sagenit

Farba: číry alebo dymový so zlatými, hnedými, červenými alebo čiernymi líniami
Vzhľad: farebné nitky v čírych kryštáloch
Výskyt: bežný
Náleziská: po celom svete

Vlastnosti
Sagenit dokáže účinne integrovať energiu na všetkých úrovniach. Zvyšuje energetické impulzy krištáľu a pôsobí ako veľmi výkonný vibračný liečiteľ.
Na duchovnej úrovni navodzuje dokonalú rovnováhu kozmického žiarenia, čím zaisťuje osvetlenie duše a umožňuje jej duchovný rast. Čistí auru a dodáva jej energiu. Tento kameň pomáha pri astrálnych cestách, veštení a diaľkovom pozorovaní. Umožňuje kontakt s vyšším duchovným sprievodcom. Vytláča negatívne energie a búra bariéry brániace duchovnému pokroku, keď dovoľuje minulosti odísť z vášho života.
Sagenit pomáha liečiteľom a poradcom, pretože dokáže filtrovať negatívne energie klienta a súčasne, počas citového odpútavania sa a konfrontácie s temnými stránkami duše, podporuje jeho energetické pole. Poskytuje ochranu pred citovými útokmi.
Sagenit sa dá použiť pri odstraňovaní nerovnováhy pochádzajúcej z minulých životov. Súčasne umožňuje získať vhľad do udalostí, ku ktorým v minulých životoch prišlo a ktoré ovplyvňujú prítomnosť. Pomáha dostať sa ku koreňu života obsahujúceho príčinu problémov a pochopiť dôsledky predošlých činov. Spája svojho majiteľa s múdrosťou ducha vyplývajúcej z doterajších prežitkov a s plánom súčasného života.
V duševnom živote uľahčuje dosiahnutie koreňa všetkých problémov a podporuje transformáciu a zmenu smeru. Ak ide o city, hojí sagenit temné naladenie duše a funguje ako antidepresívum. Prináša úľavu od strachu, fóbií a obáv. Odhaľuje obmedzenia a dokáže čeliť sebanenávisti. Jedná sa o kameň, ktorý učí odpúšťať na všetkých úrovniach.
Sagenit otvára auru, aby umožnila úspešnú liečbu. Na telesnej úrovni pohlcuje z nervov, svalov, krvi a tráviaceho traktu jedovaté látky s obsahom ortuti.

Liečebné využitie
Sagenit je obdarený vitalitou, ktorá dokáže pomôcť pri chronických chorobách, impotencii a neplodnosti. Výborne pôsobí pri vyčerpaní a nedostatku energie. Tento kryštál lieči dýchacie ústrojenstvo a bronchitídu. Podnecuje udržanie rovnomernej činnosti štítnej žľazy a odstraňuje parazity. Stimuluje rast a regeneráciu buniek a napráva pretrhnuté tkanivá. Uvádza sa tiež, že sagenit blahodárne pôsobí na nápravu zlého držania tela.

Umiestnenie
Položený na krku ovplyvňuje štítnu žľazu, na srdci detskú žľazu, na solar plexe energiu. Na ušiach má dopad na rovnováhu a celkové zladenie. Pohyb kameňa okolo aury odstraňuje negatívne vplyvy.

sagenit sagenit zlty
sagenit sagenit žltý

6 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre