obsidiány falšovali, ale pre istotu som sa pozrela po internete a našla som informáciu o tom, že vraj sa pajcuje aj tento kameň… ak chceš mať istotu, tak kúp prírodný neopracovaný kus a nie tromlovaný alebo brúsený.
  ja nepredávam nič, ale dá sa kúpiť napríklad tu http://www.harmonylife.sk/index.php/feng-shui-obchod-polodrahokamy-lie%C4%8Div%C3%A9-kamene/obsidi%C3%A1n-pr%C3%ADrodn%C3%BD.html alebo na ebayi, ak by si chcel väčšie kusy.

  1. Jano píše:

   Ďakujem pekne za radu . Jano .

  2. danusa píše:

   s radosťou 🙂

 • Helena píše:

  Caute,

  ja som si doniesla pred par rokmi obsidiany z Talianska, z takej skrytej plaze na sopecnom ostrove. A sada mi na ne prach, tak ak by ste nejake chceli, ozvite sa. Sú neopracovane,3ks vacsie (900g – 1100g) aj malicke.

  1. akimon píše:

   Zdravím Helenka.

   ja by som mala záujem o obsidian.
   Monika

  2. martina píše:

   Ahoj, pekne ze si napisala, ze sa chces podelit…Pls, je to este aktualne?

 • Auna píše:

  Ahojte ako najlepsie ocistit cierny obsidian?

 • Ninna236 píše:

  umyť pod prúdom vody /studenej/- poprosiť vodu o očistenie od negatívnej energie, nechat osušiť, a na 24 hodin zasypať morskou soľou. Soľ potom vyhodiť.

 • Auna píše:

  teda presnejsie mam vajicko obsidianove… ktore sa teda pouziva aj do vnutra zeny… a este ako najlepsie nabijat taketo vajicko mate s tym skusenost? alebo ako sa starat o take vajicko

  1. Ninna236 píše:

   no čistenie soľou. Soľ je Zem, Tvoje telo je tvojou Zemou, a je zložene aj z vody .
   Tak popros element vody a element Zeme -soľ o očistenie obsidiánového vajíčka od negatívnych energii.
   Osidián sám je vytvorený z lávy ktorá vyviera zo Zeme. Pokiaľ ho chceš nabiť môžeš ho položiť na miesto v prírode ktoré je Tebe blízke, kľudne pod krík – nabiješ ho prírodnou silou, alebo ho vlož do Zeme . Môžeš použiť rôzne možnosti, ktoré budú Tebe najbližšie.

  2. fatima píše:

   Preco si ho strkas dokundy? Ma to niake blahodarne ucinky? Odpis pripadne posli link.Ď

 • Auna píše:

  Ano ma to blahodarne az zazracne ucinky… pomaha to pri rieseny traum a roznych problemov ktore sa stali mojej kundaline… pomaha vyplavovat vsetky usadeniny a neziaduce traumy navyse zena s tym cvici a tym si posilnuje panvove dno ak chces viac najdi si na nete….

  1. fatima píše:

   Dakujem ti pekne za rychlu odpoved bolo to naozj surne.. Ale stale som nedostala dostatok informacii o tom preco sa ma obsidian vkladat do kundaliny ? A je to na riesenie sexualne prenosnych chorob ked uz sa bavime o blahodarnych ucinkoch.. ake drihy traum napriklad aj znasilneniE ? Ake usadeniny mas v kundaliny ktore potrebujes vyplavit ? Alebo mi posli link bude to asi jednoduchsie pre vsetkych…Ď

 • Mirty píše:

  Ahoj Danusa,chcela by som sa ta opytat,preco uz nepridavas nove clanky. Chodila som na tvoju sympaticku stranku po inspiraciu a oddych,ale uz dlho nic nove nepribudlo. Nestihas? Alebo iny dovod?
  Diky, tvoja fanusicka.
  Mirty

 • danusa píše:

  ahoj Mirty 🙂 nové články nepridávam preto, že moja viera v tie veci, o ktorých sa v článkoch písalo, upadala s postupom času. tie články boli stále o tom istom dokola, stále nejaké sľubovačky, čo sa ako parádne vyvinie a ako nám všetci pomáhajú a fandia a ako sa kedy čo stane a moje pozorovanie reality ukazuje, že nič z toho sa nestalo, nič sa nezmenilo k lepšiemu, zato však veľa vážnych vecí sa pokazilo, máme tu ďalšie vojny, neskutočné prúsery každého druhu, naši drahí vládcovia priškrcujú naše slobody stále viac, súkromie začína byť prázdnym pojmom, už ani sa nedá nič napísať len tak offline do svojho počítača, pretože mrkvosoft ukladá každý ťuk do klávesnice a myši a toto všetko sú teraz veci, ktoré majú pre mňa oveľa vyššiu prioritu, než nejaké snívanie o duchovnom vývoji, ktorý mi aj tak príde čím ďalej tým absurdnejší.
  takže už žiadne ďalšie články tohto druhu tu nebudú. mrzí ma, že som Ťa pripravila o zdroj inšpirácie a oddychu, ale už by to bolo príliš proti mne, keby som v tom pokračovala. mám v pláne pokračovať iným štýlom a dúfam, že užitočnejším, ale sa neviem k tomu dokopať, stále mám nejaké veci, ktoré musím riešiť prednostne a keď náhodou nie, tak sa mi brutálne nechce 🙂

 • Sylvia píše:

  Dobrý den prajem… Mam takú otázku, neviete náhodou, kto by mal záujem o neopracovaný kameň Obsidian , asi cca 4kg, vcelku?

  1. Ric píše:

   Je ten obsidián ešte aktuálny ? A vieš aký to je ?
   Dík
   Ric

  2. martina píše:

   Dobry den, aj mna zaujima, ci obsidian este je aktualny…vdaka

   1. Janka píše:

    Mám Obsidián na predaj rôzne veľkosti ,kto má záujem píšte na email :mail zmazany:

    1. danusa píše:

     ahoj Janka, toto nie je inzertný portál, ale súkromná stránka, na ktorom sa nič nepredáva.

 • matej píše:

  DanusA to co a Deje ma svoje dovody. kosmos sa zrychluje vsetky castice atomy sa zrychluju nastava zmena. ty a tebe podobny by mAli pokracovat v tychto veciACH a zotrvat hoci sa naoko nic nemeni to len utvrdzuje to ze je cas si vybrat cestu a utvrdit sa v nej.. kazdy ma este cas si rozmysliet ci mieni a chce byt na strane temna a kto nie, duchovnost ma svoje opodstatnenie hoci tomu moderna veda neda priestor. ja som Znamenie kozorozec co k tymto veciam moc neuchiluje. kazdy ma obcas pochybnosti su to skusky zivota.. nuz na tebe je comu veris a to sa aj stane,, ludia oklolo teba a rozne situacie menia vsetko a formuju. takze sa netreba cudovat ze sa vsetko ruca hoci myslime pozitivne. kto iny ak nie my budeme vnasat svetlo do tmy?

 • danusa píše:

  ahoj matej 🙂 každý máme nejaké nastavenie a nejaký osobný vývoj. ja napríklad som veľmi netrpezlivá a neviem dlhodobo žiť z nejakého prísľubu svetlej budúcnosti, keď počas celej doby, čo som túto vec riešila, nenastal ani jediný moment, kedy by som dostala nejaké potvrdenie, že sa fakt niečo deje. nechce sa mi stráviť život tým, že sa budem fixovať na niečo, čo je zatiaľ iba pekná teória. ak sa to zmení, tak sa s radosťou pridám k vytváraniu nového sveta, ale dovtedy sa budem zaoberať radšej niečím, v čom viem dosiahnuť reálne výsledky.

 • horse lady píše:

  … mi už taky dochází trpělivost čekat na nějaké slíbené odpovědi… třeba mailem 😀
  Máš recht, lepší jeden čin než milión keců…

 • danusa píše:

  jáááj, ženská, ja som v ešte v mrákotách z cesty do iného vesmíru 🙂 bola som rozložená na márne kúsky a potom zložená celkom novým spôsobom a teraz zisťujem, kto som vlastne 🙂 ale v mojich veľkolepých plánoch (lol) vystupuješ ako dôležitý bod programu a verejne prehlasujem, že ak do oblievačky a výprasku v pondelok nebudeš mať odo mňa mail, môže do mňa blesk udrieť 😀

 • horse lady píše:

  …opečená od blesku bys ses mohla dát tady do svého seznamu nerostů jako živočišné uhlí a jako soška bys svou hodnotu ještě zvedla, ale nejradši tě máme živou, tak to prosím raději stihni… pokud už jsi u LOLka nezkameněla předem, což se takovýmto závislákům běžně stává a začíná to od mozku… mám jich pár v okolí, tak to mám vypozorováno 😀

 • horse lady píše:

  Pardon, unáhlila jsem se, byla jsem rychlejší než blesk a ty vlastně taky :))))))))))))

 • danusa píše:

  ale prosím Ťa, jak by som mohla dávať niečo do nejakého zoznamu, keby som cválala po prérii vo večných loviskách? no a že Ti skameňujú ľudia od mozgu so mnou nemá nič spoločné, skôr by som vinila tú žlť, čo z Teba opadáva po neodbornom zásahu zo strany Tvojej kadernice 😀 (ani nevieš, aký je oblažujúci fakt, že som mohla normálne použiť slovo žlť… také požehnanie som nečakala už v tomto živote :))

  no aspoň s tou odpoveďou si kľudne mohla počkať, trochu viac na nej zapracovať, lebo niečo tak odfláknuté som už dávno nevidela… neviem, či je to hodné mojej odpovede… budem si to musieť tak zo dva tri polroky premyslieť 😀

 • Alex píše:

  Danusa, krasna stranka ??

 • danusa píše:

  ďakujem Ti, Alex 🙂

 • Marián píše:

  Ahojte chcel by som kameň na odstránenie traumy a zakoreneného stresu. Pozerám že dúhový obsidián by mohol byť vhodný. Alebo viete o kameni ktorý by mohol byť vhodný na traumy a stresy?

  1. danusa píše:

   ahoj Marián,
   na traumy sú vhodné ružový kalcit, zelený chiastolit (andaluzit), fuchsit, ruženín, rodonit, zinkit, achát, amazonit, zelený fluorit, levanduľový jadeit, vltavín (moldavit), obsidián a na stresy ametyst, aragonit, azurit, kunzit, lepidolit, magnezit, modrý krajkový achát, ametrín, apofylit, akvamarín, obsidián, ónyx, čaroit, fluorit, mesačný kameň, olivín (peridot), rodochrozit, jantár, beryl, staurolit
   je toho veľa, prečítaj si o nich a vyber ten, ktorý Ti bude najlepšie sedieť. alebo si vyber vizuálne, ktorý sa Ti najviac páči.

 • Majo píše:

  Dobrý deň, mám obsidián strieborný a neviete prečo býva jeho povrch mastný?

  1. danusa píše:

   to naozaj neviem…

 • Daniel píše:

  Dobrý deň, kúpil som si jeden čierny obsidián ( 710 g ), na ktorom sa po troch dňoch objavili ako keby biele povlaky. Počas tých troch dňoch som kameň čistil pod vlažnou vodou a nabíjal na slnku. Neviete čím to môže byť, že sa objavili tie povlaky ? Dakujem.

 • danusa píše:

  ahoj Daniel, prosím tykaj 🙂
  skús ho umyť s nejakou kefkou, možno sú to povlaky z vodného kameňa, nič iné ma nenapadá…

  1. Daniel píše:

   Dakujem za tip, a chcem sa ešte spýtať, že ak čierny obsidián rozštiepim, tak si zachová účinky alebo ich stratí ?

  2. danusa píše:

   s radosťou 🙂
   účinky nestratí, ale každá časť bude mať menší účinok, ako celok. či v pomere k veľkosti časti z celku, alebo sa rapídnejšie stráca sila takýmto zásahom neviem…

   1. Daniel píše:

    Dakujem za info.

 • Barbora píše:

  Dobrý deň, mám otázku. Mám náramky z obsidiánu, citrínu a ónyxu. Na pravej ruke nosím tigrie oko. Môžem tie tri kamene uvedené vyššie nosiť naraz na jednej ruke?

  1. danusa píše:

   áno 🙂

 • Eva Trvalcova píše:

  Zdravím všetkých, neviem zohnať ocelovomodry obsidian. Neviete mi poradiť? Dakujem

 • danusa píše:

  ahoj Eva,
  prosím tykaj 🙂
  hľadala som oceľovomodrý obsidián a nenašla som ani zmienku na slovenskom a anglicky hovoriacom internete… tak neviem, čo si o tom myslieť… ale keď potrebuješ nejaké konkrétne účinky, možno ich má iný kameň, tak skús napísať, čo potrebuješ a môžem Ti pomôcť niečo nájsť.

 • šutr :) píše:

  Ahojte mám doma 7 modré obsidiany zo Slovenska našiel som ich všetky v Betliari 2 na dvore , 1na drevosklade, a 1 v potoku po Betliari sa nájdu aj zelené hlavne tie nám doma asi sto od 2mm po cca 25 CM ale tie obrovské nájdeš iba na drevosklade a tam ťa asi len tak nepustia modré sú veľmi vzácne patria medzi tie najvzácnejšie obsidiany na svete (asi #9) ale nájdeš tam aj sivý tie nám asi 10 ks

  1. šutr :) píše:

   Zabudol som že tie dva malé som našiel v parku, keby ste sa chystali tak napíšte a ja vám dám trasu v parku som našiel dva (asi tie ocelovo-modre cca4-6mm a strašne tmavo modrý na až do fialovo-čierna

   (keby ste chceli fotku tak pošlem asi za tri dni lebo niesom doma )

 • danusa píše:

  waw, Ty si aký zberač kameňov 🙂 parádne informácie, ďakujem. tak ak ešte príde Eva, tak by možno od Teba kúpila nejaký oceľovomodrý.

  1. šutr :) píše:

   Ahoj Danusa áno som zberateľ ale svoje drahokamy nepredavam a a tie obsidiany som našiel náhodou lebo v parku a okolí sú samé obsidiany (hlavne zelené obs. a zelené láva kamene potom sivé obsidiany tie nám asi sedem ale také malinké a tie modré,jeden som našiel na dvore asi pred štyrmi rokmi a asi tento rok keď som hrabal listy som našiel ďalší)
   Našiel som ich tak lebo buď:“svietili“zo zeme alebo v tom tmavom za odrážalo slnko tak všetko to boli iba náhody …

   Inak neviete ako sa cez mobil priloží fotka ???

  2. danusa píše:

   ahoj šutr 🙂
   chápem. tak to máš veľké šťastie 🙂
   fotky sa do komentárov nedajú pridávať ani z mobilu, ani z počítača.

 • Eva píše:

  Šutr :), možeš mi napísať tú trasu do parku ktorú si spomínal vyššie kvoli tým obsidianom? To je super ze tam bývaš a robíš v drevosklade keď ich maš toľko rovno po ruke všade kde sa pozrieš. Hádam aj ja budem mať také šťastie.

 • šutr :) píše:

  Ahoj Eva ja na drevosklade nepracujem ale môj otec a on už tam z určitých dôvodov nepracuje ale trasu do parku ti môžem napísať :
  Keď vojdes do parku tak vydis kaštieľ a na ľavo od kaštieľa je jedna cesta , a na pravo tiež na pravo nechoď lebo by si len išla do kopca a je za kaštieľom choď na tu za kaštieľom a na ľavej strane chodníka je taký menší štrk a chod až ku druhému rybníku keď uvidíš kde sa cesta rozdvojuje choď ku rybníku a odfoť sa s vodopádom, potom sa vráť naspäť na chodník so štrkom ,chod až ku druhému rybníku a stále sa pozeraj na ten mini štrk (lepšie si zobrať šrobovák na vydlabnutie kameňa lebo sú udupané v zemi a nejaký postrekovač s vodou) najviac som našiel ak ideš po chodníku a tam z neho ide menší chodníček s dajakou žltou malou budovou s hrobmi a kus asi 10m za tým je taký tieň pod stromami a ak tam vojdes (ajpar metrov pred tym tak pozeraj pod nohy, aj pár cm od štrku jasom v ňom minule našiel ďalšie dva a jeden väčší asi dva CM.

  Alebo môžes ísť aj ku vodopády a tam pri rybníku trčia korene a tam som našiel svoj najväčší a potom choď rovnou cestou kde sa ten chodník spojuje a pozeraj sa pod nohy od vtedy čo vojdes na ten chodník (ľavá strana chodníku , štrk) a môžeš v ňom aj pohrabkat ale keby si nenašla tak majú tam aj veľa kamienkov v zelenom stánku a kus nižšie je hnedý stánok ale v tom sú skôr prívesky.

  PS parkovné je asi 3-4€ na hodinu.
  Negarantujem že nejaké nájdeš je to hlavne o dobrom zraku a stasi tak si vyskúšaj zobrať nejaké nabyte kamienky pre šťastie (radšej náramok lebo kamienok ti môže vypadnúť, kamarat tak našiel vločkový obsidian a jantár (síce môže to byť zo stromu alebo dakomu vypadol)

  1. šutr :) píše:

   Tie kamienky su cca 5 milimetrov (áno také malé)
   Ale môžeš sa pozrieť vyššie keď vydes z parku tak vyššie je pošta a vedla pošty je cesta na dajaky skládik a kamarát tam našiel tiež pár zelené ale tam radšej nechoď aby ťa nevyhnali :^)

 • markus píše:

  ahojte pokial by sa dyka z obsidianu pouzila na prerezanie pupocnej snury, viete poradit ako dyku pred tymto ukonom vydenzifikovat? moze ist do vriacej vody? ked bude vo vriacej vode bude mat energiu, ktoru ziskal pred tym napr od majitela alebo na slnku a pod? dakujem

 • danusa píše:

  ahoj markus,
  pravdupovediac neviem. neviem, kedy ťa tento úkon čaká, ale asi najjednoduchší postup je kúpiť nejaký malý obsidián a skúsiť na ňom. teoreticky by to nemuselo vadiť a možno by nevadil ani alkohol. na internete som našla, že bod tavenia je niekde okolo 1100 stupňov, takže vriaca voda by mohla byť v pohode.

  1. markus píše:

   Ďakujem pekne za odpoveďa čo tá energia, tá vriaca voda by ju nezmyla?

  2. danusa píše:

   odpísala som ti na mail

 • Filip píše:

  Zdravím. Prosim vás tieto obsidiány ktoré predávajú na tejto stránke sú podľa vás pravé ? Dakujem za odpoved. https://sk.obsidianbracelet.com/

  1. šutr :D píše:

   Hej

  2. danusa píše:

   podľa mňa nie a určite je to podvod, takže nekupovať.

 • Natka1106 píše:

  Ahojte som nová a mám dve otázky
  1.je problém,keď chcem vlastniť kamene iného znamenia ako som ja?
  2.je normálne keď sa siderit láme na kúsky?

 • jirik píše:

  Natka1106
  k prvnímu dotazu – můžeš vlastnit jakýkoliv kamen, který potřebuješ nebo se ti líbí. Podle astrologie je ke každé části těla připojeno jedno znamení – např býk – krk
  https://www.oranzovestranky.cz/view.php?cisloclanku=2007030101

 • Katarína píše:

  Ahojte, prosím vás, je pravý obsidian, ktorý je neopracovaný čierny, hustota ako kameň ale na jednom kraji akoby presvitala oranžová odtieň tehly? Čierna sa okolo zoškrabať nedá.

 • Crystall píše:

  Ahojte. Chcela by som sa spytať, či môže byť náramok z obsidianu nebezpečný pre svojho nositeľa, pokiaľ má v sebe agresivne sklony, temnotu ale zatiaľ s tým nechce pracovat, myslim tym odstranenie. Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre