okenit

Farba: biely
Vzhľad: vláknitá štruktúra
Výskyt: bežný
Náleziská: India

Vlastnosti
Okenit je obdarený mäkkou, hebkou energiou a je jedným z kameňov nového veku. Ľudia majú väčšinou sklon tento kameň pohladiť, čo však vedie ku zrazeniu jednotlivých vlákien k sebe alebo dokonca k ich polámaniu. Okenit zaisťuje spojenie s vyšším ja a napomáha prejavom jeho energie na zemskej úrovni. Odstraňuje vám z cestu prekážky a dodáva silu potrebnú na slnenie životných úloh.
Jedná sa o kryštál, ktorý vám pomôže vyrovnať sa s podmienkami sprevádzajúcimi súčasnú inkarnáciu a privedie vašu pozornosť k príčinám všetkého, čo v súčasnosti prežívate. Ukazuje na karmické dlhy a možnosti, ktoré vám pomôžu k ďalšiemu rastu. Uľahčuje pochopenie, ako sa z karmickej minulosti rodí prítomnosť a ako z prítomnosti vzniká budúcnosť. Okenit umožňuje hlboké karmické liečenie na všetkých úrovniach. Okenit sa dá použiť pri príprave na diaľkové pozorovanie. Prečisťuje čakry rovnako ako fyzické i duchovné vyššie telo tým, že spája ich energie.
Tento kryštál má dvojaký účinok. Jedná sa o kameň pravdy zaisťujúci pravdovravnosť ako vašu, tak aj ostatných. Súčasne ale dokáže ochrániť pred ťažkosťami, ktoré z toho môžu vyplynúť. Pomôže vám s láskou vypočuť si aj posmešky z úst iných ľudí a súčasne ukáže, či sa v nich neskrýva pravdivé jadro, ktoré by ste mali prijať.
V duševnom živote okenit prináša schopnosť odpúšťať sám sebe. Zaisťuje ukončenie karmického cyklu, návrat k minulým životom, aby ste mohli sami sebe odpustiť minulé chyby a zbavili sa karmickej viny. Okenit je kameňom karmickej milosti. Objasňuje, že všetko je súčasťou jedného dlhého cyklu poučení z duchovných lekcií a neustáleho rastu na základe takto získanej múdrosti, ktoré vraví, že nič nemôže trvať večne. Ak urobíte všetko, čo bolo vo vašich silách, môžete „odísť zo scény“ bez toho, aby ste museli ďalej niesť akýkoľvek karmický dlh.
Mentálne okenit umožňuje podstúpiť premenu spôsobu rozmýšľania. Pomáha odstrániť staré myšlienkové stereotypy, namiesto nich prináša novú vhodnejšiu vieru. Pomôže každému, kto trpí prehnanou hanblivosťou, zvlášť keď ide o následky sľubu cudnosti zloženého v niektorom z minulých životov.

Liečebné využitie
Okenit povzbudzuje krvný obeh a tvorbu materského mlieka, čo môže byť spásou pre kojace matky. Posilňuje krvný obeh v hornej polovici tela. Znižuje horúčku a prináša úľavu od nervových porúch. V podobe elixíru pomáha zbaviť sa kožných vyrážok.

Umiestnenie
Podľa potreby.

9 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre