petalit

Farba: číry, biely, ružový, šedý, červenobiely, zelenobiely
Vzhľad: podobný kremeňu, zbrázdený povrch, jemne dúhový nádych
Výskyt: vzácny
Náleziská: Brazília, Madagaskar

Vlastnosti
Petalit je ďalším kameňom nového veku. Niekedy sa mu tiež hovorí anjelský kameň, pretože uľahčuje spojenie s anjelskou ríšou. Pomocou svojich vysokých čistých vibrácií otvára petalit prístup ku kozmickému vedomiu. Napomáha duchovnej očiste. Jedná sa o ochranný kameň uľahčujúci meditáciu a naladenie. Uvedie vás do stavu pokojnej mysle a do priezračnej duchovnej dimenzie, kde sa dá rozpoznať príčina i zmysel všetkého a dosiahnuť potrebnú premenu. Mimoriadne užitočný je pri hojení dedičných rodinných problémov, lebo dokáže dosiahnuť proti prúdu času až do okamihu, keď sa problém zrodil.
Petalit je šamanský kameň. Zaisťuje bezpečné prostredie pre duchovný kontakt alebo extatickú púť. Aktivuje celý proces a dodáva mu energiu. Súčasne dokáže uzemňovať duchovnú energiu.
Petalit upokojuje auru a otvára krčnú a vyššiu korunnú čakru, ktoré spája s vyššími duchovnými vibráciami. Dokáže vás posunúť za hranice vašich terajších metafyzických schopností a spojiť s vyššími rovinami duchovného vedomia. Pomáha ľahšie hovoriť o tom, čo uvidíte počas duchovných vízií.
Dokonca aj malý kúsok petalitu je mimoriadne silný ako elixír. Dá sa použiť na uvoľnenie negatívnej karmy a na odstránenie rôznych entít z aury a duševného tela. Zvlášť užitočne pôsobí, keď sa chcete zbaviť doterajších zväzujúcich pút, pretože so sebou privádza vyššie ja ľudí vo vašom okolí a súčasne neutralizuje manipulácie, ktorým ste na všetkých úrovniach vystavení.
Ak sa petalit nosí na tele, dodáva sústavne energiu energetickým centrám na všetkých úrovniach tela a neustále ich aktivuje. Zlepšuje aj kvalitu prostredia, v ktorom sa nachádza a zaisťuje preň potrebnú energiu.

Liečebné využitie
Petalit uvádza do rovnováhy systém žliaz s vnútornou sekréciou a aktivuje trojitý ohrievač. Tento kameň je užitočný pri liečbe AIDS a rakoviny. Blahodárne pôsobí na bunky, oči, pľúca a črevá, tlmí svalové kŕče.

Umiestnenie
Noste ako prívesok alebo náušnice. Dá sa tiež umiestniť inde podľa potreby, hlavne na treťom oku.

Ružový petalit prečisťuje srdečný meridián a zbavuje svojho nositeľa citového bremena. Posilňuje emocionálne telo a uvoľňuje strach a obavy. Ako kameň zasvätený súcitu zvyšuje prispôsobivosť a udržuje jemne pôsobiacu silu.

Číry petalit zachytáva negatívnu energiu. Čistí implantáty a negatívnu karmu na všetkých úrovniach.

petalit petalit
petalit petalit

petalit
petalit

jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre