rubin

Farba: červený
Vzhľad: jasný, po vyleštení priehľadný inak matný
Výskyt: nebrúsený bežný, brúsený drahý
Náleziská: India, Madagaskar, Rusko, Srí Lanka, Kambodža, Keňa, Mexiko

Vlastnosti
Rubín je vynikajúci kameň na všetko, čo súvisí s energiou. Vnáša do života rázny prístup. Dodáva energiu a rovnováhu, ktorej príliv môže mať na citlivejšie osoby až príliš silný účinok. Rubín podnecuje vášnivú túžbu žiť, ktorá ale nikdy nenaberá sebazničujúcu podobu. Zlepšuje motiváciu a dokáže nasmerovať k realistickým cieľom.
Rubín podnecuje činnosť srdečnej čakry, uvádza srdce do rovnováhy. Nabáda nás, aby sme sa „vydali za šťastím“. Kryštál predstavuje dokonalý štít proti mentálnym útokom a vysávaniu srdečnej energie. Vyvoláva pozitívne ladené sny a priezračné vizuálne predstavy. Povzbudzuje činnosť epifýzy. Je jedným z kameňov hojnosti a pomáha udržať si bohatstvo a nadšenie.
Na duševnej úrovni rubín zastavuje zlosť a negatívne energie, aby ich mohol premeniť v pravý opak. Súčasne vám odstraňuje z cesty všetko negatívne. Tento kameň vám pomôže stať sa dynamickým vodcom.
Rubín navodzuje pozitívny stav mysle podporený odvahou. Napomáha mysli, aby sa zaostrovala pod vplyvom najvyššieho vedomia a najvyššej možnej koncentrácie. Vďaka ochrannému účinku tohto kameňa si počas hádok a názorových stretov dokážete počínať tvrdšie. V citovom živote sa rubín prejavuje ako dynamický kameň. Podnecuje túžby a zapaľuje vnútri nadšenie. Rubín je kryštál, ktorý podporuje potrebu stýkať sa s ľuďmi a vyvoláva sexuálnu aktivitu. Keď ide o telo, napomáha rubín prekonávať vyčerpanie a letargiu. Zosobňuje silu a energiu. Na druhej strane ale tlmí hyperaktivitu.

Liečebné využitie
Rubín odvádza z tela, krvi a lymfatických tekutín jedovaté látky. Zráža horúčku, lieči infekčné choroby a znižuje krvný tok. Mimoriadne blahodárne pôsobí na srdce a obehový systém. Podporuje nadobličky, obličky, rozmnožovacie orgány a slezinu.

Umiestnenie
Na srdci, prste alebo na kotníku.

Rubín v zoisite (anyolit) podnecuje činnosť korunnej čakry, navodzuje zmenené stavy vedomia a umožňuje prístup k duchovnej pamäti a duchovnému učeniu. Dokáže mimoriadne dobre pomôcť pri liečení duše v minulých životoch. Tento kameň má nezvyčajnú schopnosť rozvíjať individualitu, pričom ale súčasne zachováva spätosť so zbytkom ľudstva. Účinne zosilňuje biomagnetické pole okolo tela.

rubin rubin surovy
rubín rubín surový

rubin surovy rubin vo fuchsite
rubín surový rubín vo fuchsite

8 komentárov

 • Julkri píše:

  Chcela by som takýto menší kameň zohnať ale nevyleštený. Neviete o nejakej stránke?
  Potrebujem do školskej zbierky

  1. Juraj píše:

   Ak niekedy pôjdeš do Banskej Štiavnice tak sa stav v múzeu na trojičnom námestí, dolu pri vchode kde sa kupujú listky je obchod s minerálku a majú tam krásne surové rubíny ??

 • danusa píše:

  ak máš kreditku (alebo embosovanú debetnú kartu), tak najlepší a najlacnejší zdroj kameňov je ebay. ak nemáš, tak musíš hľadať v obchodoch alebo na nejakej kameňovej burze/výstave. nemám prehľad v slovenských obchodoch kameňových, lebo nakupujem už iba cez internet zo zahraničia, lebo tu sú kamene väčšinou zbytočne drahé a k dispozícii je dosť slabý výber.

 • BrandoLuxus píše:

  Rubin sa da kupit najlacnejsie v SNM v BA pri osobnom pristave,ako bol kedysi Lev,ale centimetrovy oriemer stoji asi 7eur.

 • Michaela píše:

  Chcem sa spýtať, ak niekto vie, aký má účinok na človeka kombinácia rubín a apatit? Viem, že sa zvyknú pri nosení viacerých kameňov navzájom buď podporovať ich účinky, alebo tlmiť. Ďakujem vopred. Inak, úžasná stránka. 🙂

 • danusa píše:

  ahoj Michaela 🙂
  ďakujem za pochvalu 🙂 každý kameň má veľa rôznych účinkov, takže záleží, ktorý potrebuješ použiť konkrétne Ty a podľa toho sa orientuj, či má druhý kameň opačné pôsobenie, alebo zhodné, podporujúce… z mojich skúseností ale vyplýva, že je lepšie nosiť jeden kameň, keď potrebujeme niečo riešiť.

  1. Janne píše:

   Peký deň.
   Tiež mám otázku.Prečo sa prevažne v šperkoch konbinuje vltavín a granát?
   Ďakujem za odpoveď.
   Užasná stránka s obšírnými info a kamienkami o ktorých som ešte nepočula.

  2. danusa píše:

   ahoj Jannne,
   ak ide o české šperky, tak asi preto, že oba kamene sú prítomné v čechách. ak nie, tak neviem 🙂
   som rada, že sa Ti stránka páči 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre