ryolit

Farba: biely, zelený, šedý, červený
Vzhľad: prúžky alebo škvrny kryštálových inklúzií
Výskyt: bežný
Náleziská: Austrália, Mexiko, USA

Vlastnosti
Ryolit aktivuje potenciál a tvorivé schopnosti duše. Uľahčuje zmeny, ale neprináša žiadne nové. Pomáha pri putovaní za neznámym a umožňuje zavŕšenie celej púte. Prináša znalosti z duchovného sveta. Otvára prístup ku karmickej múdrosti. Posilňuje dušu, telo a myseľ. Ryolit veľmi pomôže pri prieskume vlastného ja.
Umožňuje ponorenie do hlbokej meditácie, v ktorej sa dá cestovať do vlastného vnútra rovnako ako do iných sfér.
Je to užitočný kameň na liečenie minulých životov. Zaisťuje prístup do minulosti a spája ju s prítomnosťou. Dokáže problémy dotiahnuť až k ich vyriešeniu bez ohľadu na to, kde sú ich príčiny. Súčasne aktívne podporuje ďalší postup vpred. Je to vynikajúci kameň pre každého, kto chce ostať ukotvený v prítomnej chvíli, namiesto toho, aby sa neustále obracal do minulosti.
V duševnom živote prináša ryolit vedomie vlastnej ceny. Podporuje sebaúctu a schopnosť prijať sa takí, akí naozaj sme. Dodáva silu vyrovnať sa kľudne s životnými udalosťami predstavujúcimi výzvy a prináša vedomie vlastnej sily.
V citovej rovine navodzuje ryolit rovnováhu. Jemne navodzuje emocionálne uvoľnenie, kdekoľvek a kedykoľvek je to potrebné.

Liečebné využitie
Ryolit upevňuje prirodzenú odolnosť organizmu. Priaznivo pôsobí na cievy, vyrážky, kožné problémy a infekcie. Zlepšuje ukladanie vitamínu B. dokáže odstraňovať obličkové kamene a stvrdnuté tkanivá. V podobe elixíru dodáva silu a zvyšuje svalový tonus.

Umiestnenie
Noste alebo prikladajte podľa potreby. Pri cestách do minulých životov prikladajte na čelo (v tomto prípade ale pracujte pod vedením skúseného terapeuta). Na dosiahnutie citového uvoľnenia položte na solar plexus.

ryolit ryolit cerveny
ryolit ryolit červený

ryolit hnedy ryolit modry
ryolit červený ryolit modrý

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre